Kámen

Některé věci kolem nás nám mohou připadat tak všední, že už jim nevěnujeme skoro žádnou pozornost. Co když se ale zamyslíte nad tím, co všechny tyto věci mohou znamenat?

Kámen - L. P. Salas a V. Dabija

Originální název:

Rok vydání: 2020

Rok vydání originálu:

Počet stran: 32

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Ocelot

Co všechno může být kámen?

Už jste někdy přemýšleli nad tím, co všechno může být kámen? Kde všude ho můžeme najít, v jakých formách se v přírodě vyskytuje a k čemu může sloužit? Pokud ne, je ten pravý čas na to, abyste otevřeli tuto knihu a nechali se vést…

***

Tahle knížka pro mě byla milým překvapením, které jsem nečekala. Tímto ještě jednou posílám speciální dík holkám do megatýmu 🙂 . Jak už podle této věty můžete usoudit, úplně jsem neměla v plánu se do knihy pouštět, ale osud měl jiné plány. Doma mi tak přistál balíček s touto rozměrem sice větší, ale co do počtu stránek pidi knížkou.

Tento skvost určitě naláká malé čtenáře především nádherným grafickým zpracováním. Knížka má totiž neskutečně roztomilou obálku, ale i samotný vnitřek. Ilustrace zabírají celé strany, takže děti si je mohou prohlížet doaleluja, zatímco třeba rodič bude předčítat. Ale vzhledem k tomu, že text je velmi jednoduchý, krátký a navíc se rýmuje, dovedu si představit, že nějaké šikovné dítko už si může četbu trénovat samo.

Pokud máte dítě raubíře, nebojte se, stránky jsou z takového toho pevnějšího papíru, takže je odolnější proti nahodilému natržení, což se určitě hodí! Mně samotnou vždy mrzelo, když jsem nedopatřením o nějakou stránku zavadila a ta můj nápor nevydržela 🙁 .

Myslím si, že bude fajn, pokud se vrátíme k tomu, co jsem nastínila před chvilkou. Je naprosto skvělé, jakým stylem je kniha napsána. Text je psán vždy tak po dvou krátkých řádcích a rýmuje se, takže děti si poznatky zapamatují určitě lépe. Já tomu kdysi na základce sama nevěřila, ale k čertu, ty učitelky měly pravdu. Ty dětské básničky se pamatují daleko líp než skripta z psychologie 😀 .

Příjemným překvapením pro mě byl text na posledních stránkách. V něm je trošku obsáhleji vysvětleno, kde můžeme již zmíněné formy kamene najít a k čemu jsou dobré. Další skvělou věcí je i slovníček pojmů, který se nachází na poslední stránce. Dětem hezky jednoduše objasní v knize užité výrazy.

Myslím si, že pokud doma máte malé čtenáře, kteří nad věcmi rádi přemýšlí, ale třeba se i rádi něčemu přiučí, tato kniha je přesně pro ně.

V této sérii vyšly i kniha Voda a Lístek, takže pokud nefandíte šutříkům, můžete si vybrat něco jiného :).

Moc děkuji obchodu Megaknihy za výtisk. Knihu si můžete pořídit ZDE.

DOPORUČUJI

2 komentáře

  1. To zní moc pěkně 🙂 jsem ve FB skupině Kamínky, kde lidé postují fotky namalovaných kamínků, které buď našli, nebo namalovali a dali na určité místo. Pár jsem jich už taky našla 🙂 vždy mi udělaly velkou radost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *