To nejlepší v nás

Když se do někoho zamilujeme, máme pocit, že spolu prožijeme celý život a naše láska nebude o nic slabší. Jenže všichni víme, že v reálu je to trochu jinak. Jenže, co se stane, pokud manželství začne ohrožovat něco, co se dá jen stěží zvládnout?

To nejlepší v nás - Colleen Hoover

Originální název: All Your Perfects

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2018

Počet stran: 288

Vazba knihy: paperback

Vydalo: Ikar

Dokáže manželství ustát i tu největší krizi?

Quinn a Graham se poznají v nejhorší den jejich života. Quinn potká Grahama na chodbě před bytem jejího snoubence. Graham jí hned vzápětí sděluje, že její snoubenec ji právě podvádí s jeho přítelkyní. Oběma tedy nezbyde nic jiného, než čekat před bytem a společně si vylévat svá zlomená srdce.

O sedm let později jsou Quinn a Graham manželé, jejich láska, kdysi tak neskutečně silná a neohrožená, je ale teď v ohrožení. Oba prožívají snad tu nejtěžší krizi, která je mohla potkat. Vydrží to, co si před lety slíbili? Nebo je jejich trápení dožene?

***

Určitě už jsem někde zmiňovala, že knihy Colleen Hooverové mám velice ráda. Někde tady na blogu, pokud si do vyhledávání zadáte nějaké její knihy, určitě najdete recenze.

Moje první zkušenost s Colleen byla s Odvrácenou tváří lásky. Z té knihy jsem byla naprosto pryč a nemyslela jsem, že ji jen tak něco předčí. Ale teď Colleen vydala novou knihu. To nejlepší v nás. A měla v Praze autogramiádu. Dejte si tyhle věci dohromady a vzniknu vám celá šťastná já s podepsanými knihami od Colleen a s její novou knihou! Takže jsem ani nijak dlouho nečekala a na To nejlepší v nás se vrhla. A pane jo, to byla pořádná jízda.

Od Colleen jsem zvyklá na převážně young adult literaturu. Tato kniha pro mě byla výjimečná i tím, že je new adult. A povím vám, je to na tom hodně vidět. Proto vás upozorním, protože naprosto chápu, že ne všichni čtete literaturu, kde se vyskytuje HODNĚ jistých scének. Myslím, že všichni moc dobře víte, co tím myslím. Ale na obranu Colleen je nutno říci, že do tohoto příběhu to zkrátka patřilo a navíc, Colleen moc dobře ví, jak psát, prostě to umí, takže to při čtení nepůsobilo nikterak lacině. A to se neříká jen tak.

Myslím, že hodnotit styl psaní je asi naprosto zbytečné. Pokud už s autorkou máte nějaké zkušenosti, tak sami nejlépe víte, co od ní můžete čekat a pokud ne, tak nějakou knihu zkuste a uvidíte, že budete naprosto pryč. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Není to přímo oddechová literatura, ale i tak patří mezi takové ty lehčí žánry, takže by se to dobře četlo asi tak jako tak, ale Colleen má zkrátka dar, díky kterému dokáže strhnout i toho největšího nečtenáře. Kniha mě vtáhla přímo do nitra, takže jsem si opravdu užívala, jak na mě působily všechny emoce, které příběhem vířily.

Postavy zde byly voleny opravdu zajímavě. Graham na mě působil až moc dokonale. Četla jsem to také v jiných recenzích, takže jsem ráda, že si to nemyslím sama. Zkrátka mi přijde nereálné, když v knihách vystupují takové ty bezchybné charaktery, takže jsem byla ráda, že Quinn mi zas tak nesedla a v několika ohledech mě její chování iritovalo. Na druhou stranu musíme zohlednit téma, kterým se kniha zabývala, což právě souvisí s Quinniným chováním. Nebudu přesně prozrazovat, o co šlo, protože pro vás bude daleko efektivnější, když to všechno pochopíte a poznáte během čtení, ale mohu říci, že jde o velice vážnou věc. Takže ano, zas tak moc to její chování odsuzovat nemůžu.

A co se týče právě tématu knihy, jsem moc ráda, že něco takového autorka napsala. Je to hodně aktuální a velice důležitá věc. Bylo proto zajímavé sledovat, jak rozdílně na to obě postavy nahlíží.

Všude se psalo, ať si ke čtení připravím kapesníčky. Musím říci, že zas tak moc, abych brečela, mě to nevzalo, ale na určitých místech se mě to dotklo a tato kniha se jednoznačně zařadí mezi nejlepší, které jsem za tento rok mohla přečíst.

Hodnotím 99 % a 10 * / 10 *

99 %, 10 */ 10 *

10/10

4 komentáře

  1. Určitě od Colleen Hoover si chci ještě něco dalšího přečíst. Četla jsem od ní Bez naděje, a zrovna na toto téma mám poslední dobou chuť, tak vím, co si přečtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *