Opravdové zločiny

Dnes pro vás mám knihu z trochu jiného soudku, než na které jste u mě zvyklí. Možná to o mně nevíte, ale já už od dětství miluji detektivky a různé záhady. No a časem toto moje nadšení přerostlo v zájem o tématiku true crime. Na youtube každou chvíli sleduji videa, ale také znám podcast Opravdové zločiny. No a o knize, která vzešla z tohoto projektu, bude dnes řeč.

Opravdové zločiny - Lucie Bechynková

Originální název:

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu:

Počet stran: 280

Vazba knihy: pevná

Vydalo: BizBooks

Přehled všech možných i nemožných zločinů

Toto bude opět trošku jiný článek, než na jaké jste ode mě zvyklí. Jak již jsem v úvodu zmínila, jsem opravdu velkým fanouškem true crime. Ačkoli na youtube sleduji opravdu hodně tvůrců, na ty podcasty zas tak moc nejsem. Samozřejmě, vím, o čem podcast Opravdové zločiny je a sem tam jsem něco poslouchala, ale neřadím se mezi věrné fanoušky. A to bylo štěstí. Tato kniha vyšla celkem nedávno, ale já už jsem stihla zaregistrovat, že se v ní vyskytují pouze ty případy, které už byly rozebírány v podcastu, takže ti, co už si vše poslechli, nedostali nic nového. To se ale naštěstí mně netýkalo. Ale hezky popořádku.

Pokud nevíte, co je to true crime, tak je to téma, které se poslední dobou opravdu hodně rozmáhá. Různí tvůrci na internetu publikují videa a podcasty, ve kterých mluví o různých vyřešených i nevyřešených kriminálních případech a vy se zkrátka dozvídáte zajímavé a někdy až děsivé informace.

V této knize se vyskytuje opravdu mnoho různorodých krimi příběhů, o kterých právě Lucie Bechynková mluví v podcastech. Kniha pro mě byla velmi sympaticky uspořádána. Každý případ zde byl rozpracován na zhruba 2-3 stránky, takže zde bylo řečeno opravdu jen to nejnutnější. Celkově to bylo psáno hodně čtivým jazykem a některé případy byly obohaceny i o fotografie. Těch se v knize nevyskytuje ale mnoho, prý z důvodu autorských práv. Což chápu, ale je to škoda. Naštěstí je kniha ale moc pěkně upravena graficky, takže orientace v ní je velmi snadná a stručně a jasně, čte se to úplně samo.

Co ale musím vypíchnout pro další čtenáře, je jedna věc. Jak již jsem řekla, zrovna tento podcast nemám naposlouchaný tak dobře, takže jsem téměř žádný příběh neznala, tudíž pro mě bylo vše nové a já si čtení v rámci možností užila. Pokud ale tento podcast znáte, tak budete pravděpodobně zklamáni, protože se tam nevyskytuje snad nic nového a jak již jsem řekla, případy jsou opravdu kraťoučké, takže si myslím, že v podcastech jsou rozebírány třeba více do hloubky.

Velmi originální mi přišly rozhovory s bachařem, právničkou a kriminalistou. Čekala jsem sice, že jejich poznámky se budou v knize vyskytovat u každého případu, což se nestalo. Je jim věnována kapitolka úplně na konci, ale přesto to pro mě bylo velmi poučné a zajímavé.

Myslím si, že tato kniha je vhodná především pro fanoušky true crime, kteří se v této oblasti zas tak moc neorientují a chtěli by s tím začít, nebo pro ty, co podcast neznají. Já jsem byla spokojená, ale jsem si vědoma toho, že znát ten podcast, bylo by nejspíše vše jinak.

Děkuji nakladatelství Albatros Media za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde

Doporučuji

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *