Duch domu Ashburnů

Drazí přátelé, dovolte mi, abych vás dnes vzala do sídla Ashburnů, které je opředeno tajemstvím, pověstmi o dávné tragédii a kde stíny okolních lesů mohou vyvolat přítomnost někoho nevítaného…

Duch domu Ashburnů - Darcy Coates

Originální název: The Haunting of Ashburn House

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2016

Počet stran: 256

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: Fobos

Nezapomeň svá tajemství...

Když Adrienne po své pratetě Edith zdědí Ashburn House, je šťastná. Má totiž se vším všudy 20 dolarů v kapse, mourovatého kocoura Wolfganga a dva kufry. Proto neváhá a do Ashburnu se stěhuje. O své pratetě vůbec nevěděla, takže celý dům i historie je pro ni velkou neznámou. Ale významné pohledy lidí z městečka, tajné šuškání strašidelných historek, které se týkají opuštěného domu uprostřed temných lesů, vyškrábané vzkazy na stěnách a nábytku a hrob za domem ji prozrazují, že Ashburn house skrývá mnohem více, než jen temnou minulost…

***

Prvotní varování pro všechny, kteří si myslí, že to bude čajíček. Nebude. Duch domu Ashburnů je totiž jeden velký nadupaný horor, který vyděsí i ty větší odvážlivce.

Nejdříve bych si vzala na paškál Adrienne. Addy, dvaadvacetiletá dědička opuštěného a tajemstvím opředeného domu, mi neskutečně sedla. Možná to bylo věkem, možná stylem vystupování, kdo ví? Jedno vím určitě, její náklonnost k Wolfovi jí u mě vynesla obrovské plus. No nemějte rádi postavu, co miluje kočky! Právě Addy je jedinou ústřední postavou v tomto hororu. Najdeme zde ale i mnoho dalších postav z městečka, které nám pěkně zamíchají karty.

Co se týče příběhu samotného, tak není nad čím váhat. Atmosféra houstne již od první stránky, kdy nám prolog nasadí brouka do hlavy, který nám nedá spát, protože příběh postupně, ale opravdu postupně, krůček za krůčkem poodhaluje skutečnost. Ale než před námi stane vysvětlení, Darcy Coates nás prožene typickým bubu barákem tak, že se budete v noci bát jít pro vodu.

Takže Mayin tip číslo 1: PROBOHA, NEČTĚTE TO ZA DEŠTĚ O PŮLNOCI JAKO JÁ!

Kniha mi přišla v pátek, já jsem se také okamžitě pustila do čtení a řekla jsem si, že by bylo fajn dát tak 100 stránek. A pane bože. Od takového nepatrného mrazení můj faktor strachu na té sté stránce dosahoval hranice ani nevím jaké, protože ten strach ve mně začal klíčit hezky zlehka tak, že jsem o něm zprvu nevěděla. No a než se nadějete, ocitáte se uprostřed toho opuštěného a tajemného lesa, protože styl vypravování je tak chytlavý, že vše prožíváte přímo s Addy.

Ovšem pro můj čtenářský požitek přišel zvrat. V jeden moment jsem si říkala: ,,Pane Bože, další Bába Motyka..“. Ano, ti co mě znají, tak vědí, Bába Motyka je jedna z mých nejnenáviděnějších knih, protože to bylo nechutné, ale hlavně nelogické. Ale nebojte se, svůj názor jsem před koncem stihla změnit! Na konci nás totiž čeká nádherné vysvětlení, po kterém vám vše hezky zapadne, no a ten konec je jen třešničkou na dortu.

Mayin tip číslo 2: užijte si to!

S klidným svědomím můžu říci, že tahle kniha pro mě byla daleko lepším hororovým zážitkem, než Řbitov zvířátek od samotného krále hororu – Stephena Kinga. Ano, po jednom jeho přečteném hororu tato díle nemůžu srovnávat, ale je to prostě tak. Duch domu Ashburnů mě neskonale vyděsil, nadchnul a upoutal tak, že když mi zazvonil mobil, div jsem nespadla z postele.

Navíc mám dobrou zprávu pro všechny, kterým se tato kniha líbila! Právě se připravuje druhá autorčina kniha, po které určitě sáhnu!

Za poskytnutí výtisku bych chtěla poděkovat obchodu Dobré knihy, právě TAM si knihu můžete koupit. A pokud jsem vás nenalákala přímo na ni, můžete se ZDE poohlédnout po jiném děsivém příběhu!

5/5

3 komentáře

  1. Vyškrábané vzkazy na stěnách? Fuj. Už mám husí kůži 😀
    Já jsem četla knížku Dítě ohně o půlnoci a zrovna tam byly strašidelné scény. No, bála jsem se kvalitně :D. (nepsala jsem ti to na MSG někdy :D?)
    To tě začalo bavit až před koncem :D??
    Snad jsem ti zrovna nepsala já, když jsi málem spadla z postele 😀
    Vypadá to fakt děsivě. Na to já moc nejsem. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *