Miluju tě. Já vím.

Navždycky je kniha, která vzbudila bezesporu velký rozruch. Lidé ji buď milovali a nebo nenáviděli. Ale našli se i tací, kteří zůstali na půl cesty. Jako třeba já. Na další knihu z pera Nofreeusernames jsem se ale i tak těšila. Názory jsou opět podobné. Ale co ten můj?

Miluju tě. Já vím - Nofreeusernames

Originální název:

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu:

Počet stran: 280

Vazba knihy: paperback

Vydalo: CooBoo

Tentokrát to bude o Avě!

Avy si nikdo nevšímá. Doma žije ve stínu svého skvělého a úspěšného bratra a ve škole má jen jednu kamarádku – Mei. Na instagramu je ale coby cosplayerka velmi populární. Jednoho dne Avě přijde sms od neznámého čísla, jehož majitelem je (jak se vzápětí ukáže) kluk, který tvrdí, že její číslo našel u sebe ve skříňce. Oba svou identitu před tím druhým tají, ale Ava se rozhodne toho neznámého vypátrat dřív než on jí.

***

Na tuto knížku jsem se moc těšila. Nejen proto, že jsem celkem nedávno četla autorčinu první knihu Navždcky, která se mi vesměs líbila, ale také proto, že jsem se právě nacházela uprostřed zkouškového a potřebovala jsem nějakou jistotu, u které si odpočinu, vypnu, zasměju se a bude mě bavit.

Také jsem věděla, že v podstatě ihned po vydání knihy se kolem toho strhne dost velký boom všech možných názorů, takže jsem se snažila opravdu nic od knihy nečekat a nebýt ovlivněná jak předchozí knihou, tak již zmíněnými názory, které na mě už začínaly vyskakovat.

Musím říci, že kniha byla do mého hektického období opravdu správná volba. Téměř okamžitě jsem se začetla a čtení mě nepřestávalo bavit ani o xy stránek později. Myslím, že to bylo také způsobeno tím, že kniha měla jinou vazbu než první vydání Navždycky, u kterého mě opravdu bolela zápěstí, protože to prostě nešlo číst normálně, ale jsem ráda, že nakladatelství vyslyšelo četné ohlasy a při dalším vydání a prvním vydání Miluju tě. Já vím, tuto chybu napravili.

Hodně ohlasů jsem slyšela také na hlavní hrdinku Avu. V prvním dílu mě docela hodně štvala Mei, kupodivu vícero čtenářů si nesedlo zde s Avou. No, já to měla přesně naopak. Ava mi prostě sedla lépe. Připadalo mi, že v některých věcech bych jednala dost podobně a celkově mi více sedl její humor. Ovšem i zde se vyskytla slabší chvilka, během které u mě Ava trošku klesla. Bylo to konkrétně několik desítek stránek od strany 200. Naštěstí to pak ale prostě nějak vyšumělo a já byla ráda, že knihu nezavírám s negativními pocity.

Musím ale říct, že na mě zde bylo strašně moc popkulturních narážek na Star Wars, Musím se přiznat, že jsem neviděla ani jeden díl, takže na rozdíl od HP v Navždycky tohle pro mě byl docela oříšek. Často jsem se v tom ztrácela a neměla tušení, o čem postavy mluví.

Co se ale týče pozitiv, obrovské plus vidím opět v krásném grafickém provedení a také v seznamu soundtracků, které čtení oživily. Největší plus je ale to, že mě kniha přivedla na seriál Rozčarování, který jsem si zamilovala!

Myslím si, že pokud v knize budete hledat hloubku a vážná témata, tak jste vedle. Tahle kniha se prezentuje jako odpočinkové čtení a přesně to jsem v ní také našla.

Za mě to bylo moc fajn a určitě se k tomu někdy vrátím.

Děkuji obchodu @albatrosmedia za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

82 %

8/10

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *