Co jsem četla o Vánocích?

Ahoj! Všechny vás zdravím po náročných a aspoň pro mě dost hektických vánočních svátcích! Jak jistě všichni víte, Vánoce by měly být svátky klidu a pohody. Spousta lidí má tak příležitost přečíst si nějakou dobrou knihu. No, já si čekání na svátky a přímo svátky krátila třemi knihami, o kterých bych vám chtěla něco málo povědět.

Tak trochu jinak

Jak již jsem zmínila na začátku, dnes nás čeká článek tak trošku rozdílnější článek. Nečekejte proto klasickou recenzi, kterých je u mě na blogu mnoho. Čekejte tři knihy, které mi pomohly zkrátit čekání na Vánoce, ale také mě vánočními svátky provázely. Najdete zde starou klasiku, německou novinku, ale i rodinný klenot…

Veselé Vánoce - Walt Disney

Originální název: Happy Christmas

Rok vydání: 1991

Rok vydání originálu: 1991

Počet stran: 124

Vazba knihy: pevná

Vydalo: Egmont

Tohle je můj rodinný klenot. Už od mých dětských let mi mamka každé Vánoce četla právě z této knihy. Jako malá jsem byla fascinovaná těmi krásnými ilustracemi a doteď zbožňuju ten skvělý nápad. Máme možnost vidět naše oblíbené hrdiny z dílny Walta Disneyho v devíti různých příbězích, které nás skvěle navnadí na tu pravou vánoční atmosféru. Jasně, můžete oponovat, že je to americké, že tady máme Ježíška, ale mně tohle nevadí. Myslím, že své kouzlo má to i to. Pokaždé se k této knize ráda vracím, vzpomínám na dětství a moc se těším na Vánoce.

Jak Grinch ukradl Vánoce - Dr. Seuss

Originální název: How the Grinch stole Christmas!

Rok vydání: 2018

Rok vydání originálu: 1957

Počet stran: 64

Vazba knihy: paperback

Vydalo: Drobek

Kdo by neznal vtipnou ikonu Vánoc – Grinche?! Do loňských svátků jsem to byla já. Ano, ten boom kolem zeleného zapšklého skřítka mě naprosto minul, hraná verze, kde tuto postavičku ztvárnil Jim Carrey, mě lehce děsila, a tak nějak jsem necítila potřebu to vidět. Nicméně, minulý rok mě přítel obdaroval touto knížečkou a má posedlost mohla začít. Knížka je vtipná, krásně, i když jednoduše ilustrovaná, skrývá v sobě poselství a garantuji vám, že si ji zamilujete. Moc ráda se k ní vracím, přečtu ji za chvilku a pokaždé si připomenu, co přesně Vánoce znamenají.

Die Geschichte vom traurigen Weihnachtsbaum - Gerlinde Jänicke, Sebastian Fitzek

Příběh o smutném vánočním stromku - Gerlinde Jänicke, Sebastian Fitzek

Originální název:

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu:

Počet stran: 48

Vazba knihy: pevná

Vydalo: Pattloch

Tato knížečka mě upoutala na vánočních trzích v Drážďanech. Takhle nádherně ilustrovaná obálka na mě jasně křičela, že pokud si chci něco přivést, musí to být právě ona. Byla sice celkem drahá, na to, že má 48 stránek, ale ty ilustrace a ten příběh samotný, za to stály. Kniha je psána německy, netuším, jestli a kdy vyjde u nás, ale mně překlad nezabral moc času. Kniha v sobě kromě krásných ilustrací a nádherného poselství ukrývá rovněž silnou atmosféru, která si vás pomalu podmaní. Příběh vás pohladí po srdci a pomůže vám říct si, že ať jsme každý jiný, právě v tom je to kouzlo. Ideální pro děti i dospěláky.

A to by pro dnešek bylo vše! Doufám, že jste díky tomuto článku načerpali nějakou inspiraci na vánoční čtení na příští rok. Já si určitě udělám tradiční kolečko a možná přiberu i nějaké další dílko, jestli se mi dostane do rukou. Budu se na vás těšit zase příště u dalšího článku! Zatím se mějte krásně, ahoj!

14 komentářů

 1. Upřímně, jakž takž vím, kdo je Grinch, ale nikdy jsem film neviděla 😃
  To jsi dobrá, že sis pořídila knížku v němčině :O!
  Já jsem dočítala měsíčník o koních. Tři nové knížky jsem si přála (a dostala) k Vánocům, ale budu je číst až po maturitě. Teď je hlavní škola. Ale už se moc těším, až to bude za mnou a budu se moct konečně ponořit do knížek ❤️

 2. Jéé, tak koukám, že neznalost Grinche není jen mým `problémem`, ale loni jsem už na film chtěla kouknout. Nakonec to nevyšlo, tak třeba tento rok 😀 Vlastně ani jednu knihu neznám, ale všechny vypadají tak, že opravdu díky nim nasaješ vánoční atmosféru 🙂

 3. Veselé Vánoce je také jeden z mých pokladů v knihovničce. Letos na Vánoce jsem si ho přivezla k sobě na byt od rodičů vzpomínala na dobu, kdy jsem byla dítě. Sama na Vánoce ráda čtu Vánoční koledu. Ale přijde mi, že s každým dalším rokem, toho na Vánoce přečtu míň a míň.
  Grinche jsem vloni v prosinci také přelouskala 🙂

  1. Na Vánoční koledu jsem koukala v Levných knihách, ale řekla jsem si, že to má čas a že nevím, jestli ji fakt potřebuji. Takže potřebuji, říkáš, jo? 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *