Snít znovu

A je to tady! Poslední kniha ze série „Znovu“ od Mony Kasten! Vy, kteří milujete new adult literaturu, tuto známou autorku jistě znáte. Díky ní jsme měli možnost poznat prostředí Woodshillské univerzity, kde se odehrávalo nyní už pět romantických a dojemných příběhů.

Mona Kasten - Snít znovu

Originální název: Dream Again

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2020

Počet stran: 436

Vazba knihy: vázaná s přebalem

Vydalo: Omega

Zmařené sny nemusí zničeit celý váš život...

Jude už od dětství snila o tom, že bude herečka. Sny se ji začaly krok za krokem plnit, její život byl zkrátka skvělý. Její rodina ji ve všem podporovala a její dokonalý přítel Blake, nejlepší kamarád jejího bratra také. Jenže práce v L. A. je náročná a Jude to poznala. Vztah s Blakem se jí rozpadne a L. A. jako by jí sny chtělo pošlapat. Jude se musí okamžitě odstěhovat k bratrovi do Woodshillu, jenže s ním bydlí i Blake…

***

Na poslední knihu ze série „Znovu“ od Mony Kasten jsem se moc těšila. Její knihy naprosto miluji a pokud bych vám je měla seřadit podle své oblíbenosti, tak by to bylo takto (v závorce se nachází číslo, podle kterého zjistíte, jaké kniha zaujímá místo v sérii): Cítit znovu (3.), Doufat znovu (4.), Začít znovu (1.), Snít znovu (5.) a Věřit znovu (2.). Už podle tohoto můžete tak nějak zjistit, jaký názor na tuto knihu budu mít.

Už od začátku je příběh neskutečně čtivý, za 24 hodin jsem se dostala skoro do poloviny a užívala jsem si opět to skvělé prostředí a zkrátka celý autorčin styl. Co mě ale už ze začátku praštilo, bylo chování Blaka. Jasně, hned za začátku se dozvídáme, že se s ním Jude rozešla a jeho se to hrozně dotklo, což beru, koho by se nečekaný rozchod nedotkl… ale on se k té Jude chovat jako arogantní blbec (a to jsem ještě slušná). Absolutně jsem nepobírala, co to proboha dělá. Ale asi máme každý jiný způsob, jak řešíme lidi, kteří nám něco udělali. Já bych asi volila ignoraci.

Další, kdo mi začal postupně lézt na nervy, byla Jude samotná. Stále se v mysli vracela k tomu, co se stalo, že už nemůže být herečkou, ale chovala se tak, že situaci absolutně neřešila. Navíc mi občas připadalo, že jedná jak já ve 12 letech, což mi k 19leté dívce, co už si vyzkoušela stát na vlastních nohách, moc nesedělo.

No a co se týče chování obou, podle popisů toho, jak se v určitých situacích Blake choval a nebo jaké měla pocity Jude, bych si normálně myslela, že mezi nimi nikdy nic nebylo. Protože holka, já ti nevím, ale zarazit se se slovy sakra, když vidíš svého ex v kuchyni bez trička nebo když se tě omylem dotkne na paži, mi přijde takové neobvyklé. Jak kdyby to bylo poprvé v životě…

Zkrátka mi vůbec nesedlo, jak se ti dva chovali. Pořád se jen vyhýbat tématu, dělat si naschvály, ze všeho dělat tajemství… ne, prostě ne. Nevím, jestli to bylo schválně, ale ten zjevný nedostatek komunikace podle mě neměl být hlavní zápletkou knihy. Aspoň mi nepřišlo, že by se to vyskytovalo ve zbývajících knihách.

Tím se dostáváme k jakési šablonovitosti, o které jsem u předchozích dílů určitě mluvila. Ano, když se na knihy této autorky podívám s odstupem, vidím, že je to jak přes kopírák. Přesně vím, kdy se tam co stane, protože se to stalo už 4x před tím v předchozích knihách. Upřímně, zase tolik mi to ale nevadilo. Čekala jsem to a na rovinu, mám to ráda.

Co ale musím vyzdvihnout, jsou ostatní postavy. Vyskytují se zde opět postavy, které můžete znát z předchozích knih, což je velké plus, protože já jsem si je všechny zamilovala.

Také se mi moc líbilo vykreslení vztahů, které mezi sebou měla Jude se svým bratrem Ezrou. Ten mi připadal obětavý, pevný, láskyplný, ale zároveň stále přirozený. To samé potom s rodiči.

Plusový bod také uděluji za to něco navíc, co se v knize vyskytovalo. Romány Mony Kasten jsou totiž známé tím, že to není jen plochá romanťárna mezi puberťákama, ale vyskytují se tam aktuální témata, která spolu s postavami čtenář řeší. Zde se mi líbilo, že díky tomu jsem mohla nahlédnout pod pokličku showbyznysu.

Celkově si myslím, že kniha nebyla vůbec špatná, ale Mona Kasten má daleko lepší díla. Určitě záleží na preferencích čtenáře, ale mně se zkrátka nejvíce líbilo Cítit znovu a Doufat znovu.

Děkuji obchodu Knihy Dobrovský za zaslání knihy k recenzi. Koupit si ji můžete zde.

79 %

8/10

2 komentáře

  1. Když lezou hlavní postavy na nervy, to se pak kniha čte špatně :(. Má to 5 dílů? To je pak asi hodně těžké, přeskočit tu již nastavenou laťku. Myslím, že čím víc dílů, tím je to těžší…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *