Ženy, které (se) umí milovat

Na literaturu typu rozvoj osobnosti moc nejsem. Ale poslední dobou se stává, že velice často brouzdám na Pointě a probírám se knihami, které bych mohla podpořit. Také ale objevím knihy, které už vyšly a právě to je případ této. Velice mě zaujalo, že je to něco, co je mi tak blízké a co řeší témata, se kterými se potýkám téměř každý den. Proto jsem se rozhodla, že si ji přečtu.

Ženy, které (se) umí milovat - Hana Králová

Originální název:

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu:

Počet stran: 173

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Pointa

Sebeláska je základ

Cítíte se často nejistí? Máte z něčeho strach? Podceňujete se a shazujete se? Nevěříte si? Rádi byste poznali, proč reagujete na určité situace tak, jak byste na ně reagovat neměli? Pak si myslím, že vám čtení knihy Ženy, které (se) umí milovat, hodně dá.

***

Tato kniha je o tom, čeho se bojíme, o našich pocitech, které nás denně pronásledují snad při každé situaci, ale také o tom, jak si sami sebe ceníme. Já sama osobně mám dost velký problém s tím, že se stále dokola podceňuji a nevěřím. Nechápu, proč by se něco dobrého mělo dít zrovna mně, protože já jsem přece ta, které se musí dít vždy něco speciálního (v negativním slova smyslu).

Dost jsem se dočetla o tom, že je důležité nastavit si hodnotu, kterou se budeme cítit. Protože právě to závisí na tom, jací lidé se nám budou v životě objevovat. Toto mi docela otevřelo oči. To a informace, že si vždy máme stát za svým a nepřipouštět si určité komentáře k tělu. S tím osobně mám problém, protože já prostě nejsem průbojný člověk. Když se vede nějaká debata, mám problém prosadit svou. Zde jsem mohla načerpat informace, proč je to podstatné a co se tím změní.

Žijete v přítomném okamžiku nebo se utápíte v minulosti a děsíte budoucnosti? Věřte, že pokud v sobě minulost neuzavřete, tak bude vyčkávat tak dlouho, dokud vás nedostihne. To jsou myšlenky, které jsem si z toho vytáhla, ale je jich o dost více, protože knihu jsem téměř celou podtrhala, abych věděla, k čemu se vracet. Bylo to tak moc poučné a pomohlo mi to v mnoha věcech otevřít oči.

Bohužel se ale našlo i pár věcí, se kterými jsem měla problém. Přišlo mi, že to bylo takové „nečtivé“ a já jsem měla problém chápat to, co čtu. Jasně, chápu, že tento druh literatury se jiným stylem úplně psát nejde, ale ještě se mi nestalo, abych se často musela v textu vracet, protože jsem daný odstavec nepochopila. A to se dělo velice často. Také mi občas připadalo, že se text opakuje a právě místo toho mi tam chyběla nějaká vysloveně praktická cvičení, která by mi pomohla určité stavy řešit. Já jsem zkrátka člověk, který má v hlavě často zmatek a moc se v ní nevyzná. Ta teorie byla moc fajn, ale je škoda, že například v kapitole o strachu jsem se mohla i naučit, jak konkrétně s ním pracovat.

Kniha byla nádherně graficky zpracována a byla radost jí listovat. Také mě moc potěšilo, když jsem narazila na nějakou z mnoha básní, které se v knize vyskytovaly.

Měla jsem pár drobných výtek, ale myslím si, že pokud patříte k těm, kteří potřebují pochopit sami sebe, tato kniha vám může pomoci. Není to čtení úplně pro každého, ale určitě si jí mohou přečíst i muži, i když je primárně zaměřena na ženy. Je to podle mě zkrátka pro toho, kdo chce zjistit, proč v tu a onu chvíli pociťuje takové a makové pocity a jak si více cenit sama sebe.

 

…i když se vám něco nedaří, neznamená to, že jste neschopná nebo že je život proti vám. Ať už ve vztazích, či v práci.

Tvoříme tedy vztahy, ve kterých se odráží tyto naše hodnoty, jež společně sdílíme. Odráží se v našem chování, energii, kterou vysíláme, a lidé na to, jaké jsme, reagují.

…mnohé vzorce chování vycházejí z výchovy, následného způsobu života a dalších prožitků daného člověka.

Všichni dýcháme stejný vzduch, svítí na nás stejné slunce a žijeme společně pod jedním nebem.

Děkuji Albatros Media za zaslání knihy k recenzi. Koupit si ji můžete zde.

Doporučuji

3 komentáře

  1. Zajímavá knížka. Také nejsem moc průbojná. Bojím se říct svůj názor, když ostatní mají jiný. Radši proto mlčím a nevyjadřuji se. Taky si věci beru strašně osobně, i když to ten daný člověk možná tak ani nemyslel, ale já jsem z toho vždycky strašně špatná.

  2. Na ty motivační knížky taky moc njesem, ještě jsem nenašla žádnou, co by se mi četla hezky a to už jsem jich pár zkoušela. Nejlépe z toho vyšla klasika od Luise Hay – MIluj svůj život 😀
    Je pravda, že já bych taky potřebovala spíš knížku s názvem Buď průbonější a Nauč se obhajovat svůj nnázor navzdory jiným. Někdy si říkám, jestli toto přijde s věkem, se zkušennostma…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *