Na jedné vlně

Máte nějakou knihu, kterou pravidelně čtete v létě? Já myslela, že už žádnou nemám, když tu se mi do rukou dostala kniha Na jedné vlně. Po dočtení mohu říci, že to je kniha, která je snad téměř dokonalá. Pokud hledáte něco skvělého na léto, tak po tomhle sáhněte určitě!

Na jedné vlně - Jenn Bennettová

Originální název: Alex, approximately

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2018

Počet stran: 320

Vazba knihy: paperback

Vydalo: CooBoo

Filmový geek nebo oprsklý surfař?

Bailey žije se svou matkou a jejím přítelem. Svůj volný čas tráví sledováním starých filmů a diskuzí na chatu s Alexem, filmovým geekem, se kterým si skvěle rozumí. Alex jí zve do Californie na filmový festival, aby se konečně mohli poznat. Alex ale žije ve stejném městě jako otec Bailey a právě k němu se Bailey přes léto stěhuje. To ale Alexovi neřekne, protože ho chce najít sama.

Ve městě Bailey získá práci na proslulé turistické atrakci, kde si nachází novou kamarádku Grace a poznává Portera, kluka, co dělá ostrahu a zároveň oprsklého surfaře. Navzájem si děsně pijou krev, ale Porter je pod svou slupkou moc milý kluk.

Komu ale Bailey dá přednost? Alexovi nebo Porterovi?

***

Začneme tím, že taktně přehlédnete, jak si tu téměř rvu vlasy nad tím, jak proboha někdo mohl tak strašně pokazit anotaci na samotné knize. Pokud vás můj popisek na čtení nalákal, tak pro mě něco udělejte. NEČTĚTE POPISEK NA KNIZE. Nějaká dobrá duše totiž byla tak akční, že tam vyspoilerovala celou hlavní zápletku a můj čtenářský zážitek udělal pápá.

Tak, tohle byl docela velký vroubek, takže jediné štěstí bylo, že kniha byla absolutně fantastická, takže i když jsem to celé nemohla prožívat naplno, i tak jsem si to celé moc užila. Ano, hádáte správně, toto je další kniha na seznam mých TOP knih za rok 2021!

Abychom začali ze široka. S autorkou jsem dosud neměla vůbec žádnou zkušenost, ale stihla jsem zaregistrovat, jaké nadšené ohlasy získávala její první vydaná kniha u nás – Kudy ke hvězdám. Po dočtení Na jedné vlně se na autorčinu prvotinu určitě chystám a moc se na ní těším!

Po Na jedné vlně jsem sáhla hlavně proto, že jsem chtěla nějakou knihu, která se bude skvěle hodit na léto. No, nemohla jsem si vybrat lépe. Z této knížky totiž letní atmosféra doslova odkapává. Autorce se skvěle podařilo vykreslit prostředí sluncem rozpálené pláže, kde se rozléhá vůně churros a kde brázdí vlny surfaři. Já jsem si užívala každou stránku, protože hehe, u moře jsem už nějaký ten pátek nebyla a docela mi to začalo chybět. K letní dovolené u moře bezesporu patří i návštěvy různých turistických atrakcí a právě to zde zabíralo také dost místa a tvořilo podstatnou složku prostředí. Jeskynní palác, ve kterém Bailey pracovala na mě působil opět tak, jak přímořská lákadla na turisty působit můžou, hned bych se tam vydala.

Nejdůležitější jsou ale hlavní postavy. Bailey, Alex a Porter. Opravdu jsem ocenila, jak si autorka pohrála s jejich charaktery a hlavně jaké jim vštípila rysy. Líbil se mi humor a styl, s jakým Bailey přistupovala k různým situacím a líbilo se mi, jak se postupně měnil Porter. Jako čtenář jsem měla skvělou příležitost sledovat, jak okolnosti mohou změnit člověka k lepšímu.

To nejdůležitější je ale to něco navíc. Autorka totiž do příběhu přidala důležitá témata, která ale byla dávkována postupně a krůček za krůčkem získávala na intenzitě. Od rodinných problémů, až ke vztahům s lidmi, které jen tak zběžně míjíme každý den, tohle bylo zkrátka skvělé a mně opravdu na vše záleželo a dokázala jsem se do toho vcítit. Právě vztahy s postavami v pozadí zde byly vykresleny také velmi dobře a všechno zkrátka dávalo smysl.

Akce v knize bylo tolik, aby vše bylo logické, nenáročné, ale abych se ani na chvilku nenudila. S radostí jsem se ke čtení vracela a otáčela stránku za stránkou.

Kniha je nejen zábavná, sladká a zajímavá, ale také poučná. Pokud hledáte nějaké čtení k vodě, které vám velmi rychle uteče, tak rozhodně sáhněte po tomto. Já jsem si nemohla vybrat lépe.

Děkuji Albatrosmedia za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

99 %

(to je ta anotace, heh)
10/10

4 komentáře

  1. To vypadá jako úžasně pohodová knížka! Díky za tip 🙂 právě čtu Dívku ve vlaku, včera jsem začala a nemůžu se odtrhnout.
    Ty anotace, kde vyspoileruji celý dej mě pěkně štvou…

  2. O této knížce jsem slyšela už mnohé, mám ji na svém čtecícm radaru a snad se k ní ještě v létě dostanu 😀 Typicky letní knížku asi ve své knihovničce nemám, ale mám jednu oblíbenou typicky vánoční, Kniha přání o Dashi a Lily. A pak mám ještě knížku, kterou čtu pravidelně, když jsem nemocná a to Howlův putujícíc zámek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *