Říkej tomu, jak chceš

Do třetice všeho dobrého. Brigid Kemmerer vydala další knihu, která perfektně pasuje k Dopisům ztraceným a Na co slova nestačí. Pokud si pamatujete, Dopisy nepatří mezi mé top favority, ale Na co slova nestačí se mi moc líbilo. Proto jsem se pomalu nemohla dočkat právě na říkej tomu, jak chceš. No a jak to dopadlo?

Říkej tomu, jak chceš - Brigid Kemmerer

Originální název: Call it what you want

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2019

Počet stran: 382

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: CooBoo

Rodinu si nevybereš

Maegan nenávidí celá škola, protože kvůli jednomu podvodu při závěrečných zkouškách museli stornovat výsledky dalším spolužákům.

Roba nenávidí celá škola, protože jeho táta zpronevěřil peníze většině obyvatelům města.

Jenže Maegan neviděla jinou cestu. A Robův táta nyní vyžaduje neustálou péči.

Tihle dva odpadlíci si sami sobě zbydou na školní projekt a postupně se začnou sbližovat. Jenže i když to už teď nemají jednoduché, nebude vše hladké ani nadále.

***

S knihami od Brigid Kemmerer jsem měla tu čest se setkat již dvakrát. Pokaždé to byla emocemi nabitá jízda, která mě jako čtenáře kompletně kousek po kousku rozložila. Připadá mi, že heavy contemporary knihy jsou v poslední době opravdu v kurzu. Těžko říci, proč jsme upustili od takových těch sladkých knih a přešli jsme na něco, co v nás probouzí strach, lítost a bolest. Ale nebudeme si tu vykládat. Já jsem na tenhle typ knih přešla taky.

Pokud zůstaneme u té Brigid, tak její čistě romantické knihy, které u nás vyšly, jsou 3: Dopisy ztraceným, Na co slova nestačí a Říkej tomu, jak chceš. Pamatuju si, jak jsem četla Dopisy, které se mi líbily, ale našla jsem v nich dost much. Například mi vadilo chování těch hlavních postav vůči dospělým a učitelům. O dost více se mi líbilo Na co slova nestačí. Tuto knihu jsem si s sebou vzala na dovolenou a mám na ní opravdu dobré vzpomínky. V knize se vyskytovala postava Reva, které jsem poznala v prvním díle, ale přesto to celé získalo úplně jiný rozměr. Kdybych měla mezi tyto dvě knihy zařadit Říkej tomu, jak chceš, myslím, že by byla někde uprostřed. Tyhle dva osudy na mě byly až moc. Nechci říkat, že to bylo přehnané, protože život se nikdy nehodnotí podle nějakých měřítek, ale zkrátka pro mě osobně to bylo hrozně těžké číst.

Autorce se ale opět povedlo postavy vykreslit opravdu dokonale a reálně, takže jsem se s nimi sžila a vše prožívala. Líbilo se mi, jak se mezi nimi hezky pozvolna vytvářel vztah a jak si k sobě hledali cestu. Opravdu mě ale bolelo přemýšlet nad tím Robovým osudem a pozici, do které byl postaven. Těžko říct, jak bych se s tím vyrovnávala já.

Co ale opravdu musím vyzdvihnout, to je ten styl. Kniha se četla úplně sama a já jsem ji tak přečetla za jediný den. Jo, možná to bylo knihomolským absťákem, který na mě dolehl těsně po státnicích, ale už dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla tak moc odlepit.

Pokud vám nevadí vrhnout se po hlavě do rodinných depresí, křivd, ale i lásky, knihy od této autorky si prostě musíte přečíst. Není to jen o zamilovanosti, je to o soužití v rodině a mezi lidmi.

Děkuji nakladatelství Albatros Media za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

91 %

9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *