Opravdové zločiny 2

Podcasty a obzvláště téma true crime se podle mě poslední dobou dostává opravdu masivně do popředí. No přiznejte, kdo z vás ještě ani jednou nenarazil na nějaké video na youtube nebo si neposlechl aspoň kousek nějakého případu na Apple podcastech nebo Spotify? A co s tím mají společného Opravdové zločiny?

Opravdové zločiny 2 - Lucie Bechynková

Originální název:

Rok vydání:

Rok vydání originálu: 2022

Počet stran: 312

Vazba knihy: pevná

Vydalo: CPress

Podcasty hýbou světem

Podcasty jsou aktuálně jednou z nejpopulárnějších věcí, která zabavuje společnost. No řekněte, když někam cestujete, není fajn si jen tak něco pustit do uší a poslouchat? Můžete si vybrat z mnoha a mnoha různých druhů. Dnes se ale zaměříme na true crime. Tedy skutečné krimi příběhy, ke kterým došlo buď nedávno, nebo už také hodně dávno.

Lucii Bechynkovou můžete znát ze světa moderování, ale také jako autorku úspěšných podcastů Opravdové zločiny. Minulý rok vydala první knihu, která nese příhodně název Opravdové zločiny a mapuje ty nejznámnější a nejzajímavější případy, o kterých už v podcastu mluvila. Nyní, téměř po roce přichází s knihou číslo 2.

A nebudu vám lhát, ta kniha není o nic horší než ta předchozí. Vím, někteří čtenáři byli zklamaní, protože mají již výše zmíněný podcast naposlouchaný a kniha jim tak nepřinesla nic extra nového, ale já byla spokojená. Drtivou většinu případů jsem vůbec neznala a tak jsem knihu hltala jak to jen šlo.

To možná vyznělo trochu blbě. Chápete, ne, že by se mi líbilo číst o mnohdy brutálních zločinech, ale spíše mě to zajímá. Výjimkou tedy nebyla ani druhá kniha, ze které jsem měla opravdu velkou radost.

Připadalo mi, že kniha je opravdu natřískaná hromadou příběhů, z nichž každý byl rozepsaný tak na 4-5 stran, což mi naprosto vyhovovalo, protože jsem knihu tak mohla číst v podstatě kdykoliv s tím, že za minutku dočtu příběh a neodejdu od něčeho „v tom nejlepším“. Také se od klasických true crime příběhů dostáváme k lehce paranormálním, které s tím vším ale úzce souvisí. Pokud vás tedy fascinují Warrenovi, manželé známí všem milovníkům hororů (série The Conjuring), tak nejspíše zajásáte, protože pár kapitol je věnováno i jim.

V podstatě se můj názor od první knihy nezměnil. Stále mám pocit, že by se ke knize hodilo více fotografií. Na druhou stranu ale chápu, že je zde problém s autorskými právy.

Dále bych také zmínila, že mi celkem chybí nějaké české příběhy, protože si myslím, že z našich dějin by se určitě také dalo vyždímat mnoho zajímavých věcí. To už ale nechám na autorce samotné, jestli nás něčím nepřekvapí třeba v další knize.

I zde se na konci vyskytují závěrečné rozhovory se specialisty z různých odvětví. Přečíst si tak můžete názory ženy, která naletěla podvodníkovi z internetu, muže, který strávil mnoho let za mřížemi, předsedy spolku Lighthouse a nebo policisty, který se zabýval Orlickými vraždami a Ivanem Roubalem. I zde mi přišly rozhovory velmi zajímavé a v mnoha směrech i poučné. Jsem ráda, že jsem se tak mohla na mnoho věcí podívat jinýma očima.

Myslím si, že pokud jste skalní fandové tohoto podcastu, tak kniha vám nic nového nepřinese. Pokud jste ale fandové true crime a podcast až zas tak neznáte, tak po knize sáhněte a myslím, že budete spokojeni.

Děkuji obchodu Albatros Media za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

Doporučuji

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *