Andělská tvář / 1

Ahoj čtenáři, mám pro Vás novou recenzi a doufám, že se Vám představení knihy bude líbit stejně, jako se líbila kniha mně. Jak už jsem zmínila, knížku jsem sháněla přes výměnný fond s knihovnou v okolí, protože nikde jinde jí neměli. A jsem neskutečně ráda, že se to povedlo! Někteří možná tušíte, že podle této knihy čeští tvůrci natočili i film. No, někteří tvrdí, že na filmu se pokazilo úplně všechno, nicméně mně se vcelku líbil, ale teď už na recenzi…

Andělská tvář / 1 – Hana Marie Körnerová

Originální název: Andělská tvář / 1

Rok vydání: 2009

Rok vydání originálu: 2002

Počet stran: 296

Vazba knihy: vázaná s přebalem

Nakladatelství: Ikar

Jaké následky mohou mít předsudky?

Příběh začíná ve Francii u hořícího kláštera. Z něj je neznámým zachráncem vytržena ze spárů smrti Charlotta Collierová, naneštěstí se s ním nestihne blíže poznat a tak mu zůstane jen Charlottin medailonek, který při skoku z okna ztratila na chodníku.

O pár měsíců později je Charlotta odvezena matkou do Paříže. Dostávají pozvání k návštěvě od matčiny staré ,,přítelkyně“ paní Pinaudové a její dcery Margot. Jenže po zjištění, že Collierovy jsou bez peněz, přivání Pinaudovy k chování, které jasně značí opovržení z náhlé finanční situace jejich přátel. A tak se paní Collierová snaží aspoň na plese, který se záhy pořádá, zajistit své Charlottě zabezpečeného manžela. A její prosby jsou vyslyšeny.

Z čista jasna se objevuje sympatický a pohledný hrabě Raoul de Mornay, který Charlottě tvrdí, že jí už jak dlouho vídal ve snech. A tak o několik dní později a prvnotních výměnách sympatií je Charlotta Raoulem požádána o ruku.Stěhuje se na sídlo Mornay, ale trošku s nevolí, protože s Raoulem přichází také spousta pomluv o jeho nevlastním bratru Filipovi. Je to prý blázen a šílenec, se kterým není radno si zahrávat. Jejímu strachu z něj nepomůže ani setkání, při němž Filip Charlottě říká, že pokud nechce zemřít, měla by odejít.

S Charlottiným příchodem na Mornay se začínají dít divné věci, jako by na každém kroku číhalo nebezpečí. Vše ukazuje jen na jednoho člověka…

***

V té chvíli mladík zvedl hlavu. Nevěděl, co ho k tomu přinutilo, ale pohled, který se mu naskytl, mu téměř vzal dech. Na parapetu posledního okna v prvním patře stála dívka. Uprostřed chaosu kolem působila nehybně jako socha. Rozpuštěné plavé vlasy jí padaly až k pasu, v noční košili ozářené zezadu plameny připomínala anděla shlížejícího z výšky na boží dopuštění dole. Nikdo si jí nevšímal, všichni byli zaměstnáni děním u vchodu. Zřejmě by ji neslyšeli, ani kdyby nekřičela, ale mladík, s hrůzou pozorující plameny za jejími zády, viděl, že její ústa zůstávají němá. Seskočil z koně a běžel k ní. Celou cestu na ni volal, ale zdálo se, že ho nevnímá. V křiku, který všude panoval, to nebylo nic zvláštního.

***

Já jsem byla z knihy unešená. Měla jsem jí přečtenou sotva za dva dny a už teď se nemůžu dočkat, až sáhnu po druhém díle. Myslím si, že na to, že je to dílo české autorky, je velmi kvalitní. Ano, bohužel moc české autory neupřednostňuji. Bohužel jsem věděla, jak vše dopadne, protože znám film a tak jsem tak nějak tušila, kde co na mě čeká, musím ale říci, že toho děje je tam tolik, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

Co se týče postav, líbilo se mi, do jaké hloubky jsou všechny propracovány. Doslova jsem si každý charakter dokázala představit. Také musím vyzdvyhnout styl autorčina psaní, protože to bylo lehké, nenáročné a i tak to nebyl žádný hloupý románek. Občas jsem i zapřemýšlela.

No a taková malá věc, co mě při čtení potěšila, byla, že se tvůrci filmu alespoň skoro pořád drželi knižní předlohy, to už se moc nestává 😀 .

Já jinak knihu doporučuji na asi letní večery, je odpočinková, opravdu nenáročná a zahřeje :)Dávám 5* / 5*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *