Bez naděje

Ahoj čtenáři, postavte se klidně na hlavu, ale já stejně budu psát takhle nepravidelně. Hlavně kvůli školnímu roku a z toho vyplývajícího nedostatku času. Ano, musím říct, že je to opravdu namáhavé najít si během dne kousek času na čtení a to už raději nemluvím o psaní na blog 😀 .No, jak se vůbec máte? Co vysvědčení? Já budu mít jednu trojku z matiky (klasika :D) a pak pěkně půl na půl: šest jedniček a šest dvojek 😀 . Ale i tak si myslím, že celkem dobré, ne?Moc se toho u nás neděje, před pár dny jsme měli přednášku o studiu v zahraničí. Musím říci, že mě to zaujalo, ale rok bych bez svého zaběhnutého života nevydržela. Co si o tom myslíte Vy?

A teď už ke knize. Dnes jsem si pro Vás připravila Bez naděje od Colleen Hooverové. Ano, mnozí určitě poznáváte, že na jednu knížku od této autorky jsem recenzi už dělala, takže, ač to nemám ráda, asi se neubráním srovnání. Ale tak, jdeme na to.

Bez naděje – Colleen Hooverová

Výsledek obrázku pro bez naděje

Originální název: Hopeless

Rok vydání: 2014

Rok vydání originálu: 2013

Počet stran: 384

Vazba knihy: vázaná s přebalem

Nakladatelství: Yoli

Mohou vzpomínky změnit život?

Máme tu sedmnáctiletou Sky s nálepkou děvky, kterou bohužel opustí její nejlepší kamarádka Six, když na rok jede do zahraničí. Sky je adoptovaná a celé detství vyrůstá bez elektroniky a beze školy, jelikož jí její matka učí doma. Na poslední rok se Sky přihlásí na střední školu, kam ale nakonec bude chodit sama. To ale ničemu nevadí, i když se objevuje spoustu pomluv a lží na její osobu. Sky se ve škole seznamuje se svým nejvíc nejlepším kamarádem na celým širým světě – s gayem Breckinem a s Holderem – klukem, kterého pronásleduje snad více pomluv, než ji samotnou.Ale s Holderem na povrch vyplouvají určité vzpomínky a situace, které nejprve Sky není schopná vysvětlit. Proč se Holder chová tak divně? Proč tak často mění nálady? A co jeho sestra?Z občasného potkávání a společného běhání vztah s Holderem přerůstá v něco víc, může si být ale Sky jistá, co k sobě cítí? Nebo je vše jen beznadějné?

…přendal si tašky do levičky a pravou natáhl ke mně.,,Jsem Holder.“Podívala jsem se na jeho nataženou ruku, a pak od něj o krok ucouvla, aniž jsem ji stiskla. Celá ta situace mi připadala dost trapná a měla jsem pocit, že tomu nevinnému představení nesmím věřit.. Možná, že kdyby mě předtím v obchodě neprobodával tím svým pronikavým pohledem, byla bych k jeho fyzickým půvabům vstřícnější.,,Co chceš?“ Dávala jsem si záležet, aby v mém pohledu byla nedůvěra, ne obdiv.Ve tvářích se mu objevily dolíčky, když se chraptivě zasmál. Zavrtěl hlavou a odvrátil se. ,,Ehm,“ odkašlal si rozpačitě, což mi moc nesedělo k tomu dojmu sebevědomého kluka, kterým působil…

Knížku jsem měla půjčenou asi měsíc a plus mínus, tak nějak dlouho mi trvalo, než jsem jí přečetla. Ne, že by byla nudná, ale také tu hrál roli ten můj nedostatek času.No, abych ale řekla pravdu, ze začátku mi to připadalo jako obyčejný tuctový románek z teen zóny, ale od poloviny knihy jsem se opravdu nenudila. Musím říci, že potom se četla opravdu dobře.Postavy mi seděly, měla jsem tam ráda snad všechny, snad jen Sky mi občas lezla trošku na nervy, ale to tak bývá 😀 .Musím říci, že mi připadá, že od poloviny si autorka řekla, že úplně změní téma, protože jsem opravdu nečekala, co bude následovat, ale nebudu křivdit. Bylo zajímavé se „vracet v čase“ a sledovat, jak do sebe všechno krásně zapadá.Myslím si ale, že Odvrácená tvář lásky mě bavila více. I tak ale dávám 4,5*/5* a Vy se můžete těšit na další knihy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *