Tajemství sídla Craven Manor

Hororů o strašidelných domech jsme zde měli kopu. Dnes se ale podíváme na zoubek druhé knize z pera Darcy Coates!

Tajemství sídla Craven Manor - Darcy Coates

Originální název: Craven Manor

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2017

Počet stran: 248

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Fobos

Zahradníkem v opuštěném sídle? Proč ne?

Daniel žije velmi těžký život. Doslova z ruky do úst. Poznal, jaké to je, když jste nuceni přebývat na ulici, a tak se nyní snaží vydělat si nějaký ten peníz, aby mohl svému bratranci platit nájem za malý pokojík. Jenže se vyskytne nenadálá situace a Danielovi opět hrozí ulice. Když tu mu někdo podstrčí pode dveřmi dopis s nabídkou pracovního místa na sídle Craven Manor. Daniel se na opuštěné místo vydává a zjišťuje, že zde bude nejspíše jediným obyvatelem. V domě, který rozhodně poznamenal zub času ale nachází další dopis a výplatu na týden dopředu, myšlenky, že se jedná o vtip, jsou pryč a Daniel nastupuje na místo zahradníka. Jenže se začínají dít divné věci, kterým nelze nevěnovat pozornost…

***

Na druhou knihu od Dracy Coates jsem se těšila neskutečně moc. Duch domu Ashburnů bylo famózní dílo, nad kterým se mi tajil dech a opravdu jsem trnula hrůzou, co na mě kde vyskočí. Doufala jsem proto, že ani druhá kniha nezklame a dá mi přesně to, co potřebuji. No, očekávání jsem měla vcelku veliká a musím říci, že kniha to měla těžké, ale já nic neodpouštím!

Na úvod asi narovinu hned řeknu, že jsem byla malinko zklamaná, protože jsem nedostala všechno, co jsem chtěla. Pamatuji si, že když jsem četla Ducha domu Ashburnů, byla noc a někdo mi něco napsal, měla jsem mobil nahlas a když mi přišlo upozornění, div jsem nevyletěla z kůže, jak jsem se lekla. Nevím, jestli to tady bylo tím, že jsem Craven Manor skoro vůbec nečetla doma, ale spíše na cestách, takže to nemělo tu atmosféru, ale já se prostě skoro vůbec nebála!

Jistě, autorce se musí nechat, že má naprosto skvělý dar pro budování atmosféry, takže i v tom vlaku, když jsem četla, čím si Daniel procházel, mi nebylo úplně veselo a veškerá moje pozornost se vázala jen a pouze na příběh. Doslova jsem cítila, jako bych těmi zpustošenými chodbami opuštěného sídla procházela také. Musím říci, že atmosféra aspoň trošku vynahradila mé rozpaky z neděsivosti.

Co mě ale opravdu mile překvapilo, byl originálnější nápad. Darcy se nyní povedlo vymyslet takovou lehce komplikovanější zápletku (tím neříkám, že Duch nebyl komplikovaný), mělo to více šťávy, šlo tu o životy, bylo to takové temnější. Prostě fakt lahůdka. A pozor! Ani zde neopouštíme kočičí motiv. Autorka má evidentně jedno jisté poznávací znamení, a to jsou kočky, které jsou skvěle zakomponovány do příběhu. Jak v Duchovi, tak zde měly kočky svou roli a vždy se tam našlo něco vtipného.

Všemu samozřejmě dominoval opět naprosto bezchybný hrdina. S druhou knihou jsme přešli z hrdinky na hrdinu a musím říci, že změna je život. Daniel byla super postava. Měla jsem možnost poznat jeho minulost, jeho povahu, jeho myšlení a chovaní a jo, prostě tohle bylo super. Nedělá žádné jó blbosti, jedná podle srdce a mozku. Jasně, ne vždy to musí dopadnout dobře, ale nemyslí to zle, to je hlavní. Řekněme prostě, že to byla postava povahově přímo pro mě.

Ačkoli jsem od knihy čekala lehce něco jiného, byla zde hromada věcí, která mi to vynahradila a řekla: ani se nesnaž něco srážet. Myslím si, že pokud jste Ducha četli, tak stejně Craven Manor budete chtít zkusit a podle mě vůbec neuděláte špatně. Pokud jste Ducha nečetli a chcete začít touto druhou knihou, vůbec se nebojte a jděte do toho taky. Nemusíte se bát, knihy na sebe nijak nenavazují, mají akorát společné to, že se odehrávají ve strašidelných domech a vyskytují se tam kočky. Podle mě je to naprosto skvělá volba, jak si zpříjemnit tyto upršené a vlezlé podzimní dny, které jsou jako dělané na nějaký ten horůrek. Tak směle do toho!

Tímto moc děkuji obchodu Knihy Dobrovský za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete koupit ZDE.

 4,5*/5*

4.5/5

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *