Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Ahoj, tak tu jsem opět s recenzí, protože na nic jiného není čas, za což se omlouvám.
Nu, jak už jste se z názvu titulku dočetli, jedná se o Stoletého staříka, kniha to byla vskutku dlooouhá a proto pojďme rovnou k věci.

Výsledek obrázku pro stoletý stařík

Allan Karlsson má sté narozeniny. V domově důchodců, kde v tomto věku tráví svůj zbývající čas, pro něj chystají velkou narozeninovou oslavu. Ale náš stařík moc o tuto společnost nestojí. Kuje totiž jiný plán a to jest útěk. Poté, co vyleze z okna, ho čeká zážitek, na který určitě nikdo jen tak nezapomene.Vše odstartuje tím, když Allan urkadne kufr plý peněz a najednou tu má v patách gang zločinců, sem tam se objeví nějaká mrtvola a mezi společníky, které na své cestě přibere do party, je i velmi neskladná slonice. Kromě toho po něm samozřejmě pátrá policie, tedy konkrétně stárnoucí komisař. Ne každý by toto jen tak strávil, avšak Allan celý svůj život žil jedno velké dobrodružství. Přestože se nikdy nezajímal o politiku, byl nechtěně hlavním aktérem mnoha důležitých událostí 20. století. Bezděčně se podílel na vynálezu atomové bomby, stal se dobrým přítelem několika amerických prezidentů a mezi jeho další „známé“ se při jeho životní pouti zařadili i Stalin, Churchill, Mao Ce-tung nebo Kim Ir-sen. Jak jeho počínání dopadne?

Knížka je skvělá na pobavení, opravdu, tolik humoru jsem nečekala. Ať už se jednalo o současnost, nebo Allanovu historii, pokaždé jsem měla co číst. Nejvíce se mi líbila část s liškou, kterou se pokusím dát někam sem dolů. Jinak musím říct, že autorovi se skvěla povedlo vykreslit charaktery postav tak, aby nikdo nebyl stereotypní.Kniha se mi moc líbila, doporučuji a dávám 5*/5*


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *