Holubice & had

Jen málokdy se mi stane, že mě nějaká kniha, která zní lehce tuctově, opravdu překvapí. A dokonce tak moc, abych ji hned nacpala mezi TOP knihy 2020. No, Holubice & had, byť nějaké chybky má, je toho jasným příkladem.

Holubice & had - Shelby Mahurinová

Originální název: Serpent & Dove

Rok vydání: 2020

Rok vydání originálu: 2019

Počet stran: 464

Vazba knihy: pevná

Vydalo: CooBoo

Láska mezi čarodějnicí a lovcem?

Nacházíme se v Cesarine, kde žije Lou. Lou před lety utekla od čarodějnického společenství a celou tu dobu se snaží potlačovat svou magii. A dobře dělá. V Cesarine se totiž lidé čarodějnic bojí, takže je loví a upalují. Tuto práci zastávají takzvaní chasseuři, církví vytvořené společenství lovců, mezi které patří i Reid.

Lou a Reid už zkrátka nemohou být odlišní, a přesto shodou náhody skončí v manželském svazku. Pro oba je to těžké, Reid dodržuje pravidla, ale Lou má svoji hlavu. On je lovec, ona čarodějnice. Lou se proto snaží, aby se o tom také nikdy nedozvěděl, ale něco velkého se blíží…

***

Dnes si trošku pokecáme o druhém Humbook tipu. Tato kniha byla během svého vydání rovněž vidět všude a troufám si říct, že ten, kdo ji neviděl, a dokonce ani teď neví o její existenci, pravděpodobně žil někde pod šutrem.

Nicméně, tato kniha, ačkoli vás nejspíš zmate svou tloušťkou (no neřekli jste si, že to je cihla?), se čte extrémně rychlým tempem. Beze srandy, takhle dlouhou knihu čtu třeba týden. Jo, nejsem rychločtenář a mám i jiné záliby a povinnosti než čtení, ale Holubici & hada jsem měla za něco málo kolem tří dnů, což je u mě úspěch.

V knize na nás čeká Cesarine, místo ve Francii, kde se celý děj odehrává. A ačkoli se najdou i čtenáři, kteří mají k prostředí výhrady, já se řadím do tábora, který byl opravdu spokojený. Francouzská slovíčka v textu mě nerušila (možná proto, že mám francouzštinu ráda? :D) a celkově jsem si to celé užívala. A ano, slovo chasseur jsem se do dnes nenaučila vyslovit správně. Meh.

Nicméně, svět a jeho fungování i fungování magie jsem pochopila brzy. Nachází se zde různé druhy magie a ty vám budou také brzy představeny. Hlavně díky Lou a Coco (Louina kamarádka). Každá z nich totiž ovládá jinou magii a každá je jinak zajímavá.

Dostáváme se k postavám, ke kterým mám docela dost co říci. Lou, jako hlavní postava, mi byla sympatická, ale občas mi vadily její vulgarismy a takové hloupé chování. Naopak Reid byl zase takový moc upjatý. Jak můžete vidět, ke každému mám malou výhradu, ale nemilujte je, žejo.

Moc se mi líbilo, jak mezi nimi kvetla ta romantika. Asi nemusím opakovat, že slow-burn romance knihy naprosto miluji a tato není výjimkou.

Nápad se znepřátelenými skupinami není nejoriginálnější, ale zde to bylo podáno zase trochu jinak. Bylo to vtipné, dojemné, sarkastické a napínavé.

Na konci mě čekalo napětí a akce. Našlo se tam i pár zvratů, které jsem nečekala a moc jsem si to užila.

Kniha je naštěstí ukončena neotevřeně. Jasně, budete čekat a těšit se na další díl, ale nebudete si u toho rvát vlasy. Takže přesně podle mého gusta.

Při čtení této knihy mi čas utíkal neskutečně rychle, odpočinula jsem si u ní, odreagovala se a užívala si každou stránku. Jasně, pokud od toho budete očekávat vrchol young adult literatury, asi budete zklamaní, ale pokud jste takoví čtenáři na pohodu, budete to milovat.

Za mě je to další kniha na mém seznamu TOP knihy 2020.

Tímto děkuji Albatrosmedia a Humbooku za zaslání knihy v rámci ambasadorství. Knihu si můžete pořídit ZDE.

100 %, 10 * / 10 *

10/10

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *