Andělská tvář / 2

Ahoj čtenáři, tak jsem tu zase s novou recenzí. Určitě si vzpomínáte na předešlý díl a to byla Andělská tvář / 1, no a dnes, aby to bylo kompletní, jsem si pro Vás připravila i druhý a zárověň poslední díl. No a jak se mi tedy líbil?


Andělská tvář / 2 – Hana Marie Körnerová

Originální název: Andělská tvář / 2

Rok vydání: 2009

Rok vydání originálu: 2009

Počet stran: 224

Vazba knihy: vázaná s přebalem

Nakladatelství: Ikar

Je všechno zlato, co se třpytí?

Charlotta a Filip de Mornay mají rok po svatbě a vrací se domů na zámek. Všichni jsou šťastní, protože Charlotta je těhotná. Jenže najde se pár lidí, kteří jim štěstí nepřejí. Navíc krajem se šíří zvěsti o válce a tak se jednoho dne stane, že Filip je do války povolán a těhotná Charlotta zůstává na Mornay pouze se svou společnicí a služebnictvem.

Naneštěstí při projížďce kočárem narazí na Margot Pinaudovou, která pořádá se svými přáteli závody a samozřejmě se stane neštěstí a narazí do kočáru Charlotty a její společnice. Po tom, co se Chorlotta probouzí na Mornay, se dovídá, že potretila a její přítelkyně zemřela. To jí značně přitíží, jenže osud se jí rozhodne zasadit ještě jednu ránu a to v podobě zprávy, která sděluje, že Filip ve válce zamřel. Charlotta se rázem ocitá na prahu smrti, ovšem jen do chvíle, než se na Mornay objevuje její tetička Madeleine. Ta Charlottu zachrání a odveze jí s sebou na ostrov Avaronga, kterému vládne její zeť.

Tam Charlotta poznává svou sestřenici Elenu, jejího staršího manžela, ale i jeho mladého a pohlendého zástupce Roberta Eymeryho. Jenže jako obvykle se s Charlottiným příjezdem spouští vlna událostí, která bude mít v několika případech katastrofální následky…

***

Madeleine si proklestila cestu k lůžku a sklonila se nad schoulenou ženou. Chvíli s ní polohlasem hovořila, pak se napřímila a několika ráznými slovy vykázala všechny ven. Ženy, až na tu nejstarší, kteoru si vybrala za pomocnici, odešly bez reptání, ale kouzelník se ani nepohnul. ,,On taky!“ řekla Madeleine klidně. ,,A ten zápach se musí vyvětrat! Hned!“ Manžel rodičky a nejstarší žena na sebe ustrašeně pohlédli, pak žena zavrtěla hlavou a couvla dozadu. Muž se po chvíli váhání sklonil nad brumlajícím kouzelníkem a cosi mu uctivě říkal. Šaman udělal odmítavé gesto a muž v rozpacích pohlédl nejistě na Madeleine. ,,Nechce odejít. Je to její strýc a má právo být u prvního porodu.“ ,,Buď půjde on, nebo já,“ pokrčila Madeleine rameny. ,,A já nezačnu dělat nic, dokud on tady bude!“ Pán domu se znovu sklonil nad kouzelníkem a pronesl další uctivou řeč. Muž si ho tentokrát vůbec nevšímal a pokračoval v zaříkávání.

***

Tak abych byla upřímná, tenhle díl se mi líbil, ale byl (aspoň pro mě) znatelněji slabší, než díl první. Nehledě na to, že jsem si musela zvykat na nové prostředí a postavy, které mi tady tak sympatické, jako třeba ty v prvním dílu, nepřišly. No, však víte, co se říká. A něco na tom bude pravdy, že první díl je vždy nejlepší.

Co bych k tomu mohla říci dál? Snad jen to, že autorka píše opravdu dobře a to mělo taky nějaký podíl na tom, že jsem to četla, protože bez postav z prvního dílu mě to zas tak nebavilo. Přišlo mi to jako pohádka, čtivé, zábavné a napínavé.Tak, nejvíc ze všeho jsem se těšila na čtvrtou čtvrtinu knihy, nebudu říkat proč, ale já jsem vemi netrpělivá, takže jsem občas zalistovala trošičku dopředu, abych zjistila, co mě čeká, no a to mě opravdu potěšilo, takže i kvůli tomu dávám knize krásné 4*/5* a myslím si, že je to velmi úměrné, jelikož první díl byl opravdu lepší, ale i tak bych si jí přečetla znovu 🙂

Výsledek obrázku pro bay of islands


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *