Remade

Jste fanoušci postapokalyptických sci-fi románů? Mátě chuť na něco drsného, neotřelého, i když trochu depresivního? Tak to jste tady správně!

Remade – Alex Scarrow

Originální název: Remade

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2016

Počet stran: 363

Vazba knihy: vázaná s přebalem

Vydalo: Knihy Omega

Před virem není úniku…

Když se Leon se svou matkou a mladší sestrou Grace přestěhují z New Yorku do Londýna, ještě netuší, že začlenění se ve škole bude jeho nejmenší problém. Do zpráv totiž začínají prosakovat novinky o zvláštním viru, který se objevil v západní Africe a který opravdu rychle a s velikou brutalitou zabíjí všechny živé tvory. Netrvá ani pár dnů a vir se šíří po celém světě a Leovi, Grace a jejich matce nezbývá nic jiného než se dát na útěk. Ale není už pozdě?

***

Jsem zas měla štěstí na takové ty drsnější kousky. Nicméně od této knihy jsem to opravdu nečekala! Na zadní straně obálky se nám totiž nabízí pohled na velký a tučný text: pro mladší čtenáře a takový Stephen King upravený pro děti. Pro děti! Jak jistě víte, už před pár měsíci jsem sfoukla 18 svíček na dortu, takže se rozhodně za mladšího čtenáře nepovažuji. Ale co jsem to právě přečtla?

Jako pardon, ale co to?

Když to vezmu kolem a kolem, tak vlastně už ta první kapitola mě měla jaksi upozornit na to, že to opravdu nebude čajíček. Já teď tedy nevím, jestli je to tím, že se sci-fi knihami nemám tolik zkušeností, nebo jestli je to tím, že jsem takový cíťa, ale ono to bylo jako fakt takové drsnější. Víte co, tak si v pátek večer napíšete recenzi a řeknete si, že se vám ještě nechce spát a že se ti teda něco málo počtete. A hned v té první kapitole vás autor hodí do vody se slovy: a plav si. Nebudu lhát, na celou tu knihu jsem se adaptovala v podstatě po celou dobu čtení.

Příběh je opravdu čtivě a dobře napsaný, kapitoly jsou kratší, takže vám to celé ubíhá a vy se opravdu dobře začtete, ale je to drsné, surové, depresivní a občas takové, že si to nechcete představovat. Nicméně. Při čtení ve mně kniha vyvolala opravdu silné paranoidní pocity, kdy jsem se bála, aby se z ničeho nic náhodou ten virus někde neobjevil. Což si myslím, že dobrá kniha se svým čtenářem udělat má.

Co mi ale přišlo fakt „hrozné“, jsou ty plot-twisty a převraty v knize. Věřte mi, že je prostě neodhadnete anebo vás při nejmenším silně zaskočí. Vzpomínáte, jak jsem vám říkala, že v Posledním čísle se hoodně umíralo? Tak tady se umírá o DOST víc. A to jsem si myslela, že víc už to nejde. Co se týče těch plot-twistů, tak ty tam povětšinou nejsou přímo řečeny. Je to hodně obšírně popsáno a autor se pomalu dostává k tomu jádru, kde vám secvakne, co se tam právě stalo a nezbyde vám nic, než si to přečíst znovu a říct si: panebože ne, to se právě nestalo.

Jedna věc se autorovi musí nechat. Píše opravdu hodně čtivě, takže vás jeho styl upoutá. Přece jen, já jsem knihu měla přečtenou za 3 dny. A to jen proto, že jsem o víkendu byla s přítelem, to bych to měla přečtené daleko rychleji.

I přesto všechno si myslím, že nejsem úplně ta pravá cílovka. Kniha mě zaujala a svým způsobem se mi líbila, ale asi úplně nejsem na toto připravená. I když ostatní díly si určitě přečtu, protože mě to neskutečně navnadilo a myslím si, že mnohým z vás by se to mohlo určitě líbit, protože ne každý je na takovou lehčí literaturu. Takže pro ty otrlejší: nebojte se! To, že je to pro mladší čtenáře opravdu není pravda!

Tímto chci poděkovat knihkupectví Knihy Dobrovský za poskytnutí výtisku. Knihu můžete zakoupit přímo ZDE.

3.5/5

6 komentářů

  1. Alešek MILUJE knihy, které jsou postapokalyptické! 😀 🙂 (na zvuk ďábelského „muhehehe“ nebyl rozpočet…) Tahle recenze mi jasně ukázala, co si chci přečíst a čemu chci dát šanci, byť asi také nebudu spadat do cílové skupiny. Přeci jen jsem starší…byť mentálně…takže oprava – spadám do CÍLOVÉ SKUPINY! 😀 Jsem na to moc zvědavý a pak dám vědět.

    Co se týče samotného článku, moc se mi líbí! 🙂 Je vidět, že to blogování děláš srdíčkem a přál bych si, abys tu tvořila fakt dlouho! 🙂 Kdo ví, třeba budeš mít možnost se tímto i živit. Jak jsem řekl, kdo ví… 🙂

    Aleš z http://www.alesotava.cz

  2. Téda, vypadá to dost strašidelně. Jak můžou napsat, že to je pro děti :D? To se pak budou kvalitně bát, ne :D?
    PS: Jelikož jste měli tento rok u maturity recenzi, tak jsme ji dnes v češtině psali. Tak jsem si na tebe hned vzpomněla 😀 <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *