Navždycky

V současné době je opravdu fajn, pokud máme možnost odreagovat se a odpočinout si od toho stresu, co se na nás ze všech stran valí. K tomu je vhodné vzít si nějakou fajn odpočinkovou knihu a já pro vás na dnes mám malý tip.

Navždycky - nofreeusernames

Originální název:

Rok vydání: 2020

Rok vydání originálu:

Počet stran: 304

Vazba knihy: paperback

Vydalo: CooBoo

Taková ta klasika, kterou máme všichni rádi

Mei je obyčejná holka s obyčejnými problémy. Miluje spoustu věcí – Harryho Pottera, čokoládu, oversized mikiny, Frozen, Johna Wicka a svého nejlepšího kamaráda Travise. Jenže se bojí mu to říct, aby o něj nepřišla. A tak čeká na zázrak. Jenže do toho všeho se tu motá její soused Liam, se kterým se nenávidí asi od třetí třídy. Veškerá jejich komunikace je zprostředkována skrz vzkazy na oknech, nelichotivé samozřejmě.

Jenže osud se začne poněkud komplikovat a Mei do všeho začne zabředávat.

***

Kolem knihy se ještě před vydáním rozjel neskutečný boom. Tuhle situaci nebudu komentovat, podle mě má právo na vydání knihy kdokoliv, i člen humbook teamu 🙂  .

Každopádně, moc jsem se na knížku těšila a jsem moc ráda, že v rámci humbook ambasadorství mi byla poskytnuta jako dárek. Nejprve nám byla zaslána v pdf formě. Tam jsem se dočetla asi na 62 % , ale znáte mě, já prostě nesnáším číst knihy v elektronické formě, takže mě to pak přestalo bavit. Naštěstí mi ale přišla kniha i ve fyzické formě a já ji tak mohla dočíst. No a to, přátelé, trvalo jen jediný den!

Musím samozřejmě vyzdvihnout luxusní grafické zpracování. Obálka je nádherná (a tady si musím připsat zásluhy) a já jsem ráda, že jsem se na ní mohla jako ambasador nevědomky podílet 😀 . No a grafika uvnitř knihy? Pecka. Příběh vychází ze Storek, kde byl znám pod jménem Jsem tu a mám čokoládu, takže zde najdete i velké množství chatu a fotek. To vše tvoří krásný celek, na který se dobře kouká.

Jedno minus při čtení byla vazba knihy. Ta byla opravdu pevná, a tak se mi kniha hůře četla, ovšem čtivost příběhu tento faktor ale s přehledem vyvažovala.

Jedná se o lehkou romantickou knihu, u které si máte odpočinout a nahodit takovou příjemnou atmosféru, která je prosycená vtipem. A to bylo bezva. Příběh nebyl vůbec složitý. Nesmíte v něm hledat hloubku, protože o tom to není. Je to o lásce, sarkasmu, vtipu a klišé, které ale všichni milujeme.

Jo, z té knihy podle mě i dokonce odkapával med, ale já tohle můžu.

Vyskytovalo se zde hodně narážek na HP, Frozen, Johna Wicka. Já třeba vůbec nejsem skalní fanda HP, ale musím říci, že mi ty narážky nevadily. Bylo to něco, co se dalo v pohodě zvládnout.

Bohužel mi ale vadily dvě věci. Tou první byla ta, že jsem si hlavní hrdiny nemohla nějak detailně představit. V knize se nenacházel žádný popis, jak kdo vypadá, takže jsem celkem tápala.

No a tou druhou věcí byla hlavní hrdinka Mei. Jo, s hlavními hrdinkami v pubertě se málokdy shodnu, to není zase až tak žádná novinka, ale bohužel, bylo to i tady. S Mei jsem se často smála, ale také jsem ji stejně často nechápala a její chování mi připadalo hodně dětinské. Hlavně na konci knihy.

Jinak si myslím, že pokud chcete u něčeho vypnout, neřešit žádné heavy problémy světa, zasmát se, uculovat se, možná i trochu protáčet oči, tak tohle je jasná volba, kterou vám doporučuji.

83 % , 8 * / 10 *

8/10

2 komentáře

  1. Jak čtu hodně historické knížky, hlavně o 2. světové, tak taky občas potřebuji oddech u nějaké romanťárny. Teď mám knížku od české autorky, jmenuje se to Americké zápisky a je to o holčině, která odjela studovat VŠ do Ameriky a hraje tam tenis. Takže mi to je docela blízké, ta vejška a tenis (Amerika teda ne, tam fakt nejsem :D, ale je zajímavé, číst o tak daleké zemi). Musím ale číst pomalu, protože už se blížím ke konci a knihovna je zavřená 😀 :(…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *