Cítit znovu

Romantiky není nikdy dost! A kdy jindy se do ní pustit než při krásném oteplujícím se počasí a téměř před začátkem května, měsíce plného lásky? Jasně, co si budeme, dneska už té originality nikdo nevymyslí, ale věřte mi, že i tak si to lze užít naplno.

Cítit znovu - Mona Kasten

Originální název: Feel Again

Rok vydání: 2020

Rok vydání originálu: 2017

Počet stran: 447

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Omega

Od citů se nelze izolovat...

Sawyer je samotářka, která se neváže. Kluky střídá jako ponožky a nikoho si nepřipouští k tělu. Stalo se tak potom, co jí zemřeli rodiče a ona si prožila příšernou minulost. Teď, když je na vysoké, se snaží na vše zapomenout a žít svůj život. Pokoj sdílí s nejvíc dotěrnou, ale také starostlivou Dawn, se kterou jsou téměř kamarádky. I tak ale raději zavírá do vlastního světa plného fotek.

Jednou se na party dá do řeči s Isaacem, klukem, kterého všechny holky mají za mimoně. Sawyer se nelíbí, když se jedna partička holek baví na Isaacův účet, a tak ho políbí. O několik dnů později spolu uzavřou dohodu. Sawyer potřebuje někoho na závěrečnou práci ve focení, a tak Isaacovi nabídne, že pokud jí postojí modelem, udělá z něj chlapa snů každé dívky.

Jenže každá hra někde končí…

***

Romány od Mony Kasten prostě miluji! Vyplatí se po nich sáhnout vždy, když máte náladu na něco lehčího, oddechového, milého, vtipného… Její knihy splňují požadavky v jakékoli sféře romantiky a zábavy.

Knihu jsem brala do rukou především proto, že jsem se na ní neskutečně těšila, ale také jsem si chtěla odpočinout od fantasy a nahodit náladu „jarní romance“. Proto jsem právě k Cítit znovu upínala veškeré své naděje. A měla jsem proč. Tato kniha totiž měla ambice, aby se stala mou nejoblíbenější z celé řady. Pokud o této sérii zatím nic netušíte, asi bych vás do toho mohla zasvětit.

Tato část může obsahovat spoilery!

Mona Kasten napsala tuto sérii s názvem Znovu, ta zatím obsahuje tři knihy – Začít znovu, Věřit znovu a Cítit znovu. První kniha vypráví o Allie, která se odstěhuje na univerzitu, kde chce začít nový život a poznává tam Kadena. Nachází nejlepší kamarádku Dawn a seznamuje se se spoustou nových lidí, třeba kamarádem Kadena – Spencerem. Druhá kniha vypráví o Dawn a Spencerovi. Dawn si nese veliké trápení z minulosti a má problém lidem věřit. Zde poznáváme její další kamarády, například nabručenou spolubydlící, co se neváže – Sawyer a dále třeba jejího šprťáckého kamaráda – Isaaca. A to se dostáváme k Cítit znovu, zde se nám odvíjí příběh Sawyer a Isaaca.

Konec případných spoilerů!

Jak jste si mohli všimnout, knihy na sebe přímo nenavazují, každá je psána z pohledu někoho jiného, je nám zkrátka vykládán úplně nový příběh. Můžete to proto číst, jak se vám zlíbí, nicméně počítejte s tím, že si lehce vyspoilerujete jisté informace z předešlých knih, i když ve velké většině případů nejsou bůh ví jak neočekávané 😀 .

Vraťme se ale k tomu, jak jsem psala, že Cítit znovu byla má nejočekávanější kniha ze série. Sawyer jsem si prostě oblíbila už v předchozích knihách, tedy spíše ve druhém díle, kde jí bylo věnováno trošku více prostoru. Sedla mi prostě více než Allie a Dawn. Chtěla jsem poznat, co se jí stalo, proč se chová tak, jak se chová a především, co se skrývá za rádoby nepřístupnou maskou drsné holky, která jakoby neměla city. Další postavou je bezesporu Isaac. Opět jsem si k němu našla cestu spíše než ke Kadenovi a Spencerovi. Příběh těch dvou měl zkrátka neskutečně dobře našlápnuto.

A autorka ten potenciál uměla využít. Kniha se skvěle četla, mělo to spád, scénky mě pobavily, dojaly. S postavami jsem soucítila a také se v určitých chvílích našla. Jasně, odpusťme nějaké to lehké klišé chování, kterému se prostě v romantice nevyhneme, s tím jsem ostatně počítala.

Líbila se mi ta pozvolná gradace. A jsme zase u toho, jsem neskutečný milovník slow-burn romance, která se tady nacházela, takže mě prostě neskutečně bavil ten vývoj vztahu a sledování toho, co se tam děje. Nutno ale podotknout, že to bylo prostě zajímavější než v předchozích knihách.

Jedné věci jsem se ale obávala. První knihu překládala paní Švecová. Její překlad se mi líbil a neshledala jsem tam žádné věci, co by mi nesedly. Ovšem druhý díl už překládala paní Kellnerová. A tam nastal ten problém. Pokud si dobře pamatujete, říkala jsem, že mi tam vadilo docela dost slov, u kterých jsem měla zatěžko věřit tomu, že by je skutečně někdo v mém věku pronášel. Proto jsem se také bála toho, že to samé přijde zde, protože paní Kellnerová překládala i Cítit znovu. Naštěstí to bylo mnohem lepší, i když s jednou věcí jsem stále měla problém. V textu se vyskytovalo opravdu velké množství slov „nýbrž“ a „neboť“. Časem mě to bilo do očí a je mi líto, že jsem to nepočítala. Nevím, kde nastala chyba, jestli pouze u překladu nebo i u korekce, každopádně třeba při dalším dotisku se to zlepší. Opravdu nevím, kdo v mém věku (a to nejsem žádný barbar) používá stále dokola tato dvě slova. Zvláště pak drsňačka Sawyer…

Moc mě ale potěšil konec. Jak jinak, co byste u takové knihy čekali? Já jsem dostala to, co jsem chtěla. Moc jsem si to užila, ty postavy byly boží, romantika byla nádherně a jemně vykreslená, takže jsem neměla problém tomu uvěřit a ten konec mě taky dostal.

Myslím si, že pokud tuto autorku ještě neznáte, tak byste ji měli poznat, protože o ní určitě ještě hodně uslyšíme!

Děkuji obchodu Knihy Dobrovský za výtisk! Knihu si můžete koupit zde! A pozor! Až do 6.5. tam najdete super akci 1+1 na young adult knihy (kam také spadá série Znovu, ale i spousta jiných krásných knih)!

94 %, 9 * / 10 *

9/10

2 komentáře

  1. Zní to hodně dobře 🙂 je fajn, že když se setkáme s nějakou postavou v prvním dílu, ve druhém, či třetím se o jejím životě dozvíme víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *