Černé na bílém

Pokud je zde něco, co opravdu miluji a neskutečně mě to táhne, jsou to básnické sbírky. Občas se stane, že sáhnu vedle, ale řekla bych, že už mám tak nějak vytipované autory, kteří mě prostě nezklamou. Jenže řady se rozrůstají a do rukou se mi dostalo něco, co jako by snad bylo psáno mně na míru…

Miriam Šumníková - Černé na bílém

Originální název:

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: –

Počet stran: 96

Vazba knihy: paperback

Vydalo: Pointa

Jak kotě dokáže změnit život

Malá knížečka o velkých věcech. Sbírka poezie o malém černobílém koťátku, které autorce změnilo pohled na svět. A nejen to. Sbírka obsahuje básně o životě a o každodenních věcech, které mají pro každého jiný význam.

***

knížečka malá

dostala se mi do rukou

co jsem vlastně čekala –

poezii smutnou a dojemnou?

 

sbírka o černobílé kočičce

oči mi chtěla otevřít

autorka psala co zažila

a mně nešlo přestat na chvíli číst

 

fotografie taktéž černobílé

stránky obohatily

a můj čtenářský zážitek

rozšířen byl na hodnou chvíli

 

verše některé

dotkly se mě hodně

druhé zas

o něco méně

 

duše věrného kočkomila

potěšena byla

sáhnu po ní znova?

určitě, protože mnoho jsem si uvědomila

 

Jasně, pozor na mě a na mé neotřelé básnické výtvory! Prosím, neberte to zas tak vážně, snažila jsem se, abych se této knížečce mohla nějakým způsobem přiblížit a doufám, že se mi to aspoň trošku povedlo 🙂 .

Myslím si, že pokud máte rádi poezii, ale nejste fanoušci takové té klasické zamotanosti a složistosti, tak tohle bude něco přesně pro vás. Knížečka je opravdu tenoučká, takže jí budete mít přečtenou během chviličky. Zároveň to ale není nic, co by nešlo pochopit, takže po dočtení budete vědět, co vám pod rukami prošlo.

Já musím opravdu ocenit, co všechno lze o kočičce vymyslet. Se spoustou veršů jsem se ztotožnila a zamilovala si je. Je nutné ale podotknout, že to nebylo jen o kočičce. Bylo to i o všedních věcech, které nás mohou potkávat.

I přesto, jak byla kniha koncipována, si ale nejsem jistá, zda jsem pochopila všechno tak, jak to bylo myšleno. Myslím si ale, že právě o to v poezii jde a právě to jí činí tak zajímavou.

Děkuji nakladatelství Albatros Media za zaslání výtisku k recenzi. Knihu si můžete koupit zde.

Doporučuji

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *