Rafaelova škola: Rohy faunů

Konečně se mi podařilo přečíst třetí díl z fantasy série Rafaelova škola, kterou napsala česká autorka. Jak si možná vzpomínáte, od druhého dílu jsem čekala trošku více, jaká tedy byla má zkušenost se třetím dílem?

RŠ: Rohy faunů - Renata Štulcová

Originální název:

Rok vydání: 2017

Rok vydání originálu: 2013

Počet stran: 424

Vazba knihy: paperback

Vydalo: Maitrea

Třetí rok v Rafaelově škole!

Marina se po metamorfóze z nágy probouzí v síle krále lesa Pana jako faunka. Tento rok ji a její spolužáky čeká naučit se spojení s přírodou, především s lesy, ale osud má přichystané jiné plány a vše se komplikuje – především láskou.

Zdá se, jako by se všichni pomátli, její spolužáci se do sebe zamilovávají navzájem, její matka, královna víl Aine se bláznivě zamilovala do dvou Marininých štěňat – Mari a Čerta, až moc důkladně se o ně stará, šišlá na ně a Marina neví, co se děje. Ona sama se zamilovává do Plantefolieho i když ví, že osud jí předurčil lva, kterého se jí snaží najít astrolog Arthos.

Do toho všeho po nich Pan chce, aby tento rok projekt na ekologii neflákali a musí se soustředit na hraní Shakespearovy hry – Sen noci svatojánské. Jenže ve vzduchu stále visí kletba její rodiny a také nebezpečí, protože ta, která chtěla Marině ublížit, svůj útok stále plánuje. A ideálním místem je právě království Pana a Zásvětí – království Mareny, královny mrtvých…

***

Jistě si pamatujete, že druhý díl jsem četla někdy na podzim minulého roku a bohužel jsem z něj byla lehce rozpačitá. Přišlo mi, že děj byl moc krátký, ke všemu tam došlo a vyřešilo se příliš rychle, postavy ne, že by mi nesedly, ale úplně jsem nechápala jejich jednání… zkrátka, když jsem brala do ruky třetí díl, doufala jsem, že bude lepší. A on byl!

Z temného hradu jsem se přesunula do teplých lesů a luk, což byla velmi příjemná změna. To prostředí bylo prostě super. Těžko říct, jestli jsem si to užívala proto, že sama žiji na vesnici, takže k přírodě mám opravdu blízko, ale bavilo mě to neskutečně.

Hodně mě překvapily i již zmiňované postavy. Děti byly zase o rok starší, takže zde už jsem dívkám řešení kluků a kosmetiky nevyčítala. Jasně, v tomhle věku je to pochopitelné. Marina se sice občas chovala trošku jinak, než mi bylo milé, ale to k tomu patří, že? A když už jsme u těch postav, musím zde vyzdvihnout autorčinu naprosto skvělou a originální zápletku. Jasně, hodně postav se vám bude zdát šílených a jejich chování opravdu nebudete pobírat, nicméně, věřte mi, že až se to vysvětlí, budete přemýšlet nad tím, jak na to ta autorka přišla.

Velkým překvapením pro mě ale byl děj samotný. Kniha byla nyní rozepsána na 424 stran, což je celkem dost. Autorka tedy měla naprosto skvělé místo pro hodně akce, vtipu a především magie. V knize se toho odehrávalo opravdu hodně a také díky tomu byl příběh čtivý, zábavný a držel si mě ve střehu. Já nevím, jak vy, ale mě si tahle kombinace naprosto získala. Na magii nevěřím, ale na sílu přírody celkem jo. A když je takový příběh zasazen do české krajiny, má to najednou úplně jinou atmosféru.

Pokud tuto sérii ještě neznáte, moc ráda vám ji doporučuji. Nemusí vám tak jako mně sednout všechno (mohou vám sednout jiné díly), ale rozhodně je to něco, co zaujme, pobaví a pomůže vám si odpočinout. Dozvíte se něco o naší zemi, o přírodě, její síle a zjistíte, že česká literatura je opravdu super!

Děkuji nakladatelství Maitrea a autorce, Renatě Štulcové, za výtisk! Knihu si můžete koupit zde!

94 %, 9 */10*

9/10

2 komentáře

  1. Knížky, kde se vyskytují místa v ČR mám moc ráda 🙂
    Lze si přečíst třetí díl bez toho, aniž bych četla předchozí, nebo by mi to nedávalo smysl?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *