Zamilovaná hypnotizérka – mezi láskou a šílenstvím

Ahoj čtenáři! Tak pro vás mám další recenzi, tentokrát na rychle dočtenou Zamilovanou hypnotizérku.
Také bych vám chtěla sdělit, že právě zkouším přeformátovat styl mých recenzí, aby také získaly nějakou tu podobu. Tak doufám, že si to užijete a teď už směle dál 🙂

Zamilovaná hypnotizérka – Liane Moriarty


Originální název: The Hypnotist’s Love Story

Rok vydání: 2016

Rok vydání originálu: 2012

Počet stran: 424

Vazba knihy: vázaná

Nakladatelství: Ikar

Láska může připravit člověka o rozum!

Ellen si žije pokojný život hypnoterapeutky ve svém domě po babičce u oceánu, celé dny se zabývá hypnoterapií svých klientů, které trápí závislost na cigaretách, nebo strach z mluvení, avšak jednoho dne se přes internet seznámí s Patrickem. Ellen má obavy, že jejich pomalu se vyvíjející vztah dopadne jako ty předešlé – bez budoucnosti, jenže tentokrát je štěstí, zdá se, na její straně.
Anebo také není, jak později zjišťuje. Patrick pro ní má totiž malé velké překvapení a to v podobě už tříletého stalkování ze strany jeho expřítelkyně. Ona expřítelkyně, co se nemůže smířit s myšlenkou jejich krachlého vztahu, se jmenuje Saskia.

Saskia si žije normální život člověka – samotáře. Bydlí v jedné polovině dvojdomku, chodí do práce a také má nevšední koníček. Už tři roky sleduje svého bývalého přítele. Nejprve ho „náhodou“ potkává v restauracích, obchodech a venku, avšak o něco později její chuť změní v žízeň.
Mezitím se Ellen s Patrickem a jeho malým synem Jackem sbližuje víc a konečně to vypadá na krásný vztah, po kterém vždy toužila. Nicméně je tady pořád ta záležitost s nenechavou Saskií a Patrickovou mrtvou ženou Colleen. Ellen na Colleen ‚žárlí‘ a tak se snaží dokázat, že ona je tou lepší. Ellen také ovšem netuší, že její touha Saskii poznat se splnila už dávno. Saskia k ní totiž pod falešným jménem chodí na terapie.

Bylo to zvláštní, jak jsem je nedávno zahlédla v samoobsluze. Tehdy jsem je ani nesledovala. Prostě jsem tam byla. Byla to náhoda. Víceméně. Ellen mě uviděla a honem odvrátila pohled, jako by se styděla nebo měla výčitky svědomí, jako bych ta stalkerka nebyla já, ale ona.Tohle o mně říká Patrick. Že jsem stalkerka. Byla jsem v takovém šoku, když jsem to slyšela poprvé. Jak bych já mohla být stalkerka? Já přece nejsem, žádný vyšinutý cizí člověk. Vždyť jsme spolu bydleli. Pokoušeli jsme se spolu o dítě. Sleduju ho jen proto, že ho chci vidět, potřebuju s ním mluvit, snažím se pochopit…Ale technicky vzato tohle jsem. Ta stalkerka.V životě mě nenapadlo, že mi jednou bude třiačtyřicet a budu sama. Že budu bezdětná. Že ze mě bude stalkerka.

Výsledek obrázku pro house near sea

Ačkoli jsem od Liane měla půjčeno i Na co Alice zapoměla, s chutí jsem se pustila do Hypnotizérky. Jako první mě zaujala samozřejmě ta zápletka. Komu se „poštěstí“ být stalkován? Tím neříkám, že je to nějaká výhoda, to ne :D. Nicméně mě zajímalo, jak si Liane poradí s tímto tématem. A mě se to líbilo. Bylo to takové Do hlubin stalkerovy duše. Měli jsme možnost vidět, jak víceméně přemýšlí nemocný člověk, který o své nemoci nijak nesmýšlí a považuje ji za naprosto normální věc. Tím u mě Liane získala několik plusových bodíků, protože mě ty pasáže se Saskiou vážně zajímaly. I Elleniny části byly moc fajn, těšila jsem se na to, jak na sebe vezme roli ženy, která může od psychopatky čekat vše. A povedlo se! Knížku jsem hltala :D. Ellen, coby racionálně smýšlející žena, kterou ale postupně rozhazují neustálé zmíňky o mrtvé Colleen, mě bavila a moc jsem jí držela palce. Byla to taková ta postava, které přejete vše dobré. A podobně si u mě vedli i Patrick s Jackem. I když, upřímně, někdy mi přišlo, že bylo vůči Ellen až kruté, jak se nedokázal oprostit od Colleen. Ale přeci nebudu kritizovat postavy, když ani já nevím, jak bych reagovala v takových chvílích.
Takže teď ke konci mohu s klidným svědomím říci, že Liane sice umí napsat lepší knihy, avšak Hypnotizérka měla takové to svoje kouzlo, díky kterému jste knihu nemohli přestat číst. Učitě časem seženu i Manželovo tajemství a Sedmilhářky. Myslím, že většina čtenářů už asi ví, že dám 4*/5*. A mohu vřele doporučit jako relaxační.P.S. Možná se také dozvíte pár ať už relaxačních, tak hypnotických cvičení :DP.S P.S. Tím vás nenabádám, abyste to zkoušeli, následky za to nenesu 😀
,,Ona toho nikdy nenechá,“ prohlásil Patrick. ,,Jestli si mě vezmeš, musíš počítat, že je součástí svatebního balíčku. Patří do něj můj syn. Moje máma. Můj táta. Můj bratr. A moje stalkerka.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *