Perfekcionistky: Hodné holky

Zdravím všechny! Jistě jste si mohli všimnout, že recenze teď vydávám pravidelně. Je to tím, že v dobu, kdy toto sepisuji, mám jarní prázdniny, a tak čtu ostošest a přednastavuji recenze, ale dost řečí. Na dnešek jsem si připravila recenzi na druhý a zároveň závěrečný díl duologie Perfekcionistky.

Perfekcionistky: Hodné holky – Sara Shepard

Originální název: Perfectionists: The Good Girls

Rok vydání: 2017

Rok vydání originálu: 2015

Počet stran: 255

Vazba knihy: pevná/vázaná

Vydalo: BB art

Perfekcionismus může mít zničující následky

Již jsme si představili pětici dívek z Beacon Heights Heigh. Ava, Julie, Caitlin, Mac a Parker. Tyto dívky jednou v hodině filmové vědy vedly dialog, kde jen tak plácly jména těch, kteří jim ublížili a které by rády odstranily ze života, dokonce padly i způsoby smrti těchto osob. Jenže někdo to slyšel. A počínaje Nolanem, klukem, který vládl škole, ale také šikanoval všechny kolem, se tento člověk zbavuje všech vyřčených osob přesně podle neúmyslného plánu. Začíná závod s časem, kdy zjišťujeme více, než je možné…

***

Takže počkat, počkat, počkat, počkat. POČKAT! CO TO MĚLO BÝT?! Ne, nebojte, vím, jak se vypíná CapsLock. Ale to prostě není možné, aby mě něco takového dostalo do kolen!

Takže si to vezeme po pořádku. Budu se snažit brát ohledy na ty, kteří ještě nečetli první díl, tak doufám, že to bude dávat smysl 😀 .

Máme tady pět holek, které jsou hlavní podezřelé z vraždy spolužáka, kterého nenáviděly. Ale těch mrtvol postupně přibývá. Jak již jsem zmiňovala v recenzi na první díl, dost silně se nám to podobá s další autorčinou sérií – Pretty Little Liars. Ale co už, nechme srovnávání a držme se prosté recenze.

Postavy mi zase sedly skvěle, možná proto, že se příběh odehrává v prostředí, kde se každý snaží být dokonalý, což já, jako perfekcionista, znám. Každá z dívek je originální, řeší své soukromé problémy, které mohou být v Americe, ale i u nás celkem běžné, ale nemluví se o nich. Je tedy dobré, že v této knize můžeme vidět, jaké co má následky a čeho se máme vyvarovat, abychom tomuto mohli předejít.

Další věc už se týká příběhu samotného. Jako, věděla jsem, že Sara Shepard umí perfektně nahodit situaci a tu postupně rozepisovat tak, abychom z toho šíleli, ale co mělo být tohle? Ke konci jsem div nervala stránky, jak mě to doslova stresovalo. Navíc postupně přibývá tajemství a zvratů, že už nevíte, co máte dělat. Když už jsem se jakž takž aklimatizovala a udělala si v hlavě pořádek, přišel poslední zvrat, který byl samozřejmě úplně na závěr, a já tak sledovala poslední stránku s nechápavým výrazem. CO MI TO PROBOHA TA ŽENSKÁ UDĚLALA?! Pardon, jsem se nechala trošku unést.

Prostě a jednoduše, já tomu konci nechápu! Četl jste to někdo? Chci s vámi hodit řeč, protože fakt nevím, co si mám myslet.

Podle mě se jedná o naprostý must have pro fanoušky Sary Shepard. Pokud budete ignorovat tu podobnost s PLL, budete neskutečně překvapeni, protože se nakonec jedná o úplně něco jiného. Jako ano, částečně jsem po prvním dílu zápletku odhadla, ta se mi nicméně potvrdila asi v polovině tohoto dílu, ale věřte mi, že celé to neodhadnete ani náhodou. A pokud jo, dejte mi vědět a já vám pogratuluju 😀 .

To by pro dnešek bylo vše. Touto dobou, kdy to čtete, už si „vesele“ chodím do školy, ale teď, kdy já toto píšu máme Valentýna, kterého sice moc neslavím (mám radši 1.5., miluju Máj, ano 😀 ), nicméně mám také prázdniny, takže se padám učit a číst dál. Mějte se!

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *