Rytmus, já a Malychin

Mariana Zapata, autorka velice úspěšně hodnocené knihy Kulti, která u nás vyšla před rokem, se dočkala i vydání její další knihy u nás! Rytmus, já a Malychin, to je další dávka vtipu, romantiky, ale také drzosti…

Rytmus, já a Malychin - Mariana Zapata

Originální název: Rhythm, Chord & Malykhin

Rok vydání: 2020

Rok vydání originálu: 2015

Počet stran: 296

Vazba knihy: paperback

Vydalo: Fragment

Láska a hudba spolu jdou ruku v ruce

Gaby se stále vzpamatovává z rozchodu se svým přítelem. Zašívá se doma a moc neví, co ji čeká. Jenže jí zavolá její bratr, který má svou celkem úspěšnou kapelu a prosí ji, aby s nimi jela na tří měsíční turné a prodávala jejich merch. Gaby se po nedávné zkušenosti moc nechce, ale nakonec souhlasí.

Jenže netuší, že na turné skupina jejího bratra doprovází ještě jednu kapelu, jejíž zpěvák, Saša Malychin je nejen děsně sympatický, ale také velice přitažlivý…

***

Kultiho od Mariany Zapaty jsem četla téměř přesně před rokem a jestli si dobře vzpomínáte, tak jsem se do té knihy totálně zamilovala. Lepíkovala jsem jako o život a měla k tomu mnoho různých myšlenek. Proto jsem byla více než nadšená, když jsem se dozvěděla, že u nás vyjde další její kniha – Rytmus, já a Malychin. No a nemusím snad dodávat, že má očekávání byla celkem velká.

Autorce se to zkrátka opět povedlo, kniha mě svou čtivostí strhla a já měla nutkání číst stále dál a dál.

Opět se nešetřilo na humoru, ke kterému mám ale pár výtek. Tentokrát se to týkalo spíše toho, že se tam postavy urážely a mě už to po čase zas tak vtipné nepřišlo. Nicméně, hlavní mužská postava byla opět naprosto skvělá. Minule Kulti, teď Saša… holky, nemilujte je, žejo. Ale když se mám dostat ke Gaby, tak bohužel musím přiznat, že mě její chování místy trochu štvalo. Připadala mi hodně přecitlivělá a vztahovačná. Saša něco řekne a ona si to automaticky vztáhne na sebe, i když to tak prostě řečené nebylo, a div z toho nemá depky… Takhle se podle mě dospělý člověk nechová. Jinak k ostatním postavám výtky nemám. Vztahy mezi nimi byly vykresleny skvěle, ty vtípky tam tedy občas byly meh, ale jinak se mi to moc líbilo a několikrát jsem neměla daleko k tomu, abych se smála nahlas.

Bohužel, jak vidíte, asi se úplně neubráníme srovnávání s Kultim. Mrzí mě to, ale jak jsem to četla jako první, tak prostě automaticky srovnávám.

Co prostředí? Minule to bylo fotbalové prostředí, teď je to obří autobus na cestování a vyprodané hudební sály. Každé má své klady a zápory a ač jsem tedy spíše milovník hudby než fotbalu, tak víte, že mi to v Kultim nevadilo. Naopak touto knihou se mi autorka spíše trefila do vkusu a já musím říci, že to bylo fakt boží.

Co mi ale v knize vadilo, byla ta vulgarita. Jasně, v Kultim to taky tak mohlo být, ale ta kniha je o dost tlustší, takže se to tam možná jakoby rozprostřelo. Naopak tady mě to pak už celkem bolelo do očí.

Knihu bych zhodnotila tak, že na léto a na odpočinek je to něco, co musíte mít. Zasmějete se u toho, oblíbíte si postavy… prostě si vás to získá a ani nebudete vědět, jak. Akorát se tedy připravte na to, že se tu vyskytuje pár erotických částí, ale pokud jste přežili Kultiho, přežijete všechno :D.  Z tohoto důvodu bych přečtení knihy doporučovala starším čtenářkám, přece jen, vystupují nám tady také dospělí lidé a ne teenageři.

U mě na prvním místě stále bude Kulti, ale věřím, že Rytmus, já a Malychin nadchne nejednoho čtenáře.

92 %, 9 * / 10 *

9/10

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *