Letní noci

Vydání knihy Navždycky dost viditelně rozvířilo vody českého bookstagramu. Když o nějakou dobu později vyšla kniha Miluju tě. Já vím. byla situace téměř stejná. Myslím si, že každý v tom viděl prvořadě to, co v tom vidět chtěl. Mně se obě knihy líbily, i když Navždycky o něco víc. Když jsem se dozvěděla, že autorce má vycházet i třetí kniha – Letní noci, trošku jsem se bála, protože hlavní téma v této knize měl být muzikál. A já obecně muzikály moc nemusím…

Letní noci - nofreeusernames

Originální název:

Rok vydání:

Rok vydání originálu: 2022

Počet stran: 328

Vazba knihy: paperback

Vydalo: CooBoo

Třetí vtipná romance ze školního prostředí od české autorky

Charlee vede zdánlivě dokonalý život. Ve škole má skvělé známky, na TikToku a youtube mají její taneční videa obrovské množství sledovanosti a lajků, ale její život tak perfektní není. Vše se ještě zkomplikuje v momentě, kdy je vypsán konkurz na školní představení Pomáda. Charlee dostane svou vysněnou hlavní roli a je ochotna udělat všechno, aby to dopadlo dobře. Jenže druhou hlavní roli získal Noah. Kluk, který jí nesmírně pije krev…

***

Jak již jsem zmínila, jedná se o třetí knihu autorky nofreeusernames, kterou můžete znát také jako Olu z Humbooku. To, že to někteří čtenáři nedokážou přenést přes srdce, zde dnes rozvádět nebudu. Ráda bych vám ale popsala, jaké byly mé pocity během čtení a jak si kniha vede v porovnání s těmi dvěma předchozími. Navždycky se mi moc líbilo a i po dočtení Miluju tě. Já vím se pořád drželo v čele. Upřímně jsem ani nečekala, že k nějakému velkému posunu dojde, protože muzikály moc nemusím a TikTok a tyhlety srandy taky ne. Jenže jsem byla dost překvapená.

Pokud bych měla knihu popsat jedním slovem, bylo by to osvěžující. Autorce se povedlo vykreslit velmi příjemnou atmosféru, která mi zkrátka sedla a i když základem bylo divadelní a muzikálové prostředí, nijak mi to nevadilo. Velmi jsem také ocenila, že se příběh vyvíjel v delším časovém úseku a nevázal se pouze na to, co bylo psáno v anotaci.

Chemie mezi hlavními postavami mi přišla tak akorát. Asi nebude spoiler, pokud vám řeknu, že šlo o hate to love vtah, což už má určitě drtivá většina z vás načteno. Proto mi to nepřišlo nijak extra originální. Na druhou stranu, co originálního chcete na tomhle ještě vymyslet.

I tak se ale v knize děj ubíral směrem, který jsem sice celkem čekala, ale líbil se mi.

Oproti hlavní postavě z minulé knihy – Avě, mi byla Charlee sympatičtější, spíše jsem se s ní ztotožnila a o to více jsem si knihu užívala. Opravdovou třešničkou byla už jen grafická stránka, která tomu celému dodávala šmrnc a já se tak mohla kochat i očima.

Velkým plus bylo i naťuknutí tématu úzkostí, které se v současné contemporary dostává pomalu, ale jistě do popředí. Některé čtenáře možná zamrzí, že to zde není rozvedeno více dopodrobna a problém není zcela vyřešen. Je nám ale popsána situace a možnosti řešení, která se nabízejí.

Myslím si, že se autorka postupem času velmi posunula a i když je to stále milé a oddechové čtení, těším se, na co zajímavého a možná také důležitého narazím v nové knize.

Děkuji nakladatelství Albatros Media za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

79 %

8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *