Strážci Aquaterry

Představte si, že žijete ve světě, kde nic není nemožné. Auta se vznášejí, mezi lidmi žijí noví tvorové, datové brýle s umělou inteligencí má téměř každý… ale i v tomto světě žijí padouši.

Strážci Aquaterry - Bernd Perplies & Christian Humberg

Originální název: Die Wächter von Aquaterra

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2017

Počet stran: 240

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: King Cool

Co může způsobit únik umělé inteligence?

Na svátek světů daruje Finnův otec Finnovi prastaré datové brýle, na které se zázračným způsobem přehraje umělá inteligence Omikron I. Záhy se ale ukáže, že po Omikronu někdo jde, protože někdo se nabourá do palubního počítače taxi Finnova otce a obří hmyz na motorce se pokusí Finnovi brýle ukrást, Finn se svou kamarádkou Annou a jejich novým kočičáckým kamarádem Treskem, jsou nuceni přijít na to, kdo po Omikronu I. jde a proč se vlastně na Finnovy brýle přehrál.

***

Strážci Aquaterry je dětská young adult knížka s prvky sci-fi. Ocitáme se na uměle vystavěném ostrově Aquaterra, který se nachází uprostřed Atlantiku. V tomto světě není nic nemožné, místo aut se jezdí v kluzácích, které se vznášejí, mezi lidmi žijí noví tvorové, jako například Bimmiové, nebo různí hmyzáci. Svět v této knize je prostě skvěle vytvořený a od první stránky vás to tam vtáhne. Musím ovšem podotknout, že u prologu jsem byla trošku zmatená, ale přičítám to tomu, že to bylo tím novým světem a vším okolo. Jak jsem se začítala dále, vše se urovnalo a já si vychutnávala dobrodružné čtení.

Příběh je roztomilý, čtivý, poučný. Nachází se zde prvky přátelství, různých vztahů, kniha celá jedná ve jménu spravedlnosti, protože děti se snaží zachránit město.

Jistě, že se zde najde něco, co bych vytkla. Příkladem je například jistá jednoduchost příběhu, ale na druhou stranu, co chci? Je to kniha pro děti a myslím si, že v takovém případě je to pro ně ideální. Já přece jen už hodně dlouho nejsem cílovka. Druhá věc je korektura. Párkrát mě napadlo, že se na to někdo měl podívat pečlivěji. Občas se totiž opakovala slova, nebo byly věty ukončovány „!“, i když se tam podle mě hodila klasická tečka. Stále to ale přisuzuji tomu, že je kniha cílena na dětské publikum.

I přes tyto nedostatky ve mně ale kniha zanechala mnoho dojmů. Myslím si, že pokud máte nějaké mladší sourozence, nebo jiné malé rodinné příslušníky, kteří mají rádi dobrodružné čtivo, tato kniha pro ně bude jasnou volbou, jak si ukrátit letní prázdniny. Kniha je podle mě přesně na míru pro mladší čtenáře, protože obsahuje vše, co by je mohlo zaujmout: nový, technologicky vyspělý svět se všemi moderními vymoženostmi, parta přátel, padouši a boj za záchranu! Tuto kombinaci jsem při čtení opravdu oceňovala, protože bylo vidět, že se autoři snažili o pěkné a oddechové dílko, které ale čtenáře něčím obohatí.

Kniha je prostě sympatická, při čtení jsem měla pocit, že jsem se vrátila o pár let zpět a jsem si stoprocentně jistá, že dětem ve věku 10-12 let se bude opravdu moc líbit.

Zároveň jsem se díky knize zapojila do akce #tojanectu, která běží na Instagramu. Jedná se o akci, kdy si vyberete knihu, která je úplně mimo vaše obvyklé žánry a zkusíte vystoupit z vaší komfortní zóny. Já jsem sáhla po dětské knize, protože dětské knihy prostě nečtu a musím vám říci, že jsem opravdu mile překvapená! Občas je fajn takto změnit styl.

Hodnotím 4*/5* a opravdu vám ji doporučuji. Děkuji obchodu Knihy Dobrovský za zaslání. Zde si knihu můžete koupit!

4/5

2 komentáře

  1. To je hodně dobrý nápad, přečíst si něco, co je úplně z jiného soudku a člověk by po tom normálně nesáhl. Já když si vzpomenu, co jsem četla, když jsem byla na základce….- Hlavně Aničku 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *