Změny & Game

Ahoj čtenáři, vážně pochybuji, že po celou dobu mé neaktivity to tady stále někdo čte. Já vím, jsem hrozná, ale čas je neúprosný. Tímto se Vám chci tedy omluvit a hned na začátek sdělit jednu věc. A to takovou, že slibovaná recenze na Muži, kteří nenávidí ženy nebude. Knížka mě ze začátku prostě nechytla, takže jsem si musela asi dvakrát zažádat o prodloužení vypůjčení, no a než jsem se dostala do poloviny, opět se mi blížil termín odevzdání. Tak už jsem na to kašlala s tím, že si jí někdy půjčím znova. Ale nikdo neodejde s prázdnou. Mám pro Vás totiž přichystané 2 recenze! Jednu si budete moci přečíst hned níže a druhou (nechte se překvapit) můžete čekat velmi brzy.

Začalo to tím, že mi kamarádka půjčila knihu Game. A do té jsem se začetla po pár stránkách. A ano, je to také švédská detektivka 😀 . Možná jí někteří znáte, myslím, že je dost profláklá, ale kdyby ne, s radostí Vám ji přiblížím 🙂

Game – Anders de la Motte

Výsledek obrázku pro game kniha

Originální název: Geim

Rok vydání: 2013

Rok vydání originálu: 2010

Počet stran: 360

Vazba knihy: vázaná

Nakladatelství: Knižní klub

Kde je hranice mezi realitou a hrou?

Když se jednou Henrick Pettersson – HP vrací z řádně propité noci, najde na sedadle v metru mobil. Ale ne ledajaký, toto vypadá na nový model a HP neodolá a vezme ho do ruky. Po pár minutách přijde sms, která se ho ptá, jestli si nechce zahrát hru. HP toto chvíli ignoruje, ale když přijde další sms, která ho osloví jeho jménem, s podezřením, že to je bouda, kterou na něj ušil HPho kámoš, si HP řekne, že si hru zahraje.

Vše začíná jedním úkolem. Na další zastávce musí dalšímu cestujícímu ukradnout deštník a za splnění dostane určitou finanční odměnu. HP neváhá a úkol splní. Tím ale odstartuje další sérii úkolů, které postupně gradují až v těžké zločiny. Jak daleko je HP ochoten zajít? Je schopen hrát hru i když jde o životy jeho blízkých? Podaří se mu zjistit něco o pořadatelích?

Říká se, že nejrychlejším pohybem, kterého je lidské tělo schopno, je mrknutí.Do kapsy je však strčíelektrické synapse v mozku.,,Teď ne!“ problesklo mu hlavou, když ho oslnilo světlo.A ze svého úhlu pohledu měl naprostou pravdu. Měl by mít ještě čas, spoustu času – vždyť mu to slíbili. Instrukce přece plnil do puntíku, dělal přesně to, co mu řekli.Takhle to nemá být.Teď ne!Opravdu ne!Jeho překvapení bylo zcela pochopitelné, ne-li logické.A také to bylo jeho posledním smyslovým vjemem v životě.O milisekundu později ho výbuch proměnil ve spálené zuhelnatělé puzzle, které budou policejní technikové skládat déle, než týden. Kousek po kousku, jako při morbidní společenské hře, dokud nebude zase jakžtakž držet pohromadě.Ale tou dobou už bude dávno po Hře.

Knížka se mi četla opravdu dobře. Děj rychle odsýpal a gradoval, nemohla jsem se pomalu ani odtrhnout, jak jsem byla začtená. Co se týče postav, všechny mi byly sympatické a navíc, pokud Vám nevadí občas nějaké to vulgární slovo, opravdu se začtete.Co bych ale vytkla, byly velmi časté anglické fráze. Což o to, angličtina mi nedělá problém, ale v česky psaném textu to akorát překáží. Jinak si myslím, že každého, kdo má rád thrillery a krimi, tato kniha ho oslní a nepustí, dokud nebude konec. Já dávám 4*/5* a od kamarádky si brzy půjčím pokračvání 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *