Loutkové divadlo

Sériové vraždy nejsou v detektivkách nijak neobvyklým prvkem. Ovšem Loutkové divadlo v sobě nese víc než pár vraždiček se snadným vyřešením. Tohle se vám bude líbit a budete to milovat.

Loutkové divadlo - M. W. Craven

Originální název: The Puppet Show

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2018

Počet stran: 344

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Vendeta

Co byste udělali, kdyby se na upálené mrtvole našlo vaše jméno?

Washington Poe si žije svůj poklidný život na odlehlém místě mimo civilizaci. Vše se ale zvrtne, když začne řádit sériový vrah jménem Upalovač. Upalovač zabíjí své oběti v kamenných kruzích, kde je upaluje zaživa. Na jedné oběti je nalezeno vyryté jméno Washingtona, který se rázem ocitá ve středu dění a případu chce přijít na klub stůj co stůj…

***

Mohli jste si všimnout, že poslední dobou jedeme na takové pětihvězdičkové vlně. No, divíte se, když se mi do rukou dostává přehršel tak skvělých titulů? Jak vám již jistě došlo, ani Loutkové divadlo není výjimkou. Není co řešit, tahle kniha jednoznačně patří mezi top tituly, které se mi tento rok dostaly do rukou!

Myslím si, že titul samotný upoutá už na první pohled. Původní obálka prostě knize sedí jako ulitá. Prostě Upalovač a hořící obálka! Navíc ta hořící písmenka… To se fakt povedlo.

Určitě nebudete udiveni, když zmíním i velmi sympatický formát. Víte, ne, že bych neměla ráda bichličky, mám je ráda, ale bohužel jsou poněkud neskladné. Díkybohu, Loutkové divadlo disponuje sympatickými 344 stránkami a navíc, knihy z produkce Dobrovského mají i neskutečně příjemnou vazbu (víte, co tím myslím, ne? 😀 ), takže opravdu nebyl problém knížku s sebou někam brát.

Asi nejpodstatnějším prvkem, na kterém jsou knihy vystavěny jsou postavy. Postavy nás provází celým dějem, sžíváme se s nimi, můžeme je milovat nebo nenávidět… Autor má zkrátka naprosto volnou ruku. V Loutkovém divadle je hlavní postavou detektiv Washington Poe. Zvláštní jméno, že? Nebojte, ono na to přijde 🙂 . Washingtona jsem si velice oblíbila, věděl, co je správné a nebál se za to postavit. Přecejen mi ale přišlo, že mu zde nebyl dán dostatečný prostor. Jistě, něco málo jsem o něm v knize zjistila, ale očekávám, že v dalších dílech se nám otevře trošku více a my ho opravdu dobře poznáme. (Já vím, že vytýkám takovou divnou věc, ale ono se to všechno po Smrtící bílé hodnotí opravdu těžko, ta laťka je hoodně vysoko 😀 ). Nicméně, druhou naprosto skvělou a originální postavou je zde Tilly. Analytička s IQ kolem 200, která je sympatická, roztomilá, hodná, ale naprosto nepoužitelná v normálním životě, protože je díky své inteligenci odtržená od jakéhokoliv sociálního života kolem ní. A teď si vezměte, že Tilly a Washington spolu utvoří detektivní pár! Bože, jestli jsem někdy tušila, že něco předčí má očekávání v detektivních parťácích, tak jsem se neskutečně pletla. Tohle tady ještě nebylo a věřte mi, že je to dokonalý. Dochází mezi nimi ke skvělým vtipným událostem, ale také k hrozně hezkým kamarádským gestům.

Další podstatnou složkou knihy je příběh. A ani zde autor nezahálel a připravil si tak neskutečně zamotanou a promyšlenou zápletku, že i já se chvilkami ztrácela a musela jsem se zastavovat, abych si ve všem udělala pořádek. Jdete prostě stopu po stopě, ale vše se opravdu hodně komplikuje. Nakonec dojdete k závěru, který budete odmítat přijmout a zbydou vám pomalu oči pro pláč. Již jednou se mi stalo, že jsem v detektivce sympatizovala s vrahem, a tady se mi to stalo taky. Až přečtete, tak pochopíte, ale varuji vás, je to opravdu silné a dojemné.

Mohu říci, že Loutkové divadlo je mistrovský kousek, který se skvěle hodní na podzim, protože co jiného tak na podzim číst, že? Pokud mi jen trochu věříte, jděte po tom. Tahle kniha prostě stojí za to!

Tímto moc děkuji obchodu Knihy Dobrovský za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete koupit ZDE.

5*/5*

5/5

10 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *