Cizinka

Po krátké době všechny opět zdravím! Místo informační zrávy a nebo rozboru knihy k maturitě tu pro vás mám recenzi na jednu dokonalost, co jsem sice louskala asi týden, ale je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla!

Cizinka – Diana Gabaldon

Výsledek obrázku pro cizinka

Originální název: Outlander

Rok vydání: 2017

Rok vydání originálu: 1991

Počet stran: 707

Vazba knihy: pevná

Nakladatelství: Knihy Omega

Láska je mocnější než čas

Píše se rok 1945 a vojenská zdravotní sestra Claire tráví se svým manželem Frankem druhé líbánky na skotské vysočině. Dny tráví tím, že Frank zkoumá minulost své rodiny a Claire se tváří, že jí to zajímá. Sama se věnuje sběru bylinek a rostlin. Jednou se ocitne v blízkosti kamenného kruhu a jednoho z kamenů se dotkne. Rázem se přenese do 18. století, v zemi zuří občanská válka Skotů proti Angličanům a ona je ve velkém nebezpečí, protože je Angličanka. Cestu jí ale zkříží kapitán Randall, předek jejího muže Franka, před ním ji zachrání muži, kteří ji odvezou na tvrz Leoch. Tak se seznamuje s zrzavým mladíkem Jamiem a jeho klanem. Jenže je stále podezírána ze špionáže a vlivem událostí je nucena si Jamieho vzít. Začíná se tak odehrávat příbeh velké lásky, která je zkoušena nejen časem.

Cizinka od Diany Gabaldon rozhodně má co nabídnout. Nenalezneme zde jen sympatickou hlavní hrdinku, která to má v hlavě srovnané, ví, jak se má chovat a co se očekává, ale také okouzlujícího zrzavého mladíka Jamieho, který se nebojí bít za lásku, čest a pravdu.


Poutavý popis skotské vysočiny nás během pár minut vtáhne do děje a nepustí. Autorčin styl vypravování je tak poutavý, že máte pocit, jako byste tam byli také. Vše se odehrává během občanské války, ale pokud se v historii ztrácíte, nezoufejte! ( I já se občas blbě orientovala, ale na první a poslední straně ajdeme nádherně vypracovanou časovou osu a tak se můžeme podívat, co se dělo ). V příběhu naleznete víc než čekáte – romantiku, tajemno, magii a mnoho dalšího.


Dohromady to dalo knihu, která sice váží jako cihla, ale čte se úplně sama. Takže pokud se chcete na chvilku přenést do 18. století a vychutnat si neotřelou romanci, určitě po Cizince sáhněte! Je to jednoznačně jedna z nejlepšch knih, co jsem tento rok četla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *