Krev & med

Původně to měla být duologie, ale nakonec z této série mám klasickou trilogii. Nejednoho čtenáře tato zpráva zarazila, protože obavy ohledně toho, zda tento díl bude tzv. výplňový, byly na místě. A recenze to potvrdily, tahle knížka u mnoha čtenářů zůstala na půli cesty. Ale každý má jiný názor, ne?

Krev & med - Shelby Mahurin

Originální název: Blood & Honey

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2020

Počet stran: 470

Vazba knihy: pevná

Vydalo: CooBoo

Text obsahuje spoilery k prvnímu dílu

Nepřátele si drž ještě blíž...

Lou, Reid, Coco, Ansel, Beau a Madame Labelle jsou na útěku před Morgane. Skrývají se v lesích, ale ani tam nejsou pořádně v bezpečí. V patách jim totiž jsou chasseuři, kteří mají za úkol zajmout jak Lou, tak Reida.

Vypadá to, že Morgane má za lubem ale něco jiného, není v jejím stylu, aby se za někým honila. Ona plánuje něco velkého přímo na pohřbu arcibiskupa.

***

Kniha byla určitě „horší“ než její první díl. Co to, že to říkám hned tak ze začátku? No, tak hezky popořádku.

Ono to bylo vlastně dost zajímavé. Všechny ty recenze jsme sledovaly spolu se Sabčou z Knižního přístaviště a oběma nám prostě nešlo do hlavy, že ta kniha je podle všech tak hrozná. Řekly jsme si proto, že si uděláme naše vlastní společné čtení, budeme číst zhruba po 50 stranách denně a po asi 9 dnech se dobereme konce.

Abych byla upřímná, asi do poloviny jsem prostě myslela, že čtu jinou knihu než ostatní. Moc se mi to líbilo, bylo to příjemně napínavé a díky tomu, jak se postavy ukrývaly v lese, všechno podkreslovala skvělá atmosféra.

Jenže s polovinou knihy přišel zlom. Ta knížka má přes 470 stran a to je podle mě strašně a zbytečně moc. Děj byl dost zdlouhavý, zamotával se. Nutno podotknout, že dost zbytečně. Rozvětvovaly se další a další zápletky, které ale nebyly na konci třeba ani vysvětleny a vyřešeny. Příběh místy neměl logiku a co víc, začala mi šíleně lézt na nervy hlavní hrdinka Lou.

V prvním díle byla skvělá. Zamilovala jsem si její humor, bezprostřednost a prostořekost, ale tady mi začalo vadit, jak unáhleně a sobecky stále pořád dokola jednala a pak se hrozně divila, že to mělo nějaké následky. No a Reid? Ten byl stále pořád super, ale mohl být víc průbojnější.

S koncem se to opět trošku převrátilo, protože jsme se zase dostali do té zvratové fáze, kdy přicházel jeden za druhým, děj byl napínavý a poslední stránky opět mizely pod rukama, ale vše opět trochu pokazil úplný závěr, který měl asi působit jako plot-twist, ale celý můj dojem z knihy spíše pokazil. Knihu jsem totiž zavírala s tím, že jsem asi nepochopila, co se tam stalo, což je podle mě obrovská škoda.

Ano, o knize lidé psali, že je to klasický vycpávkový díl, ve kterém se neděje nic zásadního a já s tím z části musím souhlasit. Ačkoli kniha podle mě nebyla zas tak hrozná, jaký jsem z recenzní měla dojem, pořád tomu chybělo to něco z prvního dílu, co mě před rokem dostalo.

Je velká škoda, že i když autorka píše neskutečně čtivě, její unáhlenost vede k věcem, které knize spíše škodí. Na poslední díl se moc těším, ale nebráním se pocitu, že kdybychom zůstali u duologie nebo u kratšího druhého dílu, bylo by to o dost lepší.

 

Děkuji nakladatelství Albatrosmedia za zaslání knihy k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

77 %

7/10

4 komentáře

  1. Jsi dobrá, že i když jsi první díl četla před rokem a za tu dobu jsi přečetla spoustu knih, hrdinové se ti nepletou.
    Souhlasím, některé knížky jsou zbytečně dlouhé.
    U dílů, někdy by možná bylo lepší, kdyby nebylo dílů xy, ale jen např. dva. Autor pak dává za každou cenu další a další díly a ty pak ztrácí na kvalitě, jako např. v kinematografii. Tam je to podobné. Jedničky a dvojky bývají vždycky nejlepší…

  2. Já jsem četla knížku Holubice & had asi před rokem a půl a moc se mi líbila. Hrozně jsem se těšila na další díl, ale když vyšla, už jsem v sobě neměla to nadšení, které jsem měla po dočtení knihy, a navíc jsem se trochu zarazila po tom, jaké měla tato knížka ohlasy. Tvá recenze mě ale zase navnadila, takže až si najdu čas na rereading prvního dílu, pustím se i do ní. ❤️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *