Šílená Max

Stranger Things naprosto a bezmezně miluju, chvilku mi trvalo, než mě seriál chytil, ale teď si nedokážu představit, že bych ho nesledovala. Dokonce mě zlákaly i všechny knihy, které k tomuto seriálu vyšly a jednu z nich si tady dnes představíme.

S. T. - Šílená Max - Brenna Yovanoffová

Originální název: Runaway Max

Rok vydání: 2021

Rok vydání originálu: 2019

Počet stran: 212

Vazba knihy: flexovazba

Vydalo: Argo

V Hawkinsu čeká zlo...

Max miluje svoje prkno, hraní her v automatech, zkrátka není ta sladká holčička, jakou by z ní měla její máma. Její rodiče jsou mimochodem rozvedení, ale Max to zas tak netíží, protože za tátou jezdí celkem často a s mámou se mají dobře, i když si čas od času najde přítele, ze kterého se vyklube podvodník. Jednou ale potká muže, se kterým si rozumí a vše vypadá naprosto ideálně. Jenže nic není na první pohled takové, jaké se zdá a spolu s ním do rodiny přijde i Maxin nevlastní starší brácha Billy, který je tisíckrát horší. Zdá se, že nic jiného už je nepotká, ale opak je pravdou. Celá rodina se stěhuje do městečka Hawkins, které Max připadá šíleně nudné. To by v něm ale nesměla být parta kluků s velkým tajemstvím…

***

Vůbec jsem netušila, že tato kniha má vyjít. Když už se konečně objevila na instagramu, viděla jsem ji jen u pár lidí a trošku mě zamrzelo, že nemá tak dobré hodnocení, a tak jsem se stále rozmýšlela, jestli do ní mám jít. Ale znáte to, pak jsem ji viděla v té nabídce knih k recenzi a neodolala jsem. Když mi už trůnila doma v knihovně, říkala jsem si, že hlavně ale musím dát přednost těm dvěma cihlám, co už tu mám déle. Ano, dívám se hlavně na tebe, Svědectví… Jenže minulý týden o online výuce jsem neodolala a nahlédla jsem. Kniha má lehoučce přes 200 stránek a taky má velká písmenka, a tak myšlenka dala myšlenku a já se šla ulejvat. Řeknu vám, že vůbec nemám tušení, co se během toho úterý a středy během školy řešilo, já jsem totiž byla duchem v Hawkinsu a bylo to boží. Knihu jsem přečetla za nějakých 24 hodin a moc jsem si to užila!

Čtení jsem si užila také hlavně díky skvělému zpracování. Již jsem zmínila počet stran a velikost písma, ale co také stojí za zmínku, jsou krásně graficky zpracované stránky, které ukončují kapitoly. Kniha tak působila uspořádaněji a vytvářela dojem „rychlejšího“ čtení.

Když bych byla upřímná, tak v seriálu Max zprvu nepatřila mezi moje nejoblíbenější postavy. Přišla mi hodně drzá a taková nafoukaná. A možná proto jsem tak ráda za tuhle knihu. Ukázala mi Max z úplně jiné strany. Měla jsem možnost viděl pod tu slupku a do jejího soukromí. Zkrátka sledovat, co ji formovalo. A bylo mi jí fakt líto.

Trošku jsem se bála, jak to bude ve výsledku působit, protože kniha mapuje děj celé druhé série (a když si propočítáte stopáž těch dílů, tak vás to vyjde na celkem dost času), ale vyšlo to celkem dobře. Jasně, někde mi to přišlo hodně osekané, ale na druhou stranu, jsem fakt ráda, že to byla zrovna ta kratší kniha. Příběh i tak působil uceleně a dával smysl.

Knih na motivy seriálu Stranger Things vyšlo už celkem dost. Aspoň já mám v knihovně dva (teď už tři) romány a dva komiksy. A je pro mě celkem těžké určit, která z těch knih se mi zatím líbila nejvíce. Možná své pocity shrnu nejlépe tak, když řeknu, že každá z nich měla něco do sebe. U každé bych něco změnila, ale každá je svým způsobem skvělá.

Konkrétně Šílenou Max bych vám ale doporučovala pouze v případě, že jste minimálně druhou sérii už viděli, protože by vám to možná nemuselo dávat smysl a zkrátka to je bez kontextu.

Já jsem si knihu moc užila, i když to nebylo žádné vrcholné dílo. Bylo to něco, díky čemu jsem se vrátila zpět do toho světa a vychutnávala jsem si tu boží atmosféru.

Děkuji obchodu Kosmas za zaslání knihy k recenzi. Koupit si ji můžete zde.

78,5 %

7.5/10

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *