Nyxia

Ahoj všichni, já vím, já vím, neuplynulo moc času a já už tu jsem s další recenzí. Ale tím lépe, ne? Musím přiznat, že prosinec a leden byly měsíce hodně bohaté na recenzní výtisky a právě tady Nyxia je jedním z nich…

Nyxia – Scott Reintgen

Originální název: Nyxia

Rok vydání: 2019

Rok vydání originálu: 2018

Počet stran: 380

Vazba knihy: pevná

Vydalo: King Cool

Slávu a bohatství není až tak těžké získat…

Emmett Atwater byl zařazen do programu společnosti Babylon, protože byl vybrán jako vhodný kandidát na let do vesmíru. Spolu s ním je ale na lodi Genesis 11 dalších 9 mladých lidí, kteří mají stejný cíl, jako Emmett. Dostat se na nově objevenou planetu Eden. Na Edenu mohou začít nový život a neskutečně zbohatnout díky látce nyxia. Tu totiž budou na Edenu těžit.

Ale nic není tak růžové jak se zdá, vstupenku do ráje totiž může získat jen 8 z nich. A tak se všech 10 vojáků účastní soutěží a cvičení, na kterých získávají body a postupně se řadí v žebříčku. Začínají vznikat aliance, přátelství, ale i nepřátelství…

Emmet si jde za svým – musí se dostat na Eden, jeho matka má rakovinu a jen peníze z Babylonu dokážou pomoci jejich těžké rodinné situaci.

Ale zdá se, že Babylon má jiné plány, ve všem se totiž skrývá kdejaký háček a nic není takové, jaké se zdá…

***

Otáčím klíčem a uvědomuju si, že já můžu být autorem svého vlastního příběhu. Nebudou v něm ztracené sny, ale naopak zářivá budoucnost na zlatém pobřeží.

Je to jenom jeden den, říkám si. Můj boj trvá už celá desetiletí, celé generace. Jeden blbý den mě nezastaví. Nevzdám to, rozhodně ne dnes, ani nikdy jindy.

Spánek je lákavé představa. Ale namísto toho si sednu naproti ke stolu a do dlaně sevřu nyxiový kroužek. Napíšu si seznam věcí, co chci vytvořit a začnu pracovat. Každá další představa se zhmotňuje rychleji a s každou manipulací se zmenšuje počet chyb. Pokračuju, dokud nemám pocit, že už vidím dvojitě. Pokračuju, dokud se nejistím, že to zítra bude lepší.

***

Musím říci, že vesmírné sci-fi nikdy nebyly můj šálek kávy. Star Wars? Co to je? Nikdy jsem na to nekoukala a nikdy mě to nelákalo. Až dokud mě neoslovily Knihy Dobrovský, jestli bych stála o vánoční nadílku v podobě tajné žhavé novinky.

Když jsem balíček otevřela, vykoukla na mě tato krásná kniha, spolu s brožurkou, záložkami a SLIZEM! Ano! Můj první sliz, nebo plastelína, nebo co to je 😀 . Každopádně s tím jsem si vyhrála a vyhrávám stále, skvělý nápad.

Kniha má nádhernou obálku, hned jsem se musela podívat na goodreads a heleďme! Hodnocení bylo opravdu vysoké. Do knihy jsem nešla s žádným očekáváním, protože jak jsem zmínila, toto byla moje premiéra. A vyplatilo se to!

Autor slibuje, že zde nalezneme odvážného a sympatického hrdinu, novou vesmírnou hmotu, pořádnou dávku akce a super moderní vesmírné lodě. To vše se vyplnilo, tato bomba byla napěchována humorem, akcí, drsností, emocemi, bojem,… Děj byl poutavý, vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. A zápletky, ani zvraty jsem dopředu neodhadla ( a že jich tam je ), takže mi několikrát kniha málem vypadla z ruky a já nevěřícně zírala na stránky.

Myslíte, že tím končím? Nene. V knize se také vyskytuje mnoho krásných myšlenek, vět a vtipů, takže jsem si průběžně lepila lepíky a teď mám alespoň čím listovat. Jak můžete vidět, v úryvku jsem použila jeden označený odstavec.

Autor si skvěle vyhrál se všemi postavami, co se v knize vyskytují. Každá má svou originální osobnost, někoho si zamilujete, někoho budete chtít zabít, ale jedno oceníte – tu rozmanitost.

Jediné minus byla taková lehčí romantická linka, která zde snad ani nemusela být. Když už mě kniha naladila na akci, chtěla jsem akci, takže romantika to akorát zbytečně zastiňovala. Ale jak jsem řekla, je to velice pestré a rozmanité dílo, takže si tu každý najde to své.

Poslední věc, co dodám, je, že tahle kniha má naprosto luxusní konec. Otevřený a utnutý v tom nejlepším, takže já si asi vlasy vytrhám mezitím, co budu čekat na další díl. Nehledě na to, že zde ještě ani oficiálně nevyšla 😀 .

Takže závěrečné shrnutí – pokud jste fandové sci-fi, nebo se toho bojíte, jako já, určitě se nebojte a dejte knize šanci, je to skvělý kousek, který mě překvapil a potěšil, pro mě to bylo něco, co jsem ještě nikdy nečetla, ale určitě se k tomu budu vracet.

Děkuji Knihám Dobrovský za výtisk, u nich také knihu najdete, až vyjde 🙂

5/5

4 komentáře

  1. Téda, samé novinky na začátku roku :).
    Buď v pohodě, já taky nevím, co to je Star Wars a nikdy jsem to neviděla :D.
    Sliz :D? Tak to je hustý. To slyším poprvé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *