1. + 2. část programu HumbookFestu

A je to tady. Konečně vám mohu představit první dvě části programu HumbookFestu! Je možné, že první část už z nějakých mých kanálů znáte, ale já si myslím, že spojit to ještě takhle tady, vůbec nebude na škodu. Tak pojďme na to!

To, kdy a kde se HumbookFest bude konat, už 100% víte, že ano? Myslím si proto, že teď je ten pravý čas na to, abych vám odtajnila dvě části programu, na který se můžete těšit.

Jak již jsem zmiňovala ze začátku, je dost možné, že už od jiných ambasadorů a nebo dokonce z mých kanálů o těch částech víte, ale mně to tvoření a psaní tak strašně baví, že si nedokážu odepřít to, abych se o to tady s vámi podělila.

Takže, první část je následující:

Hned ze začátku se budete moci zúčastnit křtu všech nových knih všech autorů, kteří na festivalu budou. Bude se jednat o zahájení festivalu jako takového v režii HumbookTeamu.

Následovat bude přednáška „Heavy Contemporary“, kde se budete moci dozvědět, jak Theo Addair, Anna Musilová a Sára Bachorová čerpají inspiraci k psaní svých silných knih, co je při psaní doprovázelo a jak takové knihy vůbec vznikají.

S Kateřinou Šardickou, Bětkou Bílkovou, Martinem Šinkovským a Martinou Čekalovou si zahrajete A-Ž kvíz, při kterém se pozná, jak tito autoři dobře znají své vlastní knihy. No, pamatovali byste si, barvu očí náhodného kolemjdoucího ze strany 184?

Jak se nechytit V síti zjistíte spolu s Vítem Klusákem, Marikou Pecháčkovou a jednou z hereček z dokumentu V síti. Poslechnete si něco o knize Kdo chytá v síti, ale zabrouzdáte i do zákulisí internetu.

No a samozřejmě se nenecháte zmasakrovat v tradičním HumbookBattle! To bude opět v režii několika ambasadorů (ehm, pomoc) a vy sami se budete moci přidat do týmu toho svého oblíbeného!

No a co druhá část?

Zde si budete moci poslechnout, jak vzniká kniha Krok za krokem. Tím vás bude provázet nikdo jiný než Nofreeusernames! Právě ona má teď ty nejlepší zkušenosti, aby vám řekla, jak to při vzniku chodí! Pomáhat ji ale budou: redaktorka Katka Stupková, ilustrátorka Tereza Basařová, markeťačka Áňa Čížková a betačtenářka Míša Faktorová.

Potkat vás může také přednáška na téma Dystopie s příchutí pandemie. Docela aktuální, že? No, nebojte, tohle by mělo být bezpečné. Přesvědčit vás o tom může Pavel Bareš, Júlia Matulová a Martina Čekalová společně s Terezou Eliášovou.

Pamatujete si Little Box of Yes z minulého roku? Já ne, protože jsem to nestihla. Každopádně teď nemusíte mít strach, že byste dotyčným nerozuměli, protože letos tu máme jen Čechy a ke všemu velice známé tváře. Tuto zajímavou hru budete moci shlédnout ve společnosti Karla Kovyho Kováře, Luboše Kulíška a Kateřiny Šardické!

Zajímalo vás, jak se překladatelé komiksů dokáží vejít do bubliny? To se právě od nich budete moci dozvědět na přednášce, která bude věnována speciálně jim! Richard Podaný, Romana Bičíková, Martina Knápková a Anna Křivánková vás jistě a rádi do tohoto tajemství zasvětí.

No a jak se stát spisovatelem na 100 způsobů vám řeknou Petra Podolová, Lucie Zvěřová a Karolína Bendová!

Tak a jsme u konce. Zajímalo by mě, na který z těchto bodů se těšíte nejvíce a proč. Mě nejvíce láká přednáška V síti, protože jsem nedávno viděla dokument a přišlo mi to velice aktuální a poučné. No a samozřejmě se budu snažit, ať mi neuteče nic z toho, protože všechno zkrátka vypadá skvěle, ne?

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *