Do vody

Ahoj, čtenáři. Když se nám dnes udělalo tak pěkně, tak jsem se rozhodla, že vás nemůžu ochudit o další recenzi. Myslím si, že na dnešek je vybrána speciálně hodící se knížka a tou je Do vody.

Do vody – Paula Hawkins

Originální název: Into the Water

Rok vydání: 2017

Rok vydání originálu: 2017

Počet stran: 416

Vazba knihy: vázaná

Vydáno: Euromedia Group, a. s. – Ikar

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou…

Když se jednoho rána v tůni nalezne tělo mrtvé ženy, není to až tak neobvyklá záležitost. Ne v Beckfordu. Na onom místě totiž před pár měsíci skončila svůj život mladá dívka Katie. Jenže to byla jasné sebevražda, u Nel Abbottové to nedává smysl. Nel byla spisovatelka a řekou a tůní byla doslova posedlá. Milovala příběhy, které se kolem tůně povídaly, milovala ženy, které v ní přišly o život. A že jich nebylo málo.

Do města přijíždí Jules, sestra Nel, aby se ujala prozatímní správy jejího domu a výchovy její pubertální dcery Leny. Lena je přesvědčená, že její matka skočila dobrovolně, Jules tomu ale odmítá věřit. I když, zrovna ona toho o Nel poslední léta věděla opravdu málo. Díky neshodám z dětství totiž se svou sestrou zpřetrhala veškeré kontakty.

Zdá se ale, že Nel s Jules poslední dobou potřebovala něco naléhavého probrat. Jenže teď je mrtvá. Jules nezbývá nic jiného, než se podívat minulosti do očí a odhalit všechna skrytá tajemství.

Erin je mladá detektivka, které byl přidělen případ v Beckfordu. Společně s místním policistou Seanem smrt Nel Abbottové vyšetřují. Ale nic není jak se zdá. Obyvatel je skutečně mnoho a každý má co říct.

Kdo by řekl, že se na takovém konci světa stane něco tak tajemného.

***

Jules

Nikdy ses nezměnila. To jsem měla vědět. A taky že jsem to i věděla. Milovala jsi Starý mlýn a vodu a bylas posedlá těmi ženami, tím, co dělaly a co po nich zůstalo. A teď tohle! No, vážně, Nel: muselas to nechat zajít tak daleko?

Nahoře v patře jsem před obývacím pokojem zaváhala. S prsty na klice jsem se zhluboka nadechla. Věděla jsem, co mi říkali, ale zároveň jsem tě znala, takže jsem jim neuvěřila. S jistotou jsem cítila, že až ty dveře otevřu, budeš tam, vysoká a hubená, a vůbec tě nepotěší, že mě vidíš.

Místnost byla prázdná. Působila dojmem čerstvě opuštěného prostoru-jako bys jen proklouzla ven a utíkala jsi dolů uvařit kávu. Jako by ses měla každou chvíli vrátit. Pořád jsem ve vzduchu cítila tvůj parfém, něco sytého, sladkého a staromódního na způsob jedné z těch voňavek, které kdysi používala mamka, opium nebo Yvresse.

,,Nel?“ pronesla jsem tiše tvoje jméno, jako bych tě chtěla vyčarovat jako ďábla. Odpovědí mi byla ticho.

***

Kdo jste četli Dívku ve vlaku, tak vás nezklamu. Do vody je přesně na stejný způsob propracovaný krimi – thriller, který vás nenechá spát. Už jen díky tomu tématu, které se točí kolem řeky a toho, jak tajemná a nebezpečná umí být.

Co se Paule Hawkins nemůže zapřít, jsou její sklony příšerně knihu zamotat už zezačátku, kdy se na vás vybalí kvanta postav. Nebudu lhát, tak do půlky jsem si v tom nemohla pořád udělat pořádek. Naštěstí, což oceňuji, ani jedna postava tam nebyla zbytečně, každá v knize měla svoji úlohu, kterou splnila, a díky tomu do sebe příběh na konci zapadl jako puzzle.

V tomto případě tady nemohu nepochválit detailní vykreslení a popis každé postavy a jejího charakteru, protože to chce HODNĚ silnou fantazii. Postavy jsou opravdu rozmanité, takže se nebojte, určitě si najdete někoho, koho budete nesnášet a někoho, komu budete držet palce.

Co se týče příběhu, to je tak dokonale zamotané, že se ani nemusíte namáhat s hádáním, kdo za co může, protože všechny moje tipy byly vedle jak ta jedle a to si myslím, že když toho mám načteno tolik, tak už bych si snad i poradila 😀 .

No, co samozřejmě nesmím vynechat, je obálka. Ta mě upoutala snad hned. No řekněte, není kouzelná? Je opravdu radost vidět, když si s tím někdo dá takovou práci. Ale to už je jen třešnička na dortu.

Určitě doporučuji těm, co se hodně nudí, nebo chtějí zaplašit dlouhé večery, protože tahle knížka vás opravdu vtáhne do děje a nepustí.

4,5*/5* je podle mě hodnocení, které se k ní skvěle hodí! ☺

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *