Kulti

Když od dětství zbožňujete fotbalovou hvězdu, kvůli které se fotbalu také začnete profesionálně věnovat, až tak neobvyklá věc to není. Když ale ona hvězda nastoupí k vám do klubu, aby vás trénovala, je to už něco úplně jiného. Jenže někdy jsou lidé, které si idealizujeme, úplně jiní…

Kulti - Mariana Zapata

Originální název: Kulti

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2015

Počet stran: 512

Vazba knihy: paperback

Vydalo: Fragment

Když tě trénuje tvoje platonická láska

Když bylo Sal sedm let, viděla v televizi devatenáctiletého Reinera Kultiho, jak dává branku. Od té doby si řekla, že chce být také jako on, a proto je z ní ve dvaceti sedmi letech profesionální hráčka fotbalu v ženské lize. Doby, kdy byla do Kultiho platonicky zamilovaná, jsou už dávno pryč, všechno se ale změní, když samotný Kulti nastoupí na post asistenta trenéra do Salina klubu.

Sal ale radost opouští v momentě, kdy zjišťuje, že Kulti je naprosto jiný, než jakého si ho vysnila. Ale lidé se mění, ne?

***

Po Kultim jsem koukala od doby, co vyšel, ale jak je u mě dobrým zvykem, nemohla jsem se k němu dostat. Ale řekla jsem si STOP, v létě si ho prostě přečteš, ať to stojí, co to stojí. A tak jsem také udělala. Díky Megaknihám se mi do rukou dostal v první polovině srpna.

Kniha má přes 500 stran, věděla jsem, že ji možná budu číst dlouho, věděla jsem, že se jedná o slow-burn romance, čili že vztah mezi hrdiny se rozvíjí celou tu knihu a k něčemu dojde až na konci, také jsem věděla, že ne každému se kniha líbila, ačkoli má velmi vysoké hodnocení, ale PANEBOŽE!!!! Tohle byla tak neskutečně dokonalá záležitost!

Jo, tady z toho jste si mohli odvodit, že se mi kniha asi líbila 😀 .

První domněnka? Špatná. Knihu jsem přečetla zhruba za 24 hodin. Kdekdo by se těch stránek mohl bát, ale já vám říkám, není čeho! Opravdu, asi tak na stránce 200 jsem byla neskutečně ráda, že mi ještě 300 stran zbývá a mám si co užívat. Zároveň jsem měla pocit, že mi snad ještě nikdy nic takového neutíkalo. Příběh je čtivý, vtipný, svěží, originální! Četla jsem recenze, kde lidé psali, že zde bylo moc fotbalu. Mohu vás ujistit, že já jsem absolutní antifotbalový typ. Ačkoli má moje rodina fotbalové kořeny, mě tohle minulo obloukem, a tak jsem se bála, že termínům nebo při nejhorším celé knize nebudu rozumět. Bála jsem se zbytečně, fotbalu tu bylo dost, ale příjemně knihu osvěžil. Bylo to úplně jiné prostředí, než na které jsme takhle z románů zvyklí, ale nutno podotknout, že se nejedná o young adult knihu, kniha je o dospělých lidech, takže je zapotřebí k tomu také přistupovat.

S tím se také pojí obálka. Lidé k ní mají výhrady, protože prý ty postavy jsou relativně mladší, ale já vám můžu od srdce říct, že jsem s ní byla spokojená. Jako, koukat na toho týpka pro mě nebylo vůbec žádné utrpení xD. No dobře, zase trošku vážně.

Celou knihu jsem si jakožto svého nového miláčka začala lepíkovat. Na první stránku jsem si nalepila od každé barvy jeden a napsala k těm barvám vysvětlivku. Růžová (aww) a oranžová (haha) mi ale bohužel přestávaly stačit tak v polovině knihy, já jsem se opravdu nasmála a doslova do celé knihy zamilovala. Postavy byly sympatické a originální, každá měla něco do sebe a já si je opravdu oblíbila.

Takovou malou výtku bych udělila chybkám a překlepům, ale není to nic hrozného. Nic hrozného také není zmiňování „natahování ponožek velké holky“. Jistě, tato fráze se v knize vyskytuje, ale já jsem ji nijak extra neregistrovala, a nijak mě nedeptala, naopak mi to připadalo originální.

A teď k tomu nejhlavnějšímu – rozvíjení vztahu mezi Sal a Kultim. Ještě nikdy jsem snad nezažila knihu, kde by se romantická linka tak nádherně pomalu a pozvolna vykreslovala. Kniha si dávala načas, to jistě, ale měla jsem tak nádherný pocit, že je to vše reálné. Na nic se nespěchalo, jen jsem sledovala dva lidi, kteří k sobě hledali cestu.

A já vám nyní doporučuji, ať všichni hledáte cestu k této knize. Myslím si, že si vaši pozornost opravdu zaslouží. Určitě to není naposledy, co jsem se čtením měla tu čest. Moc, moc, moc děkuji obchodu Megaknihy za zaslání. Zde si můžete knihu koupit!

5*/5*!!!

5/5

8 komentářů

  1. Kniha mě zaujala už od samého začátku, a co jsem četla pozitivní recenze, tak mi to nedá a nakonec ji chci zkusit. 😀 Ty jsi mě v tom ještě více utvrdila, takže píšu na seznam. 😀

  2. Panejo a já myslela, že to je film a už jsem si ho chtěla pouštět! 🙂 Tak třeba se dočkáme i zfilmování, protože to by bylo super. Na tuto tématiku jsem viděla už tři filmy a líbili se mi. 🙂

  3. Tý jo, to je super, že to je kniha ze sportovního prostředí. Pro fanoušky fotbalu určitě jak dělaná, ale jak říkáš, i pro ty laiky :D. Já jsem na fotbal upřímně taky laik. Nebaví mě.

  4. Ahoj , ty jo tak tuhle knihu moc neznám, ta by bavila mou sestru. Ségra hraje závodně fotbal za ženy. Jinak děkuji za návštěvu u mě na blogu. No ještě se tu u tebe pokouknu, máš zajímavé knižní tipy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *