HumbookFest online

Je to tady, i letos se uskuteční jeden z největších knižních festivalů – HumbookFest! Jenže letošní pátý ročník přinese jednu obrovskou změnu.

Letos (pouze) online

Ano, i nás se dotkla koronakrize a tak se letos uvidíme pouze online. Ale i tak to bude skvělé, věřte mi!

První skvělou věcí je ta, že přenos budete moci sledovat všichni, protože bude zdarma streamován na youtube! A to je přece fajn, ne? Můžete zakempit u sebe doma, nic neřešit a prostě se kochat jen tím, co vidíte. A to si piště, že to bude i interaktivní.

Pamatujete si ten obří a téměř vždy narvaný stánek s knihami na festivalu? Že o něj nechcete přijít? Nepřijdete. HumbookFest můžete podpořit i nákupem v online obchodě, protože tam na vás budou čekat knihy se slevou, svíčky, různý knižní merch, ale především i V.I.P. tašky s reading copy.

Ale určitě vás všechny zajímá, na co se tedy můžete těšit. Pravda, program je trochu poupravený, ale k tomu se váže další fajn věc. Určitě jste minulé ročníky zažili, že se vám kryly různé besedy a vy se nemohli rozhodnout, kterou upřednostníte. Takže nebojte, letos vás nic takového trápit nebude! Přichystali jsme si pro vás totiž následující skvělé akce, které jdou jedna po druhé!

Můžete se těšit na to, jak vzniká kniha krok za krokem. Zajímala vás někdy cesta, kterou musí kniha ujít, než se dostane na pulty knihkupectví nebo do rukou svých čtenářů? Tak o té vám povypráví debutující autorka knihy Navždycky – Nofreeusernames, redaktorka CooBoo Katka Stupková, ilustrátorka Tereza Basařová, markeťačka Áňa Čížková a betačtenářka Míša Faktorová.

Nechybět bude ani Heavy contemporary. Přednáška, na kterou se osobně moc a moc těším. Budete se na ní moci dozvědět, jak čerpají inspiraci autoři, kteří píší knihy o trošku drsnějších životních osudech. Poslechnout si budete moci Pavla Bareše, Thea Addaira, Sáru Bachorovou a Annu Musilovou.

Baví vás hrát Vadí nevadí? Já tuhle hru nemám ráda, pokud jsem přímý účastník, ale sledovat, jak se někdo „trápí“ místo mě, jo, to už je lepší. Takže jestli se chcete pokochat, jak se autoři potí v našem horkém křesle, těšte se na Kateřinu Šardickou, Alžbětu Bílkovou, Júlii Matulovou a Alžbětu Komrskovou.

O tom, jak se nechytit v síti se budete moci dozvědět od jedné z ústředních hereček z filmu. Dokument bych já osobně nazvala jako fenomén, který otřásl celým Českem. No a kniha Kdo chytá v síti, která vyšla v návaznosti na film, je taktéž velice přínosná.

No a velice oblíbená aktivita z minulého roku – Little box of yes se nám také nevyhne. Zde budete moci vidět, jak živě a přímo před vámi vzniknou skvělé příběhy od nejlepších českých autorů!

Tak co? Na jaký bod programu se těšíte nejvíce? Vadí vám moc, že bude HumbookFest „jen“ online? A myslíte si, že je fajn, že bude aspoň nějaký? 🙂

2 komentáře

  1. To je škoda, že bude pouze online, ale hlavně, že bude 🙂
    Určitě bude chybět ta atmosféra, vůně knih, možnost „osahat“ si je atd., ale na druhou stranu, takhle může člověk sledovat akci z pohodlí svého domova, může se na ni podívat každý, i když by třeba dorazit nemohl, kvůli vzdálenosti. Hodně dobré je také, že se přednášky a besedy nepřekrývají. Takže online verze je určitě fajn nápad 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *