Můj (téměř) dokonalý život

Všichni toužíme po tom, aby náš život byl dokonalý. Jenže mnohdy to tak nevychází, ničí život není bez poskvrnky, a tak se o to mnozí pouze snaží. Jak to ale dopadne, když vše vypadá pouze jako?

Můj (téměř) dokonalý život - Sophie Kinsella

Originální název: My (not so) Perfect Life

Rok vydání: 2017

Rok vydání originálu: 2017

Počet stran:331

Vazba knihy: paperback

Vydalo: BB/art

Každý touží po dokonalém životě

Katie pochází z anglického venkova, ale této nálepky se snaží za každou cenu zbavit. Žije proto v Londýně, a i když do práce musí dlouho a komplikovaně dojíždět, v ní je pouze jako pomocná síla a její domov je byt s dalšími nájemníky a miniaturním pokojem, snaží se předstírat, že je to perfektní život. Jejím vzorem je její šéfová Deméter. Podle Katie má Deméter všechno, co si může každý člověk přát. Ale když Deméter Katie vyhodí, nezbývá jí nic jiného než se přestěhovat zpět domů, kde její otec chce otevřít luxusní kemp. Jaké je ale překvapení, když do kempu na dovolenou přijíždí Deméter a Katie zjišťuje, že její život má k dokonalosti daleko?

Ke všemu se tu objevuje Alex, který má o Katie zájem…

***

Začnu asi hned tím, že vám povím, že tuto knihu jsem si nevybrala jen tak. Jistě, měla jsem ji doma už nějaký ten týden, ale nijak extra jsem se na ni nechystala. Když v tom přišlo upozornění z jedné facebookové skupiny, ve které jsem. Míša se zeptala, zda by se našli nějací lidé, kteří by se zúčastnili takové zajímavé výzvy. Lidí se našlo dost a výzva je spuštěna! Vše spočívá v tom, že dvakrát do měsíce je dáno aktuální téma, na které by všichni blogeři měli sepsat článek. Já jsem se přihlásila proto, že si myslím, že když píšu jen a pouze recenze, bude aspoň sranda vybírat knížku pro to dané téma. No a dostáváme se k jádru věci! Jako první téma bylo vybráno „horko“. Takže jsem tak hledala a ptala se lidí, a nakonec jsem si řekla, že jako fajn kniha, která se točí kolem horka, bude Můj (téměř) dokonalý život!

Ovšem, když jsem knihu otevřela, spadla mi brada. Začátek knihy se totiž odehrává v zimě! Ovšem tento prvotní šok mě přešel, protože postupem času se dostáváme k letnímu období. Takže mé plány, že to celé svedu na: „Jakože oukej, však je téma horko, tak jsem vybrala protipól, abychom se trochu ochladili, hehe…“ nakonec byly zbytečné. Takže téma hoko a kniha, která se odehrává v létě na anglickém venkově, kde navíc poznáváme takový ten vesnický cestovní ruch, kempování a tak. Podle mě nakonec skvělá horká kombinace! Ale co konkrétně si o knize myslím?

Knížka byla prostě skvělá! Zamilovala jsem se do ní hned od první stránky. Přijde mi, že skvěle mapuje život mladé slečny, která se tak strašně snaží být samostatná a mít vše krásně v rukou, až to prostě nevychází. Působilo to na mě, jako kdybych se v televizi dívala na nějakou romantickou komedii. Nechyběla tomu lehkost, čtivost a vtipnost. Bylo to svěží a lehké… prostě ideální kniha na letní odpočinek!

Katie je postavou, kterou si hned musíte oblíbit. Četla jsem, že hlavní hrdinky autorky se chovají ztřeštěně, ale Katie byla vyspělá a rozumná. Ohromně mě bavilo sledovat, jak se před Deméter snaží prosadit a jaký život vlastně vede. Ostatní postavy jsou na tom podobně, i tu záporačku Deméter si prostě oblíbíte, protože pochopíte, že ačkoli se chová tak, jak chová, je v tom něco více. Charaktery tady prostě nejsou prvoplánové. Možná Alex si zasloužil o trošku větší prostor, než mu bylo dáno, ale s tím už nic neuděláme.

Už jsem zmiňovala, čtivost příběhu, takže k tomu se už vracet nebudu. Pouze řeknu, že to sice není nic složitého, co by vám předalo životní moudra, ale je to originální a autorka mě tím překvapila. Co mi ale při čtení lehce vadilo, bylo neustálé používání slova „jakože“. Nevím, proč se tam toto zákeřné slovíčko stále používalo, ale přisuzovala jsem to nářečí. I když, že by každá postava mluvila stejným dialektem, to se mi úplně nezdá.

Myslím si, že pokud na léto hledáte něco příjemného, možná lehce naivního, tahle kniha nebude vůbec špatnou volbou. Při čtení se odreagujete, zasmějete (protože pasáže s Deméteřiným pobytem jsou prostě skvělé), ale budete i uvažovat. Ke konci knihy nám tu totiž vyvstane lehce detektivní zápletka! Ale nebojte se, konec vás určitě nezklame! Myslím, že jsem opravdu neudělala chybu, když knize dávám 4*/5*!

Tématické články ostatních blogerů checkujte zde: Lucka, Míša, Verča, Míša, Dana, Iveta, Anna, Kika

Na detail knihy se můžete podívat na ČBDB.

4/5

11 komentářů

  1. To je vtipný, shodou náhod jsem si přesně tuhle knihu dneska koupila v Levných knížkách 😀 Jsem moc ráda, že jsem na tento tvůj článek narazila, hned mám o 100% větší chuť na to si tu knihu přečíst 🙂

  2. Určitě super na odreagování, odlehčení, prostě letní čtení, i když začíná v zimě :D. To chápu, že ses lekla 😀 to by byl menší fail 😀 ale tak co, aspoň bys to brala z druhého konce a byla bys originální 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *