Ve službách zla

Tak Vás po dlouhé době zase vítám u recenze. Abych pravdu řekla, víc se teď soustředím na svůj instagram, který najdete napravo v menu, protože (nevím, jestli se to děje jen mně) mi proste blog blbne. Věčně se mi seká galerie, nejdou mi umisťovat fotky a občas se to ani neuloží, prostě na to nemám nervy a tak vše dávám na instagram. Kdybyste někdo věděl, co s tím, tak za každou radu budu vděčná 🙂 . Ale teď se vrhneme na tu knihu.

Ve službách zla – Robert Galbraith

Výsledek obrázku pro ve službách zla

Originální název: Career of Evil

Rok vydání: 2016

Rok vydání originálu: 2015

Počet stran: 512

Vazba knihy: vázaná

Nakladatelství: Plus


Třetí případ Cormorana Strika


Cormoran Strike už úspěšně vyřešil dva zapeklité případy, se kterými si nevěděla rady ani policie. Díky tomu se dostal do novin a do podvědomí široké veřejnosti, ale je to už nějaký pátek a jeho živnost se opět dostává do horších časů. Kromě sledování „šíleného taťky“, který sleduje své děti a sledování erotické tanečnice, protože její přítel se bojí, že má někoho jiného, není do čeho píchnout. Až do doby, než Robin Ellacottová, Strikova asistentka, převezme balík, v němž najde useknutou ženskou nohu. Strika hned napadají 4 různí podezřelí, z nichž 3 mají důvod se mu pomstít, protože jim pěkně zavařil život. S Robin proto neváhají a pouští se na vlastní dráhu vyšetřování, i když nyní je to děsivější a nebezpečnější, než kdy dřív. Navíc Robin se blíží svatba a tak se ještě vše komplikuje. Ale vrah nečeká. Postupem času se objevují další oběti, a vrah má spadeno přímo na Robin…

***

… V životě ji s Cormoranem neseznámím, pomyslela si Robin zuřivě, když přicházela ke kurýrovi, který stál u domovních dveří, za nimiž sídlila jejich kancelář. V jedné ruce schované v rukavici svíral psací podložku s potvrzenkami a ve druhé podlouhlý obdélníkový balík.,,Není to pro Ellacottovou?“ zeptala se Robin, když se přiblížila na dosah. Očekávala zásilku smetanově bílých, lepenkových fotoaparátů na jedno použití, které se měly rozdávat na svatební hostině. Její pracovní doba byla poslední dobou natolik nepravidelná, že jí připadalo jednodušší, když si nechá posílat internetové objednávky raději do kanceláře než do bytu.

***

Neskutečně moc jsem se těšila na poslední díl této trilogie, ale dostala jsem se k němu po docela dlouhé době. To ale nic nemění na tom, že to byla skvělá kniha, jako ty předešlé. Prostě Rowlingová psát umí, to je bez pochyb.

Příběh byl napínavý, tajemný, drsný a skvělý. Těch 500 stránek jsem přečetla za pár dní, dokonce jsem i listovala trošičku dopředu, to víte, nedočkavost, no 😀 .

I když to tentokrát bylo zaměřeno z většiny na vztah Robin a Cormorana a hlavní krimi zápletka byla trošku odsunuta do pozadí, byla kniha vyvážená a já se ani chvilku nenudila. Nutno podotknout, že až do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah, protože Rowlingová to udržovala na ten moment překvapení. A fakt, nečekala jsem to.

Navíc jsem se dozvěděla, že má vycházet i čtvrtý díl, což jsem ráda, protože ten konec byl takový otevřený, ale jsem zvědavá, jak to bude vypadat, protože ta pauza mezi posledním dílem a tím 4. je asi 3 roky. Pevně věřím, že mě to nezklame, protože tato série je prostě skvělá. Cítíte tu atmosféru, ten Londýn, popis míst, hospod, restaurací a situací to vše je natolik věrné, že se cítíte, jako byste tam byli.

Pokud nemáte rádi severské krimi, ale upřednostňujete něco ne tak brutálního, určitě sáhněte po tomto. Nezklame vás to.Já tuto sérii doporučuji a hodnotím 5*/5*.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *