Pán čarodějnic

Ahoj všichni, já vím, já vím, za pár dní by to byl měsíc, co jsem napsala poslední recenzi, ale na mou obranu – měla jsem toho moc. Jak pro pracovní, tak po osobní stránce. Ale slovy nedokážu popsat, jak se cítím, když po dlouhé době zase slyším cvakat moje prsty o klávesnici. Prostě BLAHO! Ale dobře, nechme líčení mých pocitů být a pojďme na recenzi…

Pán čarodějnic – André Wiesler

Originální název: Der Hexenmacher

Rok vydání: 2010

Rok vydání originálu: 2009

Počet stran: 368

Vazba knihy: pevná

Vydalo: Fantom Print

Boj dobra se zlem nebyl nikdy těžší

Ocitáme se ve středověku v Německu. Zde na tvrzi vyrůstají dva nevlastní bratři. Hagen a Albrecht. Albrecht jako prvorozený syn Hagena nenávidí. Hagen je totiž nalezenec, kterého hraběnka pojala za vlastního, je mu dopřávána láska a plnohodnotná rodina. Albrecht se cítí být ukřivděný a tak se Hagenovi mstí, kde to jen jde. Snaží se mu přebrat první lásku, zesměšňuje ho a celkově se ho snaží vystrnadit ze svého života.

Hagen ale netrpí jen Albrechtovou nenávistí – má zvláštní dědictví. Koluje v něm totiž krev vlkodlaka a o tom ví jen pár vyvolených lidí. Přijde ale čas, kdy musí Hagen odejít do učení, aby svou sílu a schopnosti uměl používat. V jeho nepřítomnosti se Albrecht dostane jako rytíř ke králi Václavovi. Hagen se zase postupně dopracuje k Zikmundovi jako jeden z jeho nejbližších pobočníků.

Albrecht ale nezapomíná na lidi, které nenávidí, se svou kdysi kojnou a zároveň současnou milenkou a čarodějnicí Wenke začínají střádat plány, jak se Hagenovi za vše pomstít. Vše ale vede k bojům a událostem, které se promítají i do současnosti…

***

Tak to vezmeme hezky od začátku. Knihu jsem dostala od obchodu Kniha naslepo, za což moc děkuji. Zmiňovala jsem to i na instastories, ale pokud jste to neslyšeli, vše zopakuji, Jedná se o obchod, který přišel s velice zajímavou a originální myšlenkou – všechny knihy na e-shopu jsou zabaleny do hnědého papíru a vy vidíte jen 4-5 slov, které danou knihu charakterizují. Nevíte tak vůbec jakou knihu si kupujete, ani jakou obálku ta kniha má. To je totiž hlavní heslo Knih naslepo: nesuď knihu podle obalu.

Já jsem si proto vybrala knihu podle toho, co mě zajímá, což byly slova: středověké Čechy, čarodějnice, kacíři a inkvizice a zvláštní dědictví. No nezní to zajímavě? A zajímavé to taky bylo! Mám ráda historii a autor to opravdu skvěle zkombinoval. Příběh byl proto čtivý a zajímavý. Občas to bylo prokládáno skoky do současnosti, které mě sice moc nebavily, ale šlo poznat, že v dalších dvou dílech autor zamýšlí nechat příběh postupně vygradovat.

O čem se zmínit musím, je hlavní hrdina Hagen. Jedná se o klaďase, který je čestný, má srdce na pravém místě a nebojí se bít za pravdu a spravedlivost. Ovšem život vlka není jednoduchý… a právě teď se dostáváme k tomu, co mi čtení trochu znepříjemnilo. Mou prvotní a bezprostřední reakci jste také mohli vidět na instastories. Jde o to, že příběh je hodně brutální a místy opravdu DOST. Lidé si tam trhají hlavy, pářou hrudníky, vnitřnosti vylézají ven, vaří se tam děti k obědu a hlavičky bez očí se kutálejí po zemi… Tak jo, jestli se vám právě teď také zvedá žaludek, jsme asi na stejné vlně. Já se svou ráčkovskou povahou nevěděla, jestli brečet, nebo nezvracet. A šlo to opravdu těžko.

I když byl konec opravdu neskutečně zajímavý a napínavý, tyto scény (jednu spešl nechutnou tam najdete taky) mě trošku umírnily. Celkově si ale myslím, že se jedná o velice zajímavé dílo s velkým potenciálem. Dokonce se zde objevují i vsuvky, které zmiňují, co se v daném období skutečně dělo, takže si osvěžíte znalost dějin.

Myslím si, že pokud vás toto téma zajímá a máte odolný žaludek, není co řešit, určitě do toho jděte! Pokud jste ale slabá povaha jako já, mám pro vás jednu větu: já vás varovala 😀 . Myslím, že 3,5*/5* je hodnocení, které si kniha zaslouží 😊 .

Ještě jednou děkuji obchodu Kniha naslepo za poskytnutí knihy. Určitě k nim koukněte, můžete tam najít jednu ze svých budoucích oblíbených knih, po které byste normálně nesáhli!

4 komentáře

  1. Jsem moc ráda, že jsi napsala nový článek. A není se za co omlouvat. Já teď taky moc nestíhám, takže jsem na počítači po delší době. Články jsem si přednastavovala.
    Kniha vypadá zajímavě, ale jak popisuješ ty nechutné scény, fuj.. To si mohli odpustit.. 😀
    Jinak o Knihách naslepo jsem neslyšela. Hned jsem se podívala na jejich web a velmi zajímavé! Super nápad :). Pak je to i pro zákazníka takové překvapení, co z toho vlastně „vyleze“ (obálka, název a tak) :))).

  2. Huh, už bych si konečně měla objednat nějakou tu knihu naslepo. Někdy to zkusím! 😀
    Popravdě ale nevím, jestli by mě zrovna tento příběh zaujal. Asi to není úplně moje téma. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *