Co se stane na Twitteru

Máte rádi jídlo? A lásku, která je okořeněna špetkou humoru? Pak tato kniha bude přesně pro vás! Ponořte se do sýra, tedy chci říct do knihy a užijte si to!

Co se stane na Twitteru - Emma Lordová

Originální název: Tweet Cute

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2020

Počet stran: 368

Vazba knihy: paperback

Vydalo: CooBoo

Velká sýrová válka

Pepper a Jack jsou spolužáci, kteří se navzájem nikdy nijak moc neřešili. Pepper to má doma těžké. Žije jen s matkou, protože sestra studuje daleko a otec s nimi nebydlí. Matka vede obrovský fastfoodový řetězec a Peppeřin úkol je spravovat jejich účet na twitteru. A vede si dobře. Její sarkastické hlášky jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Až do doby, než si Jack všimne, že onen fastfood ukradl recept na sýrový sandwich jejich rodinného bistra. Válka může začít.

***

Je jenom jedna věc, kterou miluji stejně jako knihy. Jídlo. To byl také jeden z důvodů, proč jsem po této knize sáhla. To, že je příběh vybudován v prostředí, které se točí kolem jídla, mi zkrátka přišlo moc fajn. Od knihy jsem nečekala žádnou vrcholnou literaturu, ale zkrátka něco, u čeho se zasměju, protože můj humor je mnohdy opravdu zvláštní. A to byl jeden bod, ve kterém jsme se s knihou sešly.

Autorka to celé pojala opravdu jednoduše. Víte, co je mezi lidmi nejoblíbenější? Romantika a kuchařky. Tak proč to nespojit do jednoho? Zde vidíte výsledek – nenávist, sarkastické vtipy, přátelství, jídlo, rodinné trable, láska. To jsou věci, které zde najdete a které jsou tak nějak typické pro současnou young adult literaturu. Jak říkám, jednoduché, ale funguje to. Tato kombinace na mě působí jako stará dobrá klasika, která neurazí, ale ani nenadchne. Její čtení si užijete, ale za pár týdnů vám bude dělat problémy si vzpomenout na jména hlavních postav nebo na detaily. Já recenzi píšu s dost velkým odstupem a vidím to na sobě. Jasně, vše podstatné si pamatuju, ale není to něco, na co budu vzpomínat dlouhou dobu a doporučovat to všude, kudy chodím.

Pokud ale máte chuť na kus středoškolské nevšední romantiky, tak této knize dejte šanci. Já jsem dospěla do fáze, kdy ty středoškoláky už moc nečtu, ale zde se hodně řešily i věci ohledně přijímacího řízení na vysokou školu, takže už to opět směřovalo do mých oblíbených vod.

Kniha se mi moc dobře četla a bavilo mě to, ale přišlo mi, že těch bezmála 400 stran je opravdu moc. Tohle je příběh, který by se na tolika místech dal osekat a určitě by mu to prospělo. Tento vroubek dost vyvažuje tématika rodinných problémů, která se zde vyskytuje. To mi přišlo opravdu zajímavé, protože jsem měla možnost nahlédnout pod pokličku nesplněných ambic rodiče, který je projektuje do svého dítěte. A to je vždy špatně. Autorka to  zde celkem pěkně rozebrala, ale i tak byla největší pozornost soustředěna na romantiku.

Ta se mi moc líbila, vztah mezi postavami se vyvíjel uvěřitelně a také jsem ocenila, že se sbližovali v několika rovinách.

Myslím si, že pokud hledáte něco, u čeho si budete chtít pochutnat na něčem dobrém a nebudete si to chtít vyčítat, tak sáhněte po tomto. Mně se kniha líbila, ale řadím ji do takového toho lepšího průměru.

Děkuji nakladatelství Albatros Media za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

70 %

7/10

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *