Stalker

Vítám Vás opět u mé dalšé recenze. A dnes, jak už název napovídá, nás čeká kniha jménem Stalker. Na Stalkera jsem už delší dobou pokukovala v knihkupectvích, ale nikdy jsem se neodhodlala jí koupit. No a jednoho krásného dne, kdy jsem jako obvykle zabrousila do naší knihovny, tahle kráska na mě čekala na stolku. No, neváhala jsem ani chvíli a knihu si půjčila. A jaký je můj názor na ní? Dočtete se ve článku!

Stalker – Lars Kepler

Výsledek obrázku pro stalker lars kepler

Originální název: Stalker

Rok vydání: 2015

Rok vydání originálu: 2014

Počet stran: 573

Vazba knihy: vázaná s přebalem

Nakladatelství: Host

Dávejte si pozor, co se kolem Vás děje

Celé Švédsko je vzhůru nohama, když policii dojde video ženy, která si obléká punčochy. To je přinejmenším podivné, ale situace se vyhrotí, když je žena za pár dní nalezena brutálně zavražděná se zohaveným obličejem a rukou v ústech. Policie je ve slepé uličce, IP adresa odesílatele se nedá vystopovat a vrah za sebou nenechává žádné stopy. Za pár dní přijde těhotné komisařce Margot Silvermanové a jejímu společníkovi Adamovi Júsufovi další video a situace se opakuje, jen s tím rozdílem, že žena má ruku jinde. A takhle to půjde ještě jednou, než se na scéně objeví bývalý policista Joona Linna, kterého všichni považovali za mrtvého.

Joona ihned pozná, že tyto vraždy jsou nápaditě podobné vraždě, která se odehrála před více než devíti lety. A z ní byl obviněn bývalý pastor Rocky Kyrklund. Jenže ten byl v době vražd stále zavřen na psychiatrickém oddělení. A navíc trpí ztrátou paměti.

Pravdu Joonovi pomáhá najít i hypnotizér a psychiatr Erik Maria Bark.Jenže kde je pravda? Kdo ve žluté pláštěnce a holínkách natáčí nevinné ženy a poté je tak brutálně zavraždí?

Vyjde z koupelny, z televize burácí jásot publika. Jemné hedvábné kimono se jí lepí na vlhkou pokožku.

U podlahy nepříjemně táhne.Bosé nohy zanechávají na poškrábaných parketách otisky.

Okno v jídelně se černě leskne. Za lustrem se vzorem kapradin je temné sklo. Zuzana se nemůže zbavit dojmu, že ji někdo sleduje, ale ovládne se a raději se ani nejde podívat ven, protože má strach, aby se nevyděsila ještě víc.

Cestou do kuchyně se drží v uctivé vzdálenosti od zavřených dveří, za nimiž jsou schody do sklepa.

Na zádech jí studí mokré vlasy. Z konečku crčí na tenkou látku kapky vody a stékají jí po zádech dolů.

Čím víc se blíží ke kuchyni, tím je průvan studenější.

Srdce jí málem vyskočí z hrudi…

Kniha se mi četla velmi dobře. Avšak z mé strany jsem si zážitek trošku pokazila, protože jsem nevěnovala pozornost tomu, že Stalker je už asi pátým dílem autorů a že tudíž volně navazuje na díly předešlé. Nu což, občas jsem se někde zasekla, protože jsem nevěděla, kdo je kdo, nebo co udělal. Tedy hlavně v předešlých dílech. Ale to ničemu nevadilo, časem jsem si utvořila docela pěkný obrázek.

Co se týče postav. Tak mi byly sympatické snad všechny. Ano, sice občas udělaly nějakou tu věc, čím mě naštvaly, ale šlo o zvyk a pak jsem si říkala, že to prostě k nim patří a nakonec do sebe všechno chování zapadlo.

No a jaký mám názor na příběh celkově?Mně se moc líbil. Zápletka byla promyšlená, místy jsem se opravdu bála a spolu s komisaři jsem se snažila přijít na to, kdo je vrahem. Nutno přiznat, že jsem si sem tam tipla a vůbec ne špatně 😀 .

Výsledek obrázku pro erik maria bark


Jediná věc, co mi tam trošku vadila, byl konec, ten byl sice napínavý a gradoval, ale na mě už to pak bylo líčeno moc přehnaně. No, posuďte sami…To ale pořád znaměná, že se jedná o kvalitní švédskou krimi, kterou budete muset dočíst.Mně se líbila a dávám tedy 4*/5*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *