Stranger Things: Temný experiment

Občas se pustíme do věcí, o jejichž následcích nás ani nenapadne uvažovat. Jenže je to jako onen motýlí efekt, pouhé máchnutí křídly spustí lavinu událostí, která nám může zničit život.

Stranger Things: Temný Experiment - Gwenda Bond

Originální název: Stranger Things: Suspicious Minds

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2018

Počet stran: 320

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Fobos

Největší zlo jsou lidé

Terry Ivesová si žije svůj poklidný život na univerzitě. Má své přátele, milujícího přítele a nic nenapovídá tomu, že by tomu mělo být jinak. Od své spolubydlící se ale dozví, že nová laboratoř v Hawkinsu hledá vhodné kandidáty pro svůj experiment. Tam se také Terry přihlásí a poznává nové přátele. Jenže všichni záhy zjišťují, že dr. Brenner, který experiment vede, má co skrývat a něco tady nehraje…

***

Pamatuji si dobu, kdy vyšly první díly Stranger Things a každý kolem mě z toho byl vedle. Samozřejmě já jsem absolutně netušila, o co jde a ani jsem nijak netoužila to zjišťovat. To víte, nějak jsem se tou veřejností nenechala stáhnout. Když mě ale tohle léto začali známí nutit k tomu, abych se na to koukla, už jsem neodolala. Přiznávám, mám ten seriál moc ráda, ale stále se mi stává, že se čas od času v některé části zaseknu. No, jsem na tom s časem opravdu bídně, to nebudu zastírat. Nicméně, když se objevila možnost si přečíst prequel tohoto úžasného seriálu, neváhala jsem ani chvilku a po knize skočila.

Nenechte se zmást, v knize nenajdete nic společného s Demogorgonem, ani s druhou stranou. Příběh se odehrává v šedesátých letech, kdy Amerikou cloumá válka ve Vietnamu, koná se festival ve Woodstocku a lidé slaví přistání na Měsíci. Vše je zkrátka na svém úplném začátku.

A to vše musím autorce pochválit. Její líčení prostředí a atmosféry bylo naprosto špičkové. Tu dobu jsem so zkrátka dokázala představit a moc jsem si to užívala.

Autorka si pro své potřeby zvolila také skvělé postavy. Terry mi byla velice sympatická, byla rozumná, přemýšlela. Věděla, co dělá a jaký má co smysl. Jo, tu jsem si hodně oblíbila. Další postavy, jako je Alice, Gloria, Ken a další, ty mi sedly také. Každý měl v knize svůj smysl a pokud ne, doufám, že v dalších dílech se dozvíme, proč tam kdo vlastně byl.

Autorce se také povedlo probudit ve mně i nenávist, a to sice nenávist vůči dr. Brennerovi. Bože, jak já ho nenáviděla. Možná ještě více než v seriálu. Díky tomu zde došlo i na věci, které se mnou lehce otřásly. Čekejte proto, že budete i smutní, protože tady se prostě hraje na krutou shodu náhod.

Myslím si, že jsem možná čekala něco jiného, prostě mi nedošlo, že tady se ještě druhá strana neukazuje, ale konec mi vše pořádně vynahradil. Vše bylo promyšlené do posledního puntíku.

Jak již jsem řekla, nebojte se, další díl je na cestě, takže pokud jste čekali, že se o schopnostech jednotlivých účastníků experimentu, nebo o Brennerovi dozvíte něco víc, tak téměř 100% jsem si jistá, že na to dojde právě zde.

Pokud máte rádi Stranger Things, anebo pokud jste na seriál ještě nekoukali, knihu vám doporučuji. Ano, v obou případech. Je to prequel, ale nebojte, nebudete se vůbec ztrácet.

Tímto moc děkuji obchodu Knihy Dobrovský za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete koupit ZDE.

 5*/5*

5/5

8 komentářů

  1. Ani jsem už slovní spojení Stranger Things někdy slyšela, ale až doteď jsem vůbec netušila, o co jde :D. Takže děkuji za nové poznatky 🙂
    PS: Teď fakt jedeš na pětihvezdičkové vlně 😀 ať to vydrží <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *