Poslední číslo

Takže, přátelé, já už fakt nevím. Je to tím, že mám při výběru tak šťastnou ruku, nebo co? Asi už si říkáte: ,,Jééžiš, zase vychvaluje.“ Ale ono to prostě jinak nejde! Ptáte se, kvůli čemu tak šílím? Koukněte…

Poslední číslo – Hayley Barker

Originální název: Show Stopper

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2017

Počet stran: 432

Vazba knihy: pevná s přebalem

Vydalo: King Cool

Dámy a pánové, vítejte v cirkusu hrůzy!

Ben – Čistý, žil vždy ve stínu své dokonalé rodiny. Jeho matka, velevážená politička, se zasazuje pro to, aby Drekové – špinavá rasa, byli vyhlazováni a likvidováni. Bena nikdy nenapadlo hledat v tomto rozdělení společnosti nějaký hlubší smysl. Dokud nepotkal Hošiko. Hošiko cestuje s cirkusem plným Dreků, kteří slouží jako pomíjivá zábava pro Čisté. Přezdívá se jí Kočka a je akrobatka na visutém laně. Ti dva se neznají, ale náhoda je svede dohromady a přeskočí jiskra. Ale co cirkus vezme, to nevrátí. Leda tak mrtvoly účinkujících. V cirkusu totiž panují přísná pravidla. Nikdy nevíš, který večer bude tvůj poslední. A styky Dreků a Čistých jsou přísně zakázány.

***

Pane Bože, pane Bože!!! Tak jo, jsem ateista, budu se klidnit. Ale to bylo tak dokonalý!

Jasně, o knize jsem už od Vánoc věděla, ale nijak se ke mně nedostala, když jsem ale byla pozvána na Jarní Bookstorming u Knih Dobrovský a tato kráska tam na mě shlížela ze stolku, věděla jsem, že jí musím mít stůj co stůj. A tak jsem také udělala. A nelituju toho!

Ocitáme se v blízké budoucnosti, v roce 2045 v Anglii, kdy je společnost rozdělena na dvě absolutně rozdílné skupiny, z nichž jedna žije v ghettech, je přidělována na podřadné práce anebo slouží jako zábava v cirkusech, kam se ta druhá skupina chodí kochat smrtí a utrpením. Nepřipomíná vám to něco? Jasně, myslím, že to byl také účel. Ten se ale opravdu vyplatil!

V knize se opět střídá co kapitola pohled někoho jiného. Máme zde dvě ústřední postavy – bohatého a ničím neohrožovaného Bena a krásnou, zatvrzelou Hošiko, které jde večer co večer o život. Dva klasické protipóly, které se přitáhnou a nepůjdou od sebe. Všem nám ale je jasné, že to nebude žádná procházka růžovým sadem.

Já si tyhle postavy prostě oblíbila. Nehledě jen na ně dva, oblíbila jsem si spoustu dalších Dreků, kteří měli srdce na pravém místě a stáli jeden při sobě. Ben – klasický naivní neprozřelý kluk. A Hošiko – zprvu zatvrzelá, odmítavá, agresivní, ale v hloubi duše zraněná a dobrá. Autorce se prostě povedlo vykreslit takovou tu typickou love story z úplně jiného pohledu, za úplně jiných okolností s úplně jinou „příchutí“.

Jako garantuju vám, že teď si v cirkusu s klidným svědomím cukrovou vatu nedáte…

Protože to, co se dělo v té knize, to je bomba míchaná s granátem. V jednu chvíli si myslíte, že dobrý, dobrý a pak BUM! Máte zhrzené představy a oči pro pláč. Abych vám nemazala med kolem pusy, tak v knize se umírá a umírá se tam hodně. Já jsem to pak už ani nepočítala. Vyskytnou se tam situace, které vás chytnou za srdce, ale také situace, ze kterých vám bude špatně a budete si říkat, jak je ksakru možné, že by se něco takového mohlo potencionálně dít?

Když tak přemýšlím, tak v knize podle mě nebylo jediné hluché místo ( a to má přes 400 stran! ). Každá situace měla své opodstatnění a nám se tak před očima odehrával příběh zakázané lásky v kruté světě. Jenže to není všechno. Tato story je napěchována akcí tak, že budete muset číst dál a dál a budete nad tím vším jen přemýšlet, protože vám to nedá.

A ten konec? NAŠTĚSTÍ končil celkem uzavřeně, takže sice nedočkavě čekáme na další díl, ale vlasy si u toho nerveme. Uff.

Lidi, říkám vám, pokud máte rádi temná, drsné, akční, ale i romantické příběhy, běžte do toho! Nebudete litovat. Já začínám celou edici King Cool milovat. Jo a Bodža miluju taky, pro ty, kdo už četli 😀 .

Děkuji Knihy Dobrovský za knihu. U nich si ji také můžete koupit! 😊

5/5

6 komentářů

 1. Teda Májo, máš fakt šťastnou ruku :). V minulé recenzi jsi psala, že to jen tak něco nepřekoná a je tady další pecka 😀
  Ach, doufám, že se hrůzy 2. světové války nevrátí o 100 let později ani nikdy. 🙁
  Já jsem hroznej strašpytel, takže bych se určitě bála :D.
  Cirkury a ti klauni mi přijdou dost „hnusní“, takže takové téma se fakt do cirkusu hodí.

  1. Děkuju! 😂 také v to doufám, je fajn, že se to takhle všemi způsoby omílá dokola.
   Já nemám cirkusy ráda kvůli zvířatům, ale klauni mě děsí! 😄

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *