Perfekcionistky

Ahoj! Dneska určitě potěším všechny fanoušky Pretty Litte Liars, nebo méně známých The Lying Games. Protože jak již jsem avizovala na instastories, v Levných Knihách jsem našla další sérii od Sary Shepard a tou je duologie Perfekcionistky. V tuto dobu (recenzí se mi sešlo tolik, že přednastavuji) jsem někde v polovině druhého dílu a musím říci, že je to fakt hustý.

Perfekcionistky – Sara Shepard

Originální název: The Perfectionists

Rok vydání: 2016

Rok vydání originálu: 2014

Počet stran: 256

Vazba knihy: pevná/vázaná

Vydalo: BB art

Nemusíš být slušná, abys byla perfektní

Pětice dívek z Beacon Heights Heigh má život přesně naplánovaný. Tato střední nepřipouští průměrnost, a tak se každý snaží být dokonalý, aby dosáhl snu. Mackenzie je nadaná cellistka, která míří na Julliard, ale už od nepaměti ve všem soupeří se svou nejlepší kamarádkou Claire. Ava je nádherná a chytrá, ale ostatní o ní říkají, že za dobré známky je ochotná nabídnout i své tělo. Julie je královnou školy, má vše, na co si pomyslí, ale kdyby někdo zjistil, z jakého důvodu se musela odstěhovat z Kalifornie, jistě by ze svého postu rychle zmizela. Caitlin má dvě adoptivní matky, je hvězda fotbalového hřiště, ale trpí smrtí svého bratra a také tím, že neví, jestli je fotbal stále naplňuje. A Parker? Kdysi ikona dokonalosti na škole teď chodí s kapucí přes hlavu, aby ji nikdo neviděl do tváře.

Tyto dívky mají jedno společné. Nenávidí Nolana. Nolan totiž každé v něčem ublížil, je to bohatý a hezký kluk, ale ví, jak toho využít. Nebo aspoň věděl. Teď je totiž mrtvý. Někdo Nolana totiž zabil přesně tak, jak si holky „naplánovaly“. Ony ho nezabily. Jenže jsou poslední, kdo s ním byl, když byl ještě na živu, a někdo to ví.

***

Kdybych měla uvést vše na pravou míru, tak Roztomilé malé lhářky jsem se ségrou četla všechny. Ano, doma mám všech 18 dílů (i ten jeden v angličtině). Dále mám také všech 6 dílů Hry lží a nakonec i dva díly Perfekcionistek. Sara Shepardová zkrátka umí psát poutavě, to jí nelze upřít, takže není divu, že jsem po této duologii skočila hned, jak jsem ji uviděla.

Určitě jsem nebyla zklamaná. Už od anotace jsem věděla, do čeho půjdu. Sara Shepardová totiž vsadila na stejný vzorec, jako u PLL. Totiž pět holek, vražda, vyšetřování na vlastní pěst, anonym, který něco ví a strašná tajemství. To je dost shodných znaků, nemyslíte? To, jak říkám, mě nezklamalo, ale rozhodně jsem neskákala radostí. Určitě mohla přijít s něčím neotřelým, však u TLG se jí to povedlo.

I když použila mnoho stejných věcí, určitě to nebyl stejný příběh. Co víc! Tady se udržela a nenatahovala jako u PLL, kdy to podle mě mělo skončit tím 6 dílem a neměla to natahovat na 18, takže si myslím, že za 2 díly mohu být opravdu ráda.

No a jaký z toho mám pocit? Myslím, že Sara Shepard vytvořila něco hodně podobného, ale určitě ne stejného. Postavy mají originální charakter, originální život, i když se zase ocitáme mezi tou vyšší vrstvou. Příběh sám o sobě je to, co jsem od autorky čekala. Napínavý, zajímavý, neuvěřitelný a kuriozní. Celá kniha se velmi dobře čte, protože každá kapitola je z pohledu jiné dívky, takže do sebe vše krásně zapadá a pomalu graduje ke konci, který nás ale totálně rozhodí a napne, takže doporučuji si současně sehnat i druhý díl, abyste hned navázali.

Myslím, že pokud se chcete odreagovat, ale chcete číst něco poutavého, určitě po tom sáhněte. Není to kdejaké veledílo, ale pokud tento žánr máte rádi, budete překvapeni.

6 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *