Démonologové

Existují věci mezi nebem a zemí. Existují lidé, kteří k těmto věcem mají blíže než ostatní. Seznamte se s Edem a Lorraine Warrenovými. Se skutečnými lovci duchů.

Démonologové - Gerard Brittle

Originální název: The Demonologist

Rok vydání: 2020

Rok vydání originálu: 2013

Počet stran: 320

Vazba knihy: paperback

Vydalo: XYZ

Temné síly jsou všude

Ed a Lorraine Warrenovi jsou manželé, které zná téměř celý svět. Nejen díky tomu, že byli ztvárněni jako hlavní postavy ve světoznámých hororech V zajetí démonů 1 a 2 a Annabelle, ale také díky tomu, že to byli opravdoví lovci duchů. Ed je démololog (pozor, ne exorcista) a Lorraine médium, které funguje v lehkém transu a dokáže vnímat aury domů, lidí a duchů. Společně navštívili nespočet míst a osob, kterým pomohli a sami při tom nasazovali své životy.

V této knize máte možnost podívat se na jejich nejznámější případy a také se dozvědět něco o démonech samotných.

***

Na tuto knihu jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce. Počkat, já se na Vánoce těším pořád jako malé dítě. Každopádně, těšila jsem se, hodně. Díky tomu, že to bude o Edovi a Lorraine a díky tomu, že to doporučoval James Wan. Jenže moje radost neměla dlouhého trvání.

Kniha se bohužel neskutečně pomalu rozjížděla. Všechno mi trvalo děsně dlouho, nemohla jsem se začíst. Lehký obrat přišel až se třetí kapitolou, která byla o Annabelle. Ta byla opravdu zajímavá a měla jsem ji přečtenou hned, nicméně díky její délce jsem ji přečetla příliš brzy a opět jsem se topila v záplavě textu, který byl na můj vkus až moc teoretický.

Další zvrat přišel tak za půlkou knihy, kde bylo těch samotných popsaných případů trošku více, každopádně to stále nebylo to, co jsem čekala a chtěla.

Při čtení jsem se opravdu bála, to nezapírám. Nemohla jsem číst v noci, protože jsem najednou všude viděla duchy, žejo. Vrznul schod a já do rána nevystrčila nos z pokoje. Jenže prožitek samotný knihu nedělá.

Hodně jsem bojovala se stylem psaní. Moc mi to nesedělo a možná také to byl důvod, proč se mi to četlo tak špatně.

Co ovšem musím vyzdvihnout, byly fotografie, které se v knize nacházely. Jasně, z černobílých, a hlavně starých fotek asi úplně nevyčteme, kde se nachází pravda, ale já tomu tak nějak věřím. Navíc, skvěle to knihu oživilo a ozvláštnilo.

Také mě bavily přepisy nahrávek z magnetofonu, kde hovořil Ed a jakási bytost. Toto se dá zpochybnit ještě snáze, ale i tak mohu říct, že si nemyslím, že se jedná o podvod. Navíc, od toho tady dnes nejsem.

Hodnotit tuto knihu pro mě byl opravdu oříšek. Postavy ode mě dostaly plný počet, protože je prostě zbožňuju, nápad a originalita taktéž. Miluji duchařské historky a tohle je prostě kombinace, která mě nenechala chladnou. Ale čtivost, gradace, závěr a pocity… Zde jsem hodně bodů strhla, ale i přesto si knížka odnáší velice obstojné hodnocení. 74 %.

Nenechte se zmást, hodnocení je opravdu vyšší než jsem čekala, ale tak to prostě vyšlo a já si stojím za tím, že je to spravedlivé. Mělo to své mínusy a plusy. Něco se mi líbilo, něco zase ne. Něco mě nadchlo a něco zklamalo… I tak vám všem doporučuji, abyste od knihy měli co nejmenší očekávání. Jestli budete čekat co kapitolu, to krásně a zajímavě popsaný případ, budete zklamáni. Pokud budete čekat mix případů a mix teorie o démonech, trošku odbíhání od tématu a jakousi lehkou zmatečnost, z knížky si odnesete mnohem lepší dojem.

I tak jsem ale ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst a rozšířit své obzory.

Tímto děkuji obchodu Knihcentrum za zaslání.

Knihu si můžete pořídit ZDE.

74 %, 7 * / 10 *

7/10

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *