Přežiješ?

Vzpomínáte, jak jsem před pár měsíci měla tu čest se svou první postapo literaturou? Tak dnes máme přídavek! Do rukou se mi totiž dostala prvotina od české autorky, která pojednává o zombie apokalypse. Ale aby to nebylo jen tak ledajaké, tato kniha je zpracována naprosto nevšedně!

Přežiješ? – Klára Kakáčková

Originální název:

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu:

Počet stran: 112

Vazba knihy: paperback

Vydalo: Formal group

Přežití máte na starost vy!

Lili je obyčejná dívka, chybí jí dva semestry a bude z ní lékařka, má milujícího snoubence Markuse a vše se zdá být skvělé. Až do dne, kdy jí náhle ve tři hodiny ráno probudí hluk a ona zjistí, že se svět změnil, nastala zombie apokalypsa…

Od této chvíle máte všechna důležitá rozhodnutí ve svých rukou a za Lili rozhodujete právě vy! Přežijete?

***

Když mi napsala autorka této knihy s nabídkou, jestli si jí nechci přečíst, byla jsem moc ráda. Už jsem věděla, že postapo literaturu snesu, což je fajn, že? :D. Navíc, což mě opravdu hodně zaujalo, je kniha originálně zpracována. Připomíná mi dílka, která jsem četla, když jsem byla malá, myslí, že se to jmenovalo gamebook. Toto je něco takového, ale úplně jiného. V knize se totiž vyskytují pasáže, kdy se má Lili rozhodnout a na vás je, co zvolíte. Následně se dozvíte, jestli by vaše volba byla správná a jestli byste přežili. Co mě trošku mrzelo, bylo to, že tam mohlo být napsáno, co by se přesně stalo, kdybych si vybrala danou možnost. Bohužel zde bylo jen zdůvodnění, proč si vybrat tu správnou variantu.

S tím se také pojí to, že knížka je opravdu kraťoučká. Co neodpírám, a naopak hodnotím kladně, je ten milý a sympatický cestovní formát. Kniha je lehoučká a maličká, tím pádem je skladná a vejde se vám opravdu všude. Jediné minus je právě ta délka knihy. 112 stánek je opravdu maloučko a to byl ten problém. Příběh se mi moc líbil a já toužila se dostat více do hloubky, užít si tu atmosféru paniky a strachu, poznat více charaktery a vytvořit si k nim pevný vztah. Tady to bylo bohužel psáno jen tak povrchně, což byla škoda, protože autorka opravdu psát umí!

Co se týče příběhu samotného, tam asi nemám úplně co vytknout. Kdyby se to tedy více rozvedlo. Lili jako hlavní postava mi byla sympatická, rozhodovala se racionálně a věděla, co dělá. A ptáte se, co na obálce dělá ten Husky? Můžu vám prozradit, že tam byl skvěle zakomponovaný a já se těším na další díl, kde se mu dostane více prostoru! Kdo by neměl rád psí parťáky v postapo příbězích? (ne, nesmím brečet *vzpomíná na Já, legenda*).

Ano, konec knihy mě skvěle navnadil na další díl, který by mohl být propracovanější a mohlo by tam být více akce. Z toho důvodu jsem si zde nechala malou rezervu a moc se těším, až se o všem dozvím více a opět se do tohoto světa vrátím!

Ještě považuji za důležité zmínit, že se jedná o autorčinu prvotinu a podle mě si s tím poradila skvěle! Jak již jsem řekla, zpracováno nevšedně a originálně, nápad s apokalypsou skvělý, jen to natáhnout!

Hodnotím 3,5*/5* a věřím, že další díl si užiji.

Děkuji autorce Kláře Kakáčkové za zaslání recenzního výtisku. Vy si knihu můžete koupit ZDE.

3.5/5

8 komentářů

  1. Naprosto chápu, že by to chtělo víc stran…
    Každopádně tahle knížečka vypadá tak rozkošně! Pes a postapo! 😀 To je moje. 😀 Gamebooky jsou super, k Vánocům jsem dávala přítelovi jeden komiksový gamebook…:-)
    A jinak, už mám objednaného Snowmana z konskychknihy…:-D Tak se nemůžu dočkat! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *