Nové začátky

Před pár dny světlo světa spatřila první kniha z nejnovější romantické série od německé autorky Lilly Lucas. Pokud stejně jako já patříte k milovníkům této literatury, určitě jste její vydání zaznamenali. A pak si zřejmě rádi přečtete, na co se můžete těšit.

Nové začátky - Lilly Lucas

Originální název: New Beginnings

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2019

Počet stran: 352

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Red

Od nenávisti k lásce...

Lena se stěhuje z Berlína do Colorada za prací. U rodiny Cooperů má na rok pracovat jako au-pair jejich malého syna. S čím ale nepočítá, je Ryan. Mladší bratr Jacka Coopera, jejího „šéfa“. Ryan se po nepříjemném konci své sportovní kariéry zašívá u svého bratra a jeho manželky a nikoho nechce pustit za svou zeď, kterou kolem sebe vystavěl.

***

Tohle je prostě literatura, která mě nikdy nezklame. Poslední dobou ráda sahám po oddechové četbě, ideálně romantice z pera německých autorek, protože vím, co od nich čekat. Nové začátky nejsou výjimkou. Konkrétně od této knihy jsem čekala, že si u ní odpočinu a dostanu tu správnou dávku milé romantiky a špetku takového toho vztahového dramatu.

A nemýlila jsem se. Kniha byla opravdu velmi jednoduchá, takže při jejím čtení jsem mozek nezatěžovala více než bylo nutné a v podstatě jsem si jen užívala tu atmosféru, protože ta se autorce povedla skvěle vykreslit.

Líbilo se mi, jaké prostředí autorka zvolila, protože sama jsem spíš vesnický typ, takže mi to bylo velmi blízké. Konkrétně třeba podzim nebo zima se mi tu zdály uvěřitelné a dokonce jsem se na toto „vlezlé“ období začala těšit, i když jsem knihu četla v srpnu.

Bylo také fajn si na chvilku odpočinout od heavy témat, takže pokud i vy hledáte něco úplně odlehčeného, tato feel good záležitost je něco přesně pro vás. Ano, chápete to správně. Poslední dobou je velký trend do new adult romantik přidávat nějaké to těžké téma navíc. Což je opravdu fajn. Obzvláště pak, když s ním autor umí hezky pracovat. Zde se toho autorka ale vyvarovala a čtenáře postavila čistě jen před vztahovou záležitost. Což byla vcelku zajímavá změna.

Trochu mi ale vadilo, jak se autorka odklonila od hlavní náplně práce Leny. Přišlo mi, že Lena tam dělala všechno možné, jen tu vychovatelku ne. Od skoro 21 leté dívky, která má na novou rodinu dělat co nejlepší dojem, bych zkrátka čekala víc než to, že co chvilku se tahá po barech a s kamarády. Možná to autorka brala jako hotovou věc, ale já v tom opravdu viděla jen zábavu a minimum práce v domácnosti.

Líbilo se mi ale sbližování hlavních postav, bylo to sladké, ale vcelku dost podobné tomu, co jistě všichni známe.

Já osobně knihu hodnotím opět jako lepší průměr. Nechápejte mě špatně, ale této literatury mám načteno už opravdu hodně a tak už prostě nemohu každou z nich hodnotit jako top, protože pro mě už je to „na jedno brdo“. Určitě vám ji moc doporučuji, já si u ní odpočinula a líbila se mi, ale není to pro mě nic nového.

Děkuji obchodu Knihy Dobrovský za recenzní výtisk. Knihu si můžete koupit zde.

77 %

7/10

2 komentáře

  1. Přesně jak říkáš, je potřeba si odpočinout od těžkých témat a přečíst nějakou tu oddechovku. Takhle to mám u knih z 2. sv. války. Přečetla jsem jich už tolik, že mě už nemůžou moc překvapit, ale Černá a purpurová byla TOP! Divné, že au-pair chodila spíše do barů, než aby hlídala děcko :D…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *