Zimní pohádky

Ano, čtete dobře. Je mi 21 a chci vám něco napsat o jedné z nejkrásnějších knih pohádek, kterou jsem četla. Já vím, je to neobvyklé, ale ta práce s dětmi ve mně probouzí mé vlastní vnitřní dítě. Tak pojďte a přečtěte si, po jaké nádheře můžete sáhnout.

Zimní pohádky - Dawn Casey, Zanna Goldhawk

Originální název: Winter tales

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2020

Počet stran: 96

Vazba knihy: pevná

Vydalo: Albatros

Vraťte se zpět do dětství

Dnes pro vás mám opět jeden kratší článek. Tentokrát bych vám moc ráda chtěla představit nádhernou pohádkovou knihu, kterou uděláte radost nejen dětem.

Víte, já bych po klasické dětské literatuře už vůbec nejspíše nesáhla. I když, nikdy neříkej nikdy. Ale tato knížečka mi učarovala už na Albatros merendě, kde nám byla představována podzimní a zimní produkce. No a co víc se hodí na zimu než pohádky, které mají jedno společné? Všechny se odehrávají v zimě a tvoří nádherný celek – tuto knihu, která definitivně bude ozdobou vaší knihovny.

Jak už to tak u knih tohoto typu bývá, ne každému sedne vše. A já to mohu potvrdit. Možná je to tím, že už nejsem dítě, možná tím, že co jiná země, to jiné myšlení a chování, ale já jsem ne všechny pohádky pochopila. Což o to, ta knížka je po všech stranách skvost. Ty ilustrace, které pohádky doprovází, zaujmou jak děti, tak dospělé, ale mně zkrátka některé ty příběhy přišly přinejmenším zvláštní.

Ona je tu ještě jedna věc, kterou jsem vám neřekla. Toto není jen tak ledajaká kniha pohádek, to jsou příběhy sesbírané z celého světa, takže zde najdete německou pohádku, africkou, řeckou… a tak bych mohla pokračovat dále. To mi přišlo neskutečně originální a zajímavé. No řekli byste, že O dvanácti měsíčkách je z Řecka? Zrovna tahle pohádka je jedna z mých nejoblíbenějších a mně přišlo prostě hrozně zvláštní, že pochází z tak teplé země jako je Řecko.

Každopádně, příběhy jsou krátké, takže pokud chcete svým dětem číst před spaním třeba opravdu jen jednu pohádku a dost, tohle bude ideální. Navíc ho rozhodně zaujmou ty obrázky. Pohádek je zde opravdu hodně, takže na nějaký čas vám knížka vyzbyde. Kniha obsahuje jak staré dobré klasiky jako je Louskáček, 12 měsíčků, Sněhurka, tak i mnoho dalších pohádek, které jsem nikdy dřív neslyšela, což pro mě bylo obrovské plus. Také si myslím, že to může být skvělý vánoční dárek pro začínajícího čtenáře, protože knížka je opravdu vymazelná a nádherná.

Jo, já jsem prostě takový sběratel a tohle už nikdy nedám z ruky a bude se předávat z generace na generaci :D.

Tímto moc děkuji nakladatelství Albatros Media za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

4/5

2 komentáře

  1. Ta grafika je nádherná! 12 měsíců z Řecka? To jsem taky vůbec nevěděla! My měli minulý týden přednášku o nynější slovenské dětské literatuře. Škoda, že ne o té české, ale i tak to bylo zazivne. Mají moc hezké knížky, škoda, že jen 2 jsou přeložené do češtiny. My je slovensky v pohodě přečteme, ale pro děti by to bylo asi náročné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *