Světlonoška

Ahoj! Poslední dobou jsem nějaká aktivní, se mi zdá, ale je pravdou, že mám co číst a že toho není málo, takže mi nic jiného nezbývá 😀 . No, každopádně dnes vám přináším recenzi na knihu Světlonoška, která se mi dostala do rukou přímo díky autorce…

Světlonoška – Terezie Theimerová

Originální název: –

Rok vydání: 2018

Rok vydání originálu: 2018

Vazba knihy: paperback

Počet stran: 221

Vydalo: Cat in the box

Dita je uznávaná a oblíbená terapeutka. Bydlí v novém domě na Moravě, kam se se svým manželem přestěhovali nedávno. Svého jediného syna Honzu mají na stáži ve Francii. Dita je v manželství nešťastná, protože se jí manžel nevěnuje a tak nachází útěchu v náručí jiného muže. Se svým životem je však spokojená, blíží se Vánoce a v práci nemá o klienty nouzi.
V tomto předvánočním čase sledujeme Ditin každodenní život, příběhy jejích klientů a její rodiny. Její syn se vrací na Vánoce domů a vše směřuje k něčemu společnému…

***


Kniha nemá moc dlouhou a detailní anotaci, takže uděláte dobře, pokud nebudete nic očekávat. Protože já bohužel očekávala něco, co jsem tam nenašla a tím jsem si sama pokazila zážitek :D.


Autorka také slibuje, že nás kniha osloví, ukáže směr, pomůže myšlenkami, které skýtá. To je pravda, nachází se zde hodně krásných poučení a rad, které se do života hodí. Bohužel jsem si nelepila lepíky, takže si budu muset dát repete, abych si to připomněla. Mimo tohle zde najdeme i pár užitečných terapeutických cvičení, které nám mohou pomoci při stresových situacích. To je podle mě skvělé plus, protože si u knihy odpočinete tak, jako já. Navíc před každým dnem máme možnost si přečíst něco málo z lunárního kalendáře.


Co se týče příběhu, tak kniha je rozdělena na několik po sobě jdoucích dnů, kdy se vše odehrává v průběhu několika týdnů. Z každého dne je tam jen to nejdůležitější a od toho se odvíjí další dny. Vše spěje k závěru, který je skvěle promyšlený, protože se to do sebe vše zamotá.Kniha je opravdu čtivě napsána, stránky mizí jedna za druhou a jak jsou kapitoly krátké, chcete číst dál a dál.


Jediné mínus bych viděla v tom, že tak od poloviny, možná dále od poloviny až do konce se Ditě stává tolik věcí, které za sebou jdou opravdu rychle. Podle mě mohla být kniha delší, protože toto bylo opravdu jedno za druhým. Vztahy tam neměly čas nás napínat, rovnou se projevily, což byla škoda.


Na druhou stranu se zde projevuje jeden společenskovědní problém, který Češi mnohdy předvádějí v plné kráse. Takže ještě jednou: nehažte všechny do jednoho pytle. Jestli se vám kniha dostane do ruky, pochopíte. Za toto má autorka můj obdiv, povedlo se jí do knížky natěsnat spoustu užitečných věcí.


Myslím si, že kniha je opravdu skvělá na relax. Příběh sice není napínavý, ale je to život obyčejné ženy, která vám přinese to, co do života potřebujete. Pokud si chcete odpočinout, vypnout a najít sami sebe, určitě po knize sáhněte.


Děkuji autorce za poskytnutí výtisku, moc si toho vážím.Knihu můžete koupit buď v každém knihkupectví, nebo přímo TADY, díky tomu vám knížka přijde nejen hezky zabalená, ale i s malým dárkem a věnováním. Což je podle mě naprosto super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *